Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1986 niezalogowanych)
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Kolejny anatolij ?
Wysyp, jak grzybow po deszczu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Lindemans napisał:
Kolejny anatolij ?
Wysyp, jak grzybow po deszczu


Nie bardzo rozumiem, czy to do mnie i co to oznacza ? Czy moglabys to bardziej uzasadnic ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Makaryno, to do przedmowcy Kolejny piewca czasow, gdzie dobry "etacik" otwieral drzwi mieszkan i bezusterkowych fiacikow. Wysypuja sie na MN, jak po deszczu i pieja teskne peany na czesc PRLu, ktory nie dosc, ze zniszczyl kraj doszczetnie, to zrobil ludziom kasze z mozgow. Do dzis kaszoglowi placza sie po swiecie i nie wiem ile lat(pokolen?) trzeba, zeby ta zaraza wymarla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Yatsek napisał:
oj, musi wymrzec jeszcze jedno pokolenie pamietajace komunizm zanim bedzie lepiej na swiecie...[/quote]

niestety tak to właśnie wygląda..mozesz zmienić ustrój nawet przeprowadzić zamach stanu...ale gdy zostaje stara gwardia z zakorzenionymi pogladami i wyznaniami pędząca z szybkoscia błyskawicy do budowy lepszego jutra i zajmowania co intratniejszych stołkow to w ten czy inny sposób wszystko zawsze wraca do ,,normy,,...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Lindemans napisał:
Makaryno, to do przedmowcy Kolejny piewca czasow, gdzie dobry "etacik" otwieral drzwi mieszkan i bezusterkowych fiacikow. Wysypuja sie na MN, jak po deszczu i pieja teskne peany na czesc PRLu, ktory nie dosc, ze zniszczyl kraj doszczetnie, to zrobil ludziom kasze z mozgow. Do dzis kaszoglowi placza sie po swiecie i nie wiem ile lat(pokolen?) trzeba, zeby ta zaraza wymarla.

Nie..... ja mysle, ze anatol to napisal z ironia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Wybić starych, niech Wam, młodym pod nogami komuchy nie plączą!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Dyrektywa doprowadzi do tego ze bedzie drozej korzystac z uslug z biur wynajmojacych pracownikow (Adecco). Firmy norweskie beda wynajomowac mniej osob zatrudnionych w tych biurach i szczegolnie dotknie to mlodziez oraz tych ktorzy nie mowia på norwesku (albo nie mieli mozliwosci chodzic na kurs nauki jezyka norweskiego).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Gierek zadłużył Polskę na około 25 mld dolarów z odsetkami co stanowiło 15% ówczesnego Produktu Krajowego Brutto (i to bez "dotacji" z UE i bez paktu fiskalnego) dzisiejszy dług już przekracza 55% obecnego Produktu Krajowego Brutto, już w 2000 roku przychód ze sprzedaży wybudowanego za pożyczki przemysłu przez Gierka wyniósł 47 mld dolarów, więc kto nas zadłużył ponad możliwości. Te 47 mld dolarów to prawie dwukrotnie przekroczenie zaciągniętych długów wraz z odsetkam

Dlug Gierka przed strajkami w 80r wynosił 19 mld USD /o następne 5 mld zadłużyliśmy się w w drugim półroczu czasie strajków

a teraz fachowcy od gospodarki z bardzo poważnymi tytułami twierdzą że nasz dług publiczny to nie jeden bilion złotych a dolarów a nawet Euro.Kiedy zaczniemy spłać zadłużenie tego nikt nie wie bo i za co się pytam. Tylko widzom TVN można wciskać ciemnotę że żałosne PKB 1-2% to sukces/kraje zacofane powinny się rozwijać w tempie 10-15% a druga rzecz to oszustwo inflacyjne/. Za komuny produkcja przemysłowa i rolnicza była przynajmniej dwukrotnie wyższa jak obecnie nie wspominając o inwestycjach. Ja mam trochę lat i nikt mi nie wmówi że 2-2.5 mln Polaków zatrudnionych w przemyśle wytwarza więcej dóbr rzeczywistych /PKB/ tych które można dzielić lub uznać za sensowne inwestycje zwrotne niż w czasach PRL-u. A do tego doskonale się orientuje że w tworach które powstały na gierkowskim majątku nowi pseudo właściciele produkują 1/18 tego co za PRL-u powiem więcej oni nawet o tym nie wiedzą.


ciekawe co sprzedadza dzieci Tuska i Bula <
chyba tylko Polskie nerki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(sługoś)
Wiking
I po sprawie EU dała wolną rękę "norkom" w tej kwesti . Koniec złudzeń w tym temacie rodacy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok