Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Stoltenberg: Polacy nie będą zarabiać więcej od Norwegów - Norwegia

Czytali temat:
(1987 niezalogowanych)
4 Posty

(sługoś)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Stoltenberg: Polacy nie będą zarabiać więcej od Norwegów
Załóżmy, że po Nowym Roku wynagrodzenie pracowników najemnych zrówna się "tylko" z wynagrodzeniem pracowników norweskich. Rodzi się pytanie czy firmy norweskie będzie stać na wynajmowanie pracowników z agencji?
Wiadomo iż marża agencji za wynajęcie pracownika dochodzi do 100% zarobku pracownika. Albo agencje będą musiały zejść z marży, co dla niektórych (mniejszych) może być końcem działalności, a co za tym idzie ograniczenie zatrudnienia pracowników najemnych.
Albo możliwy jest też taki scenariusz,że dla firm norweskich lepiej się będzie opłacało przyjąć pracownika na stałe na tzw "Fasta" niż wynajmować. To też źle wróży agencjom. A jak będzie? - pożyjemy, to zobaczymy jak mówią Rosjanie.
Następna wątpliwość, - jak będzie przy ustalaniu stawki godzinowej?
Stawki norweskie są zróżnicowane w zależności od wykształcenia i stażu pracy, czy takie same zasady będą obowiązywać pracowników najemnych? Czy będzie weryfikacja wykształcenia i umiejętności? - jak to już jest w niektórych zawodach.
Czy po Nowym Roku poprawi się sytuacja finansowa Polaków pracujących w Norwegi, czy też trudniej będzie o legalną pracę?
- a łatwiej na "czarno"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a co tu myśleć?
wiadomo przecież, że polski pracownik jest kilkukrotnie lepsiejszy i wydajniejszy od głupiego norka
to przynajmniej powinni po dwakroć tyle płacić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
a moze bedzie tak ze grunnlønn spadnie na leb na szyje do absolutnego minimum i to bedzie baza wyjsciowa dla firm posredniczacych a Ci na stale beda mieli wtedy spory tillegg )) i prawo prawem a nic sie nie zmieni nadal.... i nigdy nic sie nie zmieni jak beda dopki beda rzadzic socjalisci w imie rownosci spolecznej i kolorowej sprawiedliwosci....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Nowicjusz
to chyba wrócę pod agencje heh jak tak będzie P
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Yatsek na premiera! Norwegii oczywiście, w Polsce mamy takich panów aż nadto!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
lena1 napisał:
Yatsek na premiera! Norwegii oczywiście, w Polsce mamy takich panów aż nadto!
od zawsze pracodawcy daja prace ludziom pracy!!! od zawsze... czlowiek pracy dajacy prace innym sam jest pracodawca ergo: jeden czlowiek daje prace jednemu i wiecej...
a rozdawnictwo socjalne nie sprawdza sie chocby na przykladzie PRL gdzie dlugi Edwarda splacalybym i ja gdybym nadal pracowal w PL... ale oczywiscie na polkach pelno a ludzie w pierdlu w imie tej jedynej slusznej drogi....

z innego tematu.. wrzucam tutaj bo pasuje...
lena1 napisał:
No to w trosce o Norwegię dla Norwegów zaczynamy wracać do siebie. Proponuję zacząć powroty od najbardziej zatroskanych!
Sama sobie wroc do ojczyzny i pracuj na dlugi Twoich socjalistycznych ulubencow z lat 70 skoro taka zatroskana jestes tym naszym skreceniem na prawo!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Ej, nie rozpędzaj się Y! Zatroskana raczej jestem głupotą...chociaż polemika w tej sprawie chyba z Tobą nie ma najmniejszego sensu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
lena1 napisał:
Ej, nie rozpędzaj się Y! Zatroskana raczej jestem głupotą...chociaż polemika w tej sprawie chyba z Tobą nie ma najmniejszego sensu.
typowa kobieta.... zatroskana glupota: jaka? czyja? a mozna dokladniej?? a polemika nie ma sensu bo ten co sie ze mna nie zgadza jest inny i z nim nie rozmawiam? Chce poznac Twoje zdanie bo moze to ja jestem w bledzie a Ty mi to uswiadomisz... no skoro tak walczysz o swoje lewicowe idealy to zapewne masz ku temu dobry powod....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
Yatsek napisał:
...lewicowe idealy...
Kazdy jest troche "inny".

Lenka na pewno ma jakies "PRAWICOWE" atry-BUTY,
podobnie jak ja "lewicowe".

Ja jestem za "urywaniem dynek" JESZCZE w MACICY,
u KAZDEJ "kocicy"!!!

Tak, tak KAZDA "mamuska" powinna mieć PRAWO,
do ZLECANIA MORDOWANIA NIENARODZONYCH
SLODKICH BOBASKOW!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
na przykladzie PRL gdzie dlugi Edwarda splacalybym i ja gdybym nadal pracowal w PL... ale oczywiscie na polkach pelno a ludzie w pierdlu w imie tej jedynej slusznej drogi....

ales gupi Yatsek
Edward Gierek gdy kończył swoje rządy to gospodarka narodowa była zadłużona na 20 mld USD. Dzisiaj gospodarka narodowa (nie budżet!) jest zadłużona na 400 mld USD
i juz sa splacone dlugi Gierka On przynajmniej cos zbudowal pomimo embarga usa a Polska gospodarka byla 10 naswiecie
biznes.interia.pl/wiadomosci/news/gospod...nie-w-polsce,1863801
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok