Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post
Anna T
(corazon)
Wiking
szukam polaków w rakkestad iokolicach ,gdzie moge zapisac corke do 3 klasy podstawowej .pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(IWKA27)
Wiking
WITAM,MOJA CÓRKA ZACZĘŁA ROK SZKOLNY W WRZEŚNIU POSZŁA DO 1 KLASY NIE ZNAŁA ANI NORWESKIEGO ANI ANGIELSKIEGO TERAZ NA DZIEŃ DZISIEJSZY PERFEKCYJNIE POTRAFI ROZMAWIAĆ PO NORWESKU,I JEST NAJLEPSZA W KLASIE Z PISOWNI I W LICZENIU.ALE DZIEKI TEMU ŻE MIAŁA SFO CZYLI ZOSTAWAŁA PO LEKCJACH BO JA Z MĘŻĘM PRACUJEMY.OCZYWIŚCIE MUSIELIŚMY SIE ZGODZIĆ ZE MA ODRABIAĆ LEKCJE W SZKOLE I UCZYC SIĘ NORWESKIEGO.TAKIE MAŁE DZIECI WCHLANIAJA JEZYK JAK GĄBKA TYLKO TRZEBA DAĆ IM CZASU I NIC NA SILE.OCZYWIŚCIE NA POCZĄTKU BYŁO TRUDNO NOWE OTOCZENIE I SZKOŁA NIKT NIE POTRAFIŁ ROZMAWIAĆ Z NIĄ PO POLSKU ALE DAŁA RADE I JESTEM DUMNA Z NIEJ.WIĘC MOJE ZDANIE JEST TAKIE ZE LEPIEJ POSZLA DO SZKOLY NORWESKIEJ I TYLKO MIALA DO CZYNIENIA Z JEZYKIEM NORWESKIM NIZ Z MIESZNYM BO NAPEWNO BY BYLO JEJ TRUDNIEJ DO NAUCZENIA SIE JEZYKA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
joanna szymczyk
(asik27)
Wiking
Witam Jestem od 3 miesiecy w Stavanger i chce sprowadzic swoje pociechy. Starsza ma 7 lat i wedlug polskiego szkolnictwa chodzi do zerowki.Mam pytanie jaka jest procedura skladania dokumentow do norweskiej podstawówki jakie dokumenty trzeba przedstawic i do kiedy? Jak wyglada nauczanie jezeli dziecko mowi tylko po polsku i ja rowniez poki co raczej po polsku. z mlodszym sytuacjia wyglada podobnie tylko z ta roznica ze ma 3 lata. bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gniewko)
Wiking
mam pytanie czy jest jakieś gimnazjum w stavanger ?
Dziękuję z góry za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Gniewko napisał:
mam pytanie czy jest jakieś gimnazjum w stavanger ?
Dziękuję z góry za pomoc

nie sądzę aby oni tam mieli jakieś gimnazjum, bo tu już bardzo wielu mendrcuf mówiło, że Norki są bardzo głupie, to szkoły średniej mieć nie mogą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Ewa Żółtowska
(Ewula123)
Początkujący
moj syn ma 17 lat zapisal sie w komunie w pazdziernjku do szkoly i do tej pory czeka ma oczywiscie pozwolenie nie wiem gdzie dalej sie udac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Grzegorz tr
(grze_3)
Wiking
czy w porsgrunn lub okolicach jest jakieś gimnazjum (ungdomskole)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
grze_3 napisał:
czy w porsgrunn lub okolicach jest jakieś gimnazjum (ungdomskole)
Tu maswzspis wszystkich w tej kommunie:
www.porsgrunn.kommune.no/Kommunens-organ...-unge/Ungdomsskoler/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Witam bardzo. Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć czy w Oslo jest szkoła integracyjna. Piszę poniewasz mam zamiar wyjechać z dziećmi do męża i ma dwóch chłopców któży powinni iść tak jak u nas to jeden do gimnazjum a drugi do piątej klasy. A tam w Oslo chciałabym ich najpierw póścić do szkoły integracyjnej. Jak był by mi ktoś w stanie pomóc to prosiłabym o napisanie jeszcze w jakiej dzielnicy. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Witam
Mam trzynastoletnia corkę i chciałabym dowiedzieć się czegoś na temat rozpoczęcie nauki w Norwegii dziecka w tym wieku. Jakie dokumentu są potrzebne? Ile trwa załatwienie wszystkich formalności? Córka nie zna norweskiego czy jest możliwość pomocy w nauce dla takich dzieci?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok