Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Chcą by Bergen było osobnym okręgiem - Norwegia

Czytali temat:
(634 niezalogowanych)
1 Post

(sailor)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Chcą by Bergen było osobnym okręgiem
Pani Olu! Po raz kolejny pozwole sobie wypomniec pani niedostateczna znajomosc norweskiego oraz zenujacy brak wiedzy na temat realiow norweskich!
"Według Høyre Bergen w ostatnich latach nasiliła się tendencja do dobierania Radzie Miasta i lokalnej władzy pewnych kompetencji, co według polityków koniecznie trzeba zmienić. " Co to znaczy??? Chyba chodzi o "obieranie"...
Poza tym chodzi tu ustanowienie Bergen jako oddzielnego fylke (Oslo jest zarowna gmina jak fylke). Fylkesmann jest urzednikiem panstwowym, pelni rowniez funkje instancji odwolawczej wobec decyzji administracji komunalnej (gminnej) w danym fylke.

Oryginalny artykul:
www.nrk.no/nyheter/distrikt/hordaland/1.7515466
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ola R
(ola.r)
Wiking
Panie Sailor
Dziękuję bardzo za uwagi. Przy każdym artykule podany jest mail do autora i zapraszam do kontaktowania się ze mną tą drogą.
Z powodów drobnych problemów z edytorem wkradła się literówka, za którą przepraszam, chodziło oczywiście o "odbieranie" kompetencji.
A "Fylke" to okręg, i jako taka jednostka jest tłumaczony w naszych tekstach. Nie rozumiem Pańskiej uwagi na temat Fylkesmannen i tego, iż jest on urzędnikiem państwowym, nie napisałam przecież nic innego.
Na koniec chciałam podziękować za troskę odnośnie moich kompetencji językowych, ale zapewniam są one na wystarczającym poziomie.
pozdrawiam
Ola R.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok