Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
grzegorz m Moniqa ;) (1634 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Gabryelu. Na początek powiem, że rozwój świadomości jednostki nie odbywa się w sposób liniowy, czyli jak gdybyś szedł po pochylni, ale skokowy, czyli tak jak się porusza po schodach. Nie stoisz jeszcze na tym stopniu aby zrozumieć wstręt do tych oszczędnych, obładowanych torbami stojących przy bramce do samolotu, jak i do tych upakowanych po 5 w folksfakenach z resztą przestrzeni upchaną po podsufitkę, czy tych kombinujących jak by tu pojeździć jeszcze na polskich blachach. I czy to lotnisko, czy port, te oszczędne zawsze tylko w polskiej mowie się porozumiewają.
Niemniej może zrozumiesz inną historię. Byłem majstrem i tłumaczem polskiej grupy budowlanej w Skanska w Szwecji. Jak to bywa dostałem w przydziale kilku jak najbardziej typowych polskich kołtunów. Jak się to oni strasznie męczyli z powodu braku alkoholu. Wódka to niby była w sklepie, ale strasznie droga, kiedy porównali sobie cenę z polską. Chodzili wyjąc i jęcząc, że nawet na kontrakcie w Iraku to tak długo trzeźwe nie chodzili. Dopiero gdzieś po 4 miesiącach weszli na wyższy stopień rozwoju i zrozumieli, że skoro zarabiają dużo więcej niż w Polsce to i stać ich na zakup wódki po normalnej szwedzkiej cenie. No i organizmy wróciły im do normy
Także może i Ty Gabryś kiedyś wejdziesz na ten wyższy stopień i zrozumiesz wstręt do tych oszczędnych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:...Także może i Ty Gabryś kiedyś wejdziesz na ten wyższy stopień i zrozumiesz wstręt do tych oszczędnych
Wstrętu nie zrozumiem... , bo jestem leniwy ...i jeżeli przez kogoś Osobiście nie doznaję uszczerbku , to Jego problem co robi i dlaczego...
Myślałem po prostu ,że Miałeś jakieś nieprzyjemności z tym związane i dlatego taka zażarta awersja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
jasta 102 to żeś napisał ...akurat ja jeżdzę do polski folksfagenem .a tak na serio to mam bardzo złe połączenie z okęcia do domu i zawsze musiałem kogoś prosić żeby mnie odebrał albo zawiózł "na samolot"...nie wiozę prosiaka w bagazniku bo by sie nawet nie zmieścił ale zwykłą samochodową lodówkę wędlin to tak .Jasta 102 znam tu pewnego rodaka który jest tu ponad 8 lat i z polski przywozi takie rzeczy jak :chleb,masło,jajka i oczywiście ziemniaki ....nie rozumiem tego człowieka....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
jan kowal
(janek1234)
Wiking
czesc... ja w styczniu przyjechalam do mego chlopaka i ciezko kokos poznac jestem ,,jestesmy chetni na poznanie nowych znajomych mieszkamy w larviku pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
314 Posty

(krzysztof1970krk)
Stały Bywalec
ja jestem tępy ??
czy Wy ???
czytam tytuł oznajmy się .................
czytam posty : ziemniaki ,jajka ,pół swini i folswafen .........
pytam : dlaczego jesteście tacy durni ?? dlaczego odbiegacie od tematu ???
co mnie interesuje ,kto gdzie pracował ,co przewiózł ,tu jest Temat : POZNAJMY SIĘ !!!
chcecie pisać : kto co i w czym wozi ??? załozcie nowy temat !!
ps
ale byłem grzeczny w tym poście ,sam siebie nie poznaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
krzysztof1970krk napisał:
ja jestem tępy ??
czy Wy ???
czytam tytuł oznajmy się .................
czytam posty : ziemniaki ,jajka ,pół swini i folswafen .........
pytam : dlaczego jesteście tacy durni ?? dlaczego odbiegacie od tematu ???
co mnie interesuje ,kto gdzie pracował ,co przewiózł ,tu jest Temat : POZNAJMY SIĘ !!!
chcecie pisać : kto co i w czym wozi ??? załozcie nowy temat !!
ps
ale byłem grzeczny w tym poście ,sam siebie nie poznaje

takie forum a tak na serio to też bym tu kogoś poznał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
qantan napisał:
krzysztof1970krk napisał:
ja jestem tępy ??
czy Wy ???
czytam tytuł oznajmy się .................
czytam posty : ziemniaki ,jajka ,pół swini i folswafen .........
pytam : dlaczego jesteście tacy durni ?? dlaczego odbiegacie od tematu ???
co mnie interesuje ,kto gdzie pracował ,co przewiózł ,tu jest Temat : POZNAJMY SIĘ !!!
chcecie pisać : kto co i w czym wozi ??? załozcie nowy temat !!
ps
ale byłem grzeczny w tym poście ,sam siebie nie poznaje

takie forum a tak na serio to też bym tu kogoś poznał

nic tylko próbuj z Krzysztofem. a nuż poznacie się dogłębnie nawzajem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
ja wożę jak zwykle jak każdy 5 litrów spirytusu z Ukrainy bo tańszy i mocniejszy , podobno czyszczą nim silniki do samolotów także bogaty w minerały a co ważniejsze w dużo żelaza --- pyszotka, no i jeszcze jak każdy pół świni oczywiście , 200 konserw mięsnych, pasztet , papierosy 50 kartonów oczywiście jak każdy , trochę amfy i maryszki w oponach się też znajdzie . O takie podstawowe rzeczy niezbędne do przeżycia w Norge-- bo przecież tego tu ni ma -- trochę śmierdzi w aucie jak się jedzie prawie 2 dni , ale to nic bo zdejmuję skarpetki i wieszam sobie na lusterku od wstecznego przed nosem zamiast choinki i wtedy tak nie czuć padliną tylko skarpetkami --- polecam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
powiatowy myśliciel napisał:
trochę śmierdzi w aucie jak się jedzie prawie 2 dni , ale to nic bo zdejmuję skarpetki i wieszam sobie na lusterku od wstecznego przed nosem zamiast choinki i wtedy tak nie czuć padliną tylko skarpetkami --- polecam
ja też wieszam skarpetki bo wtedy wiem, że nie zasnę podczas jazdy, a z towarów to jeszcze wiozę mydło, cały karton bo tańsze o 50 groszy, proszek do prania bo tańszy 2 złote na kilu, żel do golenia bo tańszy 3 złote, szampon bo tańszy 2,50....... no i oczywiście dużo boczku, kapusty, krakowskiej i ogórków
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
jasta102 napisał:
powiatowy myśliciel napisał:
trochę śmierdzi w aucie jak się jedzie prawie 2 dni , ale to nic bo zdejmuję skarpetki i wieszam sobie na lusterku od wstecznego przed nosem zamiast choinki i wtedy tak nie czuć padliną tylko skarpetkami --- polecam
ja też wieszam skarpetki bo wtedy wiem, że nie zasnę podczas jazdy, a z towarów to jeszcze wiozę mydło, cały karton bo tańsze o 50 groszy, proszek do prania bo tańszy 2 złote na kilu, żel do golenia bo tańszy 3 złote, szampon bo tańszy 2,50....... no i oczywiście dużo boczku, kapusty, krakowskiej i ogórków


A nie lepiej się wyszorować dobrze w Polsce i najeść do syta, a po przyjeździe to głodówke i wietrzenie zastosować?

Najekonomiczniej wyjdzie.

Oddychać można do woli, bo powietrze w tej samej cenie (za free)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok