Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Alimenty od Norwega - Norwegia

6 Postów
Mikk_a
(Mikk_a)
Wiking
Cześć,

czy są tu jakieś Polki mające dziecko z obywatelem Norwegii, z którym nie żyją?

Ja z dzieckiem w Polsce, on w Norwegii, twierdzi, że nie ma na alimenty, dziecko widuje maks raz na 3 miesiące. Mamy ugodę alimentacyjną zatwierdzoną przez polski sąd, nie przelewa na konto.
Do tego mam poczucie, że kwota alimentów jest za niska biorąc pod uwagę, że jestem bezrobotna, a on fizycznie prawie w ogóle nie pomaga, bo go nie ma. Jakie są Wasze doświadczenia?
Co i jak robić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Dorota Doris
(Dors)
Wiking
Udaj się na policje i zgłoś popełnienie przestępstwa za uchylanie się od alimentów.Resztę zostaw policji,ambasadzie .Zamkną go w więzieniu i będzie płacił.To dziecinnie proste.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Arno napisał:
Trzeba bylo uwazac z kim sie spi Polki to kwiopijce zawsze zeruja na mezczyznach Ozenic sie z polka to jakby stracic majatek Juz nikt z Norwegow sie nie zeni z polkami poznali sie
O masakra co za durny komentarz.. Jak nie masz wiedzy albo chęci żeby się nią podzielić to zrób wszystkim przysługę i sie nie odzywaj.. Nie lubie hejtu
A co do pytania to nie na policję idz a do komornika.. Musisz przedstawic wyciąg z konta jeśli na nie miały być przelewane pieniądze ze ich nie dostałaś oraz załączyc ten wyrok z sądu o obowiązku alimentacyjnym na którym bedzie też kwota miesiecznie należnych alimentów.. Komornik wszczyna postępowanie i jeśli nie jest w stanie alimentów ci ściągnąc na dziecko to wystawia ci zaswiadczenie o bezskutecznosci egzekucji..składasz to do funduszu alimentacyjnego i oni ci wypłacą zaległe i bierzące.. Do jakiego czasu wstecz to nie wiem.. Ale zeby isc z tym do komornika to musi upłynąc pełne 62 dni niepłacenia (przynajmniej kiedys tak było) no i musisz posiadac jakies dane identyfikacyjne jego tutaj w norwegi najlepiej nr personalny oraz adres zamieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Arno napisał:
wymienimy polki na filipinki i inne

Super myślenie.. Bo jak zrobisz filipince dzieciaka i sie wypniesz to myslisz ze nie bedziesz musiał płacić? Hahaha

Dziecko to odpowiedzialność i koszt.. Nie tylko matki.. Tak sie składa ze do tego trzeba dwojga.. Widze ze masz super podejscie.. Zrobic dziecko i sie wypiąć..najlepiej uciec i nie ponosic odpowiedzialnosci.. Na szczescie w kazdym kraju istnieje system ktory ma na celu ochrone dziecka przed takim nieodpowiedzialnym rodzicem.. Bo nie zapominajmy ze alimenty nie są dla matki a dla dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
O Boże..współczuje twojej żonie ..Domyślam sie ze żadna normalna polka ani norweżka cie nie chciała więc próbujesz wmawiac sobie ze one sie do niczego nie nadają.. Cóz nie dziwie się że nikt normalny cie niechce(nie uwłaczając tej nieszczesnej kobiecie która za ciebie wyszła).. Ja jestem Polką i jestem z tego dumna.. Pracuje płace podatki moj mężczyzna ma firmę(też jest polakiem) którą mu prowadzę w dodatku oprócz swojej pracy na etat..czasem jestem w pracy przez to po 12-14h.. w związku nie chodzi o to by maksymalnie wykorzystac żone czy męża .. Ja jak wracam do domu z pracy to czeka na mnie w domu obiad i kąpiel.. Nie trzeba go prosić.. A on jak wraca z pracy a ja jestem w domu tez zawsze ma obiadek i kąpiel gotowe.. Kto wraca pierwszy ten szykuje i tyle.. Wspólna kąpiel lampka wina odstresowac sie po pracy i pobyc razem to jest wazne.. A jak moj mezczyzna zaśpi i nie zrobi obiadu to nie dre mordy tylko tłuke jajecznice na patelnie i po cichu mykam zeby go nie obudzić.. Szacunek i zrozumienie.. Widze ze jest ci to obce.. Wogóle sposob w jaki opisujesz małżeństwo jest dla mnie straszny.. Wez se filipinke rob z nia co chcesz ona i tak cie nie zostawi.. Powinienes sie leczyc..tak sie zachowują socjopaci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Arno napisał:
Na lansie jest mlodsza zone teraz A kogo nie stac to ma starsza Moja zona jest od Ciebie mlodsza o 10 lat i nie narzeka Nie musi nic robic ma byc tylko piekna Jak mezczyzna nie moze zapracowac na zone zeby nie pracowala to co to za mezczyzna

nie narzeka bo dajesz jej chajs żeby się nie okazało że to też pijawka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

()
Wiking
I ty masz biało czerwoną flagę w swoim profilu? Nie sądź wszystkich jedną miarą! Powinieneś się wstydzić!!! Skąd wiesz jak było? Jaki to ojciec który nie bierze udziału w wychowaniu swojego dziecka??? Nie angażuję się w takie dyskusje, ale nie mogłam pozostać obojętna, kiedy Polak pisze coś takiego o Polkach!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Mikk_a
(Mikk_a)
Wiking
dziękuję Ci bardzo.
i przykro mi, że musiałaś się użerać z tym trolem.
nie mniej - mam już pracę, więc fundusz alimentacyjny nie wchodzi w grę.
natomiast komornik to ważny trop, tak zrobię.
okropne jest to poczucie, że prawdopodobnie nie da się go w tej Norwegii dosięgnąć, koszmar
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok