Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

poród w Polsce macierzyński z Norwegii - Norwegia

3 Posty
Ania Ania
(AniaAnia1)
Wiking
Witam,
jeżeli poród będzie w Polsce to czy będę mogła pobierać macierzyński z Norwegii, dodam że pracuje na stałe ze stałym numerem personalnym i wszystkie te świadczenia mi się należą. Boję sie tylko że rodząc w Polsce nie otrzymam macierzyńskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
a po pieniądze to masz zamiar przyjeżdżać do Królestwa, czy tylko przelewy na konto mają ci robić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
napisał:
[quote]a po pieniądze to masz zamiar przyjeżdżać do Królestwa, czy tylko przelewy na konto mają ci robić?[/quote
po co sie wcinasz bucu spod slomnik , jak cie temat nie dotyczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Renia PL
(Renia_PL)
Wiking
Witam,
Otrzymasz macierzyński. Nie ma znaczenia gdzie odbył się poród. Składasz normalnie wniosek do NAV - upewnij się tylko jakie dodatkowe dokumenty będą potrzebne ze szpitala w PL. Ja rodziłam w NO, ale praktycznie cały macierzyński spędziłam w Polsce z krótkimi wyjazdami na wizyty w przychodni - szczepienie itp. Zasiłek macierzyński miałam wpłacany na konto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
SugarFree
(SugarFree)
Wiking
AniaAnia1 napisał:
Witam,
jeżeli poród będzie w Polsce to czy będę mogła pobierać macierzyński z Norwegii, dodam że pracuje na stałe ze stałym numerem personalnym i wszystkie te świadczenia mi się należą. Boję sie tylko że rodząc w Polsce nie otrzymam macierzyńskiego


Dlaczego chcesz rodzić w Polsce? Czyżby cesarka na żądanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Zosia Bogna
(mycha7)
Wiking
Renia no właśnie nie do końca tak jest jak mówisz.Ja straciłam cały macierzyński i za poród też nic nie wzięłam.Jestem na kontrakcie norweskim od 2012 Pracowałam w ciąży 7 miesięcy przed porodem i normalnie wypracowałam urlop macierżyński. Przyznali mi go,ale chciałam rodzic w Polsce,bo mój mąż miał tu pracę i nie wyobrażam sobie żebym w Norwegii była sama.Wróciłam,urodziłam,a NAV mi napisał że dziecko nie jest zarejestrowane w Norweskim Urzędzie Statystycznym i żeby to zrobić muszę osobiście jechać do Norwegii z maleńkim dzieckiem i z mężem ,żeby zarejestrować dziecko.Poza tym powiedzieli mi że muszę przebywać na terenie Norwegii żeby brać ten macierżyński,bo inaczej jest to nie legalne.I tak zostałam bez środków do życia,mąż stracił pracę,a ja będąc pracownikiem Norwegi i tak nic mi nie przysługuje.Nie moge teraz wrócić do pracy,bo nie zostawię małego dziecka.Nie wiem czy jeszcze mogę coś zrobić,może ktoś miał podobne doświadczenia i może pomóc poradą. Pipi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok