Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

poród pośladkowy????????? - Norwegia

19 Postów
Anna Weglarska
(ana26)
Wiking
Witam czy któraś z was rodziła tu w Oslo poprzez poród pośladkowy??? jeśli tak proszę o opinie albo kontakt na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
ana26 napisał:
Witam czy któraś z was rodziła tu w Oslo poprzez poród pośladkowy??? jeśli tak proszę o opinie albo kontakt na priv

To sie chyba kwalifikuje pod cesarke nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów

(Mmelisa)
Nowicjusz
lekarz zalecil Tobie porod naturalny mimo, iz dziecko jest ulozone posladkowo? czy zaproponowal cc?


www.megapedia.pl/porod-posladkowy.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów

(Mmelisa)
Nowicjusz
Karol.Ky napisał:
ana26 napisał:
Witam czy któraś z was rodziła tu w Oslo poprzez poród pośladkowy??? jeśli tak proszę o opinie albo kontakt na priv

To sie chyba kwalifikuje pod cesarke nie?


dokladnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Anna Weglarska
(ana26)
Wiking
no właśnie mam na umówioną wizytę w szpitalu na rozmowę na ten temat i nie wiem na co się decydować do rozwiązania zostało mi 3 tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
Karol.Ky napisał:
ana26 napisał:
Witam czy któraś z was rodziła tu w Oslo poprzez poród pośladkowy??? jeśli tak proszę o opinie albo kontakt na priv

To sie chyba kwalifikuje pod cesarke nie?


nie w tym kraju cyt.lekarza-"bo my tutaj to mamy taka wiedze ze gdzie indziej w europie nie maja"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Ewa Żółtowska
(Ewula123)
Początkujący
Ułożenie pośladkowe to tylko cesarka inaczej nie dałabyś rady i na to się tylko dectduj wiem coś o tym naten temat pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
Ja się urodziłam w sposób naturalny, a ułożona byłam pośladkowo... było to ponad 20 lat temu,ale myślę, że do dzisiaj wiele się w tej kwestii nie zmieniło - to było najgorsze przyżycie na świecie dla mojej mamy.
Do tegoowinęłam się pępowiną w trakcie porodu ico było bardzo niebezpieczne. Poród trwał bardzo długo i dzisiaj w Polsce nikt się już nie decyduje na naturalny przy takim ułożeniu. Każdy lekarz proponuje w takiej sytuacji CC,, to jest za duże ryzyko dla matki i dziecka.
nie zastanawiaj się, tylko poproś o cesarkę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natalia Piosek
(ukatka)
Wiking
Teraz wiele przyszłych mam decyduje się na cesarkę tylko dla wygody. Nawet, gdy dzidziuś jest prawidłowo ułożony i nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie jest to najlepszy sposób ze względu na to, że później przeważnie pojawiają się problemy z pokarmem w piersi, jednak sytuacja z odchodami połogowymi jest taka sama, najgorsze jest chyba to leżenie 24 h po fakcie no i sama blizna. Szczerze nie wiem jak jest w Norwegii ale w Polsce lekarze raczej starają się unikać cesarki, często czekają do ostatniej chwili, bo kto wie maleństwo może się obróci. Wiadomo, najlepiej żeby ciąża, poród, połóg i chowanie dziecka przeszło w jak najbardziej naturalny sposób. Z drugiej strony, szczerze nikomu z nas nie życzę porodu pośladkowego. Trzeba mieć naprawdę dużo siły żeby móc urodzić w ten sposób.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
npiosek napisał:
Teraz wiele przyszłych mam decyduje się na cesarkę tylko dla wygody. Nawet, gdy dzidziuś jest prawidłowo ułożony i nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie jest to najlepszy sposób ze względu na to, że później przeważnie pojawiają się problemy z pokarmem w piersi, jednak sytuacja z odchodami połogowymi jest taka sama, najgorsze jest chyba to leżenie 24 h po fakcie no i sama blizna. Szczerze nie wiem jak jest w Norwegii ale w Polsce lekarze raczej starają się unikać cesarki, często czekają do ostatniej chwili, bo kto wie maleństwo może się obróci. Wiadomo, najlepiej żeby ciąża, poród, połóg i chowanie dziecka przeszło w jak najbardziej naturalny sposób. Z drugiej strony, szczerze nikomu z nas nie życzę porodu pośladkowego. Trzeba mieć naprawdę dużo siły żeby móc urodzić w ten sposób.

skad ty to wytrzasnelas? bzdury bzdury ! nie wiesz to nie pisz !

mialam cc dwa razy i to o czym piszesz mija sie z tym co ja doswiadczylam.

i napisze Tobie tak: 3godz po cc tutaj w NO juz bylam w pozycji polsiedzacej, a po 6godz mialam ochote chodzic o wlasnych silach, tyle ze nie wyrazono na to zgody. Nastepnego dnia biegalam po calym oddziale, a blizna pozostala malutka

pozdrawiam.

p.s. i o jakich problemach w piersi piszesz? bo u mnie pokarm byl odrazu, mimo ze cc byla robiona na 11dni przed planowanym porodem naturalnym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok