Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

6 Postów
Agata Fr
(mala109)
Wiking
Ja mialam porod posladkowy. Sytuacje sa rozne, ale w moim przypadku wszystko poszlo szybko i bez problemow. Od momentu odejscia wod do urodzenia dziecka minelo dokladnie 4 godziny. Urodzilam w 36 tyg, dzien przed porodem bylam na tomografi miednicy, aby sprawdzic czy dzidzia ma wystarczajaco miejsca, aby sie urodzic naturalnie i dopiero na podstawie tych wynikow lekarze mieli zadecydowac czy bedzie cc czy porod naturalny. No i nie zdazyli. Na szczescie tomografia wyszla ok. Jak przyjechalam do szpitala to zdazyli mnie tylko podlaczyc do aparatuty i zaraz juz mialam swojego synka. Pielegniarki byly nieco w szoku, ze tak szybko poszedl porod posladkowy Sam porod wspominam dobrze, pielegniarki byly pomocne, mowily mi co mam robic i to chyba pomoglo mi przetrwac Wczesniej nie bylam pewna czy wybrac cc, ale teraz z perspektywy czasu chyba dobrze, ze rodzilam naturalnie. Zycze rowniez powodzenia przyszlym mamom!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
Witam Panie.
Podziwiam kobiety, które decydują się na cesarkę bez powodów. Rozumiem, jeżeli są wskazania np. ułożenie pośladkowe, czy jak u mnie wysokie ciśnienie.
Jestem mamą trzech córeczek, dwa porody były naturalne, w tym drugie dziecko ważyło 4400, 58 cm długości.
Pierwsze dziecię rodziłam dwa dni, drugie dwie godziny, a trzecie CC i powiem tylko tyle nigdy w życiu nie chciałabym bez powodu rodzic przez CC. Dla mnie to było delikatnie mówiąc niemiłe przeżycie
W Polsce po CC leży się 12 godzin na płasko, ze względu na znieczulenie. Ja wstałam od razu jak pozwolili, ale większość kobiet miała z tym problem jak i z karmieniem.
Po dwóch dniach byłam już w domu, ale ból brzucha po CC długo nie pozwalał o sobie zapomnieć, blizna prawie niewidoczna.
Mimo wszystko wolałabym rodzić naturalnie (mam nadzieję, że już nie będę musiała )
Porodu pośladkowego nie polecałbym drogami natury, za duże ryzyko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
pati rydz
(babyoslo)
Wiking
Witam,

Ja jestem z Oslo i również mój syn ułożony jest pośladkowo. W szpitalu w Ahus powiedzieli ze mam rodzic naturalnie, bo cc to zagrozenie. Lekarz powiedziała ze jak chce rodzic przez cc to mam zmienić kraj. Zadzwoniłam do 3 lekarzy w Polsce i powiedziano mi ze mam się na porod naturalnie nie godzic. Musze ich (Norwegów) przekonać do cc tylko jak???. Tego samego dnia będąc w 38 tygodniu ciązy zdecydowałam ze bede rodzic w Polsce. Moja ginekolog powiedziała, że dobrze zrobiłam bo ulozenie pośladkowe i porod naturalny to duże ryzyko dla dziecka. Zaczełam się zastanawiać dlaczego w Norwegii odmówiono mi cc na konsultacji. Podobno Norwedzy maja tylko 20% cc a w Polsce co 3 ciezarna rodzi w ten sposób. Dziwna była ta moja rozmowa z lekarzem czemu nie chaciała się zgodzić.... może cesarki w takim przypadku jak mój przeznaczone sa dla Norwezek? Może to dużo kosztuje szpital? Może urodzenie dziecka naturalnie z niedotlenieniem jest lepsze od cc??? Dlaczego zaproponowano mi obrócenie syna skoro to jest tez ryzko np. oderwania łożyska. Takie i inne pytania przychodziły mi do głowy tego dnia kiedy miałam konsultacje. Nie wiedziałam co zrobić rodzic w Polsce czy Norwegii? Czy ktoś z was miał podbną sytuację ? co zrobiliście? Jak wyglądał poród? Ja czekam na cc w Polsce. Mam nadzieje ze decyzje podjęłam słuszną.
Mam nadzieje ze uda nam się pomóc kobietą ciężarnym będącym w takiej sytuacji w Norwegii.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Justyna J...
(jo_celyne)
Wiking
Hmmm....moja corcia tez byla ulozona posladkowo ale u mnie z cesarka nie robili zadnego problemu. Tez mi zaproponowali obracanie dziecka ale nie bylo zadnego przymusu. Zgodzilam sie bo bardzo chcialam rodzic naturalnie...jednak nie udalo sie. Wtedy w szpitalu powiedzieli mi ze bede miec cesarke bo jest za duze zagrozenie dla dziecka i wyznaczyli termin. Wydaje mi sie ze duzo zalezy na jakich lekarzy trafisz....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

(Sandraw)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
KamiKlosz
(KamiKlosz)
Wiking
Ja rodziłam bliźniaki i druga była ułożona pośladkowo, ale że pierwsza jej rozszerzyła drogę nie było tak źle, ogólnie jednak przy jednym dziecku ułożonym pośladkami powinni zrobić cesarkę. Tak mówił mi lekarz i tak też piszą http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/porod/czy-wiesz-co-to-porod-kleszczowy-albo-porod-posladkowy.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok