Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Koroniówka a ciąża - Norwegia

4 Posty
Wiking
hej. Ponad trzy miesiące temu firma w której pracowałam zbankrutowała.Jestem obecnie na kuroniówce i w 5 miesiącu ciąży.Czy będąc na macierzyńskim (po urodzeniu dziecka) dostanę comiesięczną wypłatę z NAV-u, czy też jednorazową, bo w końcu jestem jakby bezrobotna Czy należy mi się płatny urlop macierzyński???
Pozdrawiam Lena.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
Sorki za błąd w pisowni Oczywiście kuroniówka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Natalia P
(Natalia1625)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
oczywiście należy Ci się płatny urlop macieżyński. niestety w praktyce oznacza to że dostaniesz prawie takie same pieniądze co na zasiłku, tylko w przeliczeniu na miesiące, a nie co 2 tygodnie jak do tej pory.
faktycznie -nieco większe, bo powinni ci policzyć do macierzyńskiego średnią z najlepszych 6-ciu z 9-ciu ostatnich miesięcy przed porodem, więc może do obliczania załapie się ostatni, albo nawet ostatnie dwa miesiące pracy.
największy "zysk" w tej sytuacji to przedłużenie okresu pobierania zasiłku, ponieważ na czas urlopu zostaje on zawieszony i po urlopie możesz go wznowić.

pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
grazka mrowka
(satelita)
Wiking
Czy dobrze rozumiem, jesli zajde w ciaze na dagpenger, po urodzeniu dziecka nalezy mi sie platny urlop macierzynski? a jesli jest to juz np w polowie dagpenger, gdzie nie dolicza mi zarobkow z pracy to co? dalej platny macierzynski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
dokładnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
A ja mam pytanko bo od roku jestem na dagpenger . Przyznali mi dwa lat , ale obecnie jestem w 5 miesiacu ciazy . Dagpenger koncy mi sie kilka miesiacy po urodzeniu dziecka . Jakie swiadczenia mi sie naleza? Czy bede mogla sie starca o przedluzenie dagpenger ...Podpowiedzcie jak to moze byc ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
dokładnie tak samo.
1 rodzisz
2 zaczynasz macieżyńskie / zawieszają Ci zasiłek
3 kończy się macierzyńskie / wznawiasz pobieranie zasiłku
4 pobierasz resztę zasiłku (te kilka miesięcy) i szybko szukasz roboty

pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
karol3 napisał:
dokładnie tak samo.
1 rodzisz
2 zaczynasz macieżyńskie / zawieszają Ci zasiłek
3 kończy się macierzyńskie / wznawiasz pobieranie zasiłku
4 pobierasz resztę zasiłku (te kilka miesięcy) i szybko szukasz roboty

pozdro
'
A czy musze zglosic w navie w trakcie trwania dagpenger ze jestem w ciazy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok