Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
artur cieślik (2394 niezalogowanych)
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
dobre krzysiu, dobre to było......

tu wszystko jest panstwowe : )

Ale daj juz spokój, bo kobieta jest przerazona i bedzie bała sie do sklepu wyjsc......

ps: dobrze ze moja córcia nie musi sie tu wychowywac > uffffff
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
wazne zeby byla swiadoma w jakim kraju mieszka,
zreszta w necie wszystko mozna samemu znalezc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
kryss napisał:
tak tak optimus i stad te przejebane przez norwegie sprawy w sztrasburgu,i zaplacone odszkodowania ,poczytaj troche i pisz cala prawde,a nie tylko jej mala czesc

pozatym 1,96 na kobiete to tak czy owak jest ujemny przyrost naturalny.
zapomniales jeszcze dodac o degradacji rodzimych genow ,czyzbys nie wiedzial co to mnozenie wsobne?


Ostatnie dane o wspolczynniku plodnosci/urodzen mowia o poziomie 2.06. To prawie tyle( 2.1) ile trzeba aby spoleczenstwo mogo sie "odnawiac" Europa to nie Afryka i o poziomie 4-6 mozna pomarzyc. Jednak 2.06 to i tak lepiej niz wiekszosc krajow.
Temat z "mnozeniem wsobnym" byl popularny w Norge wiele lat temu. W dzisiejszych czasach sie nie zdarza i bardziej pokutuje jako "urban legend" niz stan faktyczny.
Co do przegranych spraw w Strasburgu, nie jestem w temacie, wiec ciezko zabrac glos. Mysle jednak, ze procentowo nie odstaja od innych krajow.
Problem odbierania dzieci istnieje we wszystkich krajach europy zach i norwegia nie jest odosobniona
Ponad 50000 dzieci. otrzymalo w 2010r wsparcie finansowe z Barnevernet. Calkowity kosz to ponad 7 MILIARDOW KORON. na to skladaja sie wszystkie koszty .

Wiec jezeli z 50000. zabrano 3000 to ok.6%. Z pewnoscia byly to najtrudniejsze przypadki. O ich zasdnosci sie nie wypowiem, bo nie jestem pracownikiem BV.
Jednak odebranie nigdy nie nastepuje z dnia na dzien! Istnieje procedura a rodzina ma prawo do darmowej pomocy prawnej.
www.barneverntjenesten.no/

www.ssb.no/barneverng/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Katarzyna Pamula
(kathrina)
Nowicjusz
dzieki wielkie ale nie interesuje mnie wspolczynnik urodzen norwegow

chcialabym poznac opinie mam. co wy o tym myslicie. czy wogole zastanawialyscie sie o tym???
kilka moich kolezanek mieszka tutaj, mezowie sa legalnie ale one i ich dzieci nie. oczywiscie mowie o takich malych dzieiciach. rozmawialam z nimi na ten temat (ja jestem tutaj legalnie od pierwszego dnia pobytu) i one tez maja takie watpliwosci.

wysylasz dzieici do przedszkola a one moga nie wrocic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak poprostu??????????????????????????????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
kathrina napisał:
dzieki wielkie ale nie interesuje mnie wspolczynnik urodzen norwegow

chcialabym poznac opinie mam. co wy o tym myslicie. czy wogole zastanawialyscie sie o tym???
kilka moich kolezanek mieszka tutaj, mezowie sa legalnie ale one i ich dzieci nie. oczywiscie mowie o takich malych dzieiciach. rozmawialam z nimi na ten temat (ja jestem tutaj legalnie od pierwszego dnia pobytu) i one tez maja takie watpliwosci.

wysylasz dzieici do przedszkola a one moga nie wrocic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak poprostu??????????????????????????????????


W linkach ktore podalas zamieszczono info o tym, ze norwezka nie chce sie rodzic dzieci i dlatego odbieraja polakom. Stad odniesienie do poziomu dzietnosci kobiet, ktore zadaje klam tej tezie. Artykulu sa histeryczne, tendencyjne i nie opieraja sie na zadnych przeslankach, TZW. " urban legend" jak czarna wolga co porywala dzieci. Ktos slyszal, ze inny slyszal.
Zadaj sobie jedno pytanie - czy oprocz sytyacji Nikoli slyszalas o innym polskim dziecku odebranym przez BV ?( Nie liczac SILNEJ MATKI Z CIOTKA)

W linku ktory zamiescilem jest opisana procedura odebrania dziecka i NIGDY nie odbywa sie to z dnia na dzien. To proces. A BV opisuje zagrozenia i pokazuje jak je usunac aby nie doszlo do najgorszego.

www.barneverntjenesten.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Ania Kowalska
(aneczka77)
Wiking
Jesli dzieci sa odbierane przez panstwo to tylko i wylacznie z zaniedbania przez rodzicow. Ci ludzie, ktorzy stracili dzieci nigdy sie nie przyznaja, ze bylo to nastepstwem patologi, alkoholizmu czy przemocy.
Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach.
Bedziesz dobra matka a nigdy nie stracisz dziecka.

Ja mieszkam tutaj od wielu lat i znam mnostwo rodzin a kazda w innej sytuacji ekonomicznej, ludzie pochadzacy z roznych srodowisk... nigdy nikomu nie odebrano dziecka!

Sytuacja gospodarcza w Polsce staje sie przerazajaca, zero perspektyw dla dzisiejszych dzieci i dorastajacej mlodziezy, nedza dla emerytow i bieda ludzi pracujacych - wiec jaka to przyszlosc dla dziecka?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Optimus napisał:
kathrina napisał:
dzieki wielkie ale nie interesuje mnie wspolczynnik urodzen norwegow

chcialabym poznac opinie mam. co wy o tym myslicie. czy wogole zastanawialyscie sie o tym???
kilka moich kolezanek mieszka tutaj, mezowie sa legalnie ale one i ich dzieci nie. oczywiscie mowie o takich malych dzieiciach. rozmawialam z nimi na ten temat (ja jestem tutaj legalnie od pierwszego dnia pobytu) i one tez maja takie watpliwosci.

wysylasz dzieici do przedszkola a one moga nie wrocic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak poprostu??????????????????????????????????


W linkach ktore podalas zamieszczono info o tym, ze norwezka nie chce sie rodzic dzieci i dlatego odbieraja polakom. Stad odniesienie do poziomu dzietnosci kobiet, ktore zadaje klam tej tezie. Artykulu sa histeryczne, tendencyjne i nie opieraja sie na zadnych przeslankach, TZW. " urban legend" jak czarna wolga co porywala dzieci. Ktos slyszal, ze inny slyszal.
Zadaj sobie jedno pytanie - czy oprocz sytyacji Nikoli slyszalas o innym polskim dziecku odebranym przez BV ?( Nie liczac SILNEJ MATKI Z CIOTKA)

W linku ktory zamiescilem jest opisana procedura odebrania dziecka i NIGDY nie odbywa sie to z dnia na dzien. To proces. A BV opisuje zagrozenia i pokazuje jak je usunac aby nie doszlo do najgorszego.

www.barneverntjenesten.no/



1.Bliznaiki -2009-2
2.Kasia -04.2011-1
3.Na forum 2011-1
3.Rosjanka -05.2011-1
4.Nikola ------------ 05.2011-------- tzw.zwrocilam sobie
5.Silna Matka/forum/ok.11.2011-2
Cos jeszcze...z tymi mam kontakt.

Masz prawo miec swoje zdanie,ale nie wciskaj,ze tylko Nikola.

Nie mam czasu na linki innych przykladow,ale postaram sie nie pisac czczo ok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
pozazycie napisał:
Optimus napisał:
kathrina napisał:
dzieki wielkie ale nie interesuje mnie wspolczynnik urodzen norwegow

chcialabym poznac opinie mam. co wy o tym myslicie. czy wogole zastanawialyscie sie o tym???
kilka moich kolezanek mieszka tutaj, mezowie sa legalnie ale one i ich dzieci nie. oczywiscie mowie o takich malych dzieiciach. rozmawialam z nimi na ten temat (ja jestem tutaj legalnie od pierwszego dnia pobytu) i one tez maja takie watpliwosci.

wysylasz dzieici do przedszkola a one moga nie wrocic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak poprostu??????????????????????????????????


W linkach ktore podalas zamieszczono info o tym, ze norwezka nie chce sie rodzic dzieci i dlatego odbieraja polakom. Stad odniesienie do poziomu dzietnosci kobiet, ktore zadaje klam tej tezie. Artykulu sa histeryczne, tendencyjne i nie opieraja sie na zadnych przeslankach, TZW. " urban legend" jak czarna wolga co porywala dzieci. Ktos slyszal, ze inny slyszal.
Zadaj sobie jedno pytanie - czy oprocz sytyacji Nikoli slyszalas o innym polskim dziecku odebranym przez BV ?( Nie liczac SILNEJ MATKI Z CIOTKA)

W linku ktory zamiescilem jest opisana procedura odebrania dziecka i NIGDY nie odbywa sie to z dnia na dzien. To proces. A BV opisuje zagrozenia i pokazuje jak je usunac aby nie doszlo do najgorszego.

www.barneverntjenesten.no/



1.Bliznaiki -2009-2
2.Kasia -04.2011-1
3.Na forum 2011-1
3.Rosjanka -05.2011-1
4.Nikola ------------ 05.2011-------- tzw.zwrocilam sobie
5.Silna Matka/forum/ok.11.2011-2
Cos jeszcze...z tymi mam kontakt.

Masz prawo miec swoje zdanie,ale nie wciskaj,ze tylko Nikola.

Nie mam czasu na linki innych przykladow,ale postaram sie nie pisac czczo ok.


Jezeli masz kontakt z silna matka i wciaz niezrozumialas, ze to prowokacja to wspolczuje.
O innych nic nie wiem ale chetnie jutro sprawdze.

mozesz wkleic linki do tych osob?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
aneczka77 napisał:
Jesli dzieci sa odbierane przez panstwo to tylko i wylacznie z zaniedbania przez rodzicow. Ci ludzie, ktorzy stracili dzieci nigdy sie nie przyznaja, ze bylo to nastepstwem patologi, alkoholizmu czy przemocy.
Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach.
Bedziesz dobra matka a nigdy nie stracisz dziecka.

Ja mieszkam tutaj od wielu lat i znam mnostwo rodzin a kazda w innej sytuacji ekonomicznej, ludzie pochadzacy z roznych srodowisk... nigdy nikomu nie odebrano dziecka!

Sytuacja gospodarcza w Polsce staje sie przerazajaca, zero perspektyw dla dzisiejszych dzieci i dorastajacej mlodziezy, nedza dla emerytow i bieda ludzi pracujacych - wiec jaka to przyszlosc dla dziecka?


Ja rowniez przydzial swoj dostalam tu od jak widze wielu takich jak TY i zaliczono mnie do tych matek.
Wiesz ,zniose wszystko, tyle Twojego ....
Podaj przyklady tych polskich patologii w no,i od nich zasadnie zabranych dzieci.OK

Wiec ja jako pierwsza.
Nastepna prosze....

Cyt.Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach./w postach/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
pozazycie napisał:


Ja rowniez przydzial swoj dostalam tu od jak widze wielu takich jak TY i zaliczono mnie do tych matek.
Wiesz ,zniose wszystko, tyle Twojego ....
Podaj przyklady tych polskich patologii w no,i od nich zasadnie zabranych dzieci.OK

Wiec ja jako pierwsza.
Nastepna prosze....

Cyt.Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach./w postach/
[/quote]

To bledne kolo. Podajesz jakies nazwy, a gdy chce je zweryfikowac odwracasz role i to ja mam cos udowadniac. Idac tym glupim tokiem "rozumowania" moge powiedziec tak: A ty wiesz ilu tysiaca polek nie odebrano dzieci? nawe ich nie odwiedzono w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok