Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

15 RZECZY, KTÓRE ZDZIWIŁY MNIE W NORWEGII - Norwegia

1 Post
dianasz
(dianasz)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do wideo 15 RZECZY, KTÓRE ZDZIWIŁY MNIE W NORWEGII
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
dianasz
(dianasz)
Wiking
Jedna uwaga, nie tyle merytoryczna, co stylistyczna, autorka posiada wątły zasób słów. Język wypowiedzi jest na tyle ubogi, że ciężko się tego słucha i człowiek po kilku minutach jest naprawdę zmęczony...to taka uwaga.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
Dosc spojrzec na dame by widziec, ze gamon. Mnie bardziej dziwi, ze to studentka.To, ze debil generalizuje to jedno ale obserwacje swiezaka w Norwegii sa zenujace.

Janek, napisz no gamoniowi kto sie zajmuje serwisem rowerow. Ja wymieklem przy opinii o kontroli na lotnisku.

Never ever.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
Cos tam szykowalem a to dalej lecialo i wlosy deba stawaly.Typowy polski debil. Otoz fizyczna istoto.
Maslanke tez maja i serek wiejski i homogenizowany i i koperek a nawet o dziwo maslo bez soli.
Co do wedlin, to sprawdz wiejska dziewucho czy jest sopocka i porownaj ja sobie do Grøstad Gris.

Ale zeby to wszystko wiedziec to wystarczy porozmawiac z ludzmi i wystawic pysk poza kiwi lub rema 1000. Tylko po jaki chuj, lepiej bez weryfikacji nagrac film i utrwalac stereotypy.

B.Russell powiedzial kiedys: Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

I niech to wystarczy za puente dla tej idiotki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(swrc)
Wiking
dziewczyno, nie kradli to tutaj 15 lat temu, dzisiaj to juz nawet alarmy nie pomagaja hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
głupoty -koperek jest !!! w doniczkach :-P i to zawsze ,jeszcze nigdy mi nie zabrakło a serek wiejski- trzeba dobrze poszukać !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(mara1)
Wiking
Nigdy nie bylam w Norwegii, dopiero planuje, ale przy tekstach o jedzeniu zaczelam wymiękać. Kompetencje międzykulturowe na poziomie 0!!! Jak mozna mowic ze cos jest nienormalne czy ohydne? To tak jakby naprawde kazde mieso w polsce dobrze smakowalo, niezaleznie od ceny, albo wszyscy w Polsce przychodzili na czas, albo ze w polsce kazde dziecko w pezedszkolu jest bite czy szarpane? Albo z ta woda. To zawsze zalezy od miasta i dzielnicy i co osoba to inne doswiadczenie. To twoj prywatny punkt widzenia i przytrafilo sie tylko Tobie. To nie znaczy ze WSZYSCY i wszedzie tak robia i ze ZAWSZE tak bedzie :-P. Irytujacy sposob ksztaltowania stereotypow. Po prostu. Lepiej wez sie za nauke jezyka i znac jakichs znajomych norwegow, zeby wyjsc z trgo ciasnego kolka polskiego egocentryzmu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Alex92
(Alex92)
Wiking
Hej, jadę na 2 tygodnie, głównie chodzić z plecakiem po górach/fiordach, ale w Oslo i Bergen będę na chwilę, dlatego też obejrzałam filmik.
Jeżeli ktoś jest ciekawy, bo ja byłam zaskoczona...to prawie wszystko co opisujesz...jest totalnie takie samo jak w Szkocji, gdzie obecnie mieszkam od 2 lat...oprócz kilku szczegółów...
jak mówiłaś o papierku na ulicy to tutaj (głównie w Glasgow) jest ich x100 :/ i niestety nie tylko papierki, w niektórych miejscach możesz znaleźć wszystko. No i kradzież rowerów (głównie Glasgow i nie tylko rowerów) jest większa niż w Polsce :o no i przecen nie ma tutaj aż takich. I to zaokrąglanie jest mega dziwne, nie ma tutaj czegoś takiego. Co do folii to tutaj też jest szaleństwo, ale nie co do jednej papryki Nie ma tu kefiru. Solone masło też tu jest najbardziej popularne, ale nie ciężko dostać inne. Wołowina tutaj jest o wiele lepsza niż w Polsce.
CAŁA reszta, o której mówisz tutaj jest identyczna :o
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Alex92
(Alex92)
Wiking
p.s ale tak jak pisała przedmówczyni łatwo kreować tak stereotypy...więc zaznaczam, że to co napisałam niżej tyczy się większości osób mieszkających w Szkocji, a nie wszystkich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok