Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

4 Posty
magda bart
(harusia)
Wiking
Hej, dla wszystkich zdających Norskprøve 3. Wczoraj zdawałam część ustną i oto moje pytania:
Snakk sammen om hjemlandet ditt
individuell oppgave: tradisjoner som er viktige for deg
hvilke planer har du?
i ostatnie grupowe zadanie: Synes dere ikke at det er for mye sport på TV?

Jak widać pytania były proste, egzaminatorzy bardzo mili i dowcipni. z pytań innych osób przewijały się takie jak dyskusja o zawodach, transporcie miejskim, wychowaniu dziecka.

Ciekawa jestem jak inni zdający? Jeśli juz mieliście część ustną podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Trzymam kciuki za pozostałych!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tomasz NwN
(nowywnorwegii)
Wiking
Hei,
Postanowiłem odświeżyć wątek Czy wybiera się ktoś zdawać NP3 w tym roku? Ja zamierzam zdawać na przełomie maja/czerwca w Oslo. Nie zdawałem wcześniej NP2, kurs ukończyłem na poziomie A2+ w Warszawie i właściwie większość przygotowań do egzaminu przede mną heh, więc jestem trochę negatywnie ze swą wiedzą nastawiony Ale kolejna szansa będzie dopiero w grudniu, a 1100kr to nie fortuna, więc spróbuję, szkoda, że co pół roku to organizują. Wiem, że mają wejść nowe zasady. Dla mnie chyba są one na plus, bo to trochę jak prawo jazdy, kliknąć na komputerze w obrazek, ułożyć w kolejności itp. Najbardziej boję się części ustnej i opisowej. Chciałem się już zapisać, ale nie posiadam fødselsnummer, DUF-nummer ani D-nummer, więc muszę to z nimi załatwiać jakoś mailowo, co jest całkowitą bzdurą, bo wiadomo że w dużej mierze zdają to osoby, które od niedawna mieszkają w Norge! I chciałem jeszcze napisać do osób, które pytają po co to komu, że jakiś czas temu weszła tu ustawa, że aby móc pracować np. w przedszkolu, jako taksówkarz, w szpitalu itp. trzeba mieć ten egzamin zdany obowiązkowo, inaczej cię teraz nie przyjmą. Pozdrówka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(pawsyk11)
Wiking
Czesc, ja pisze w czwartek prøve 3, mysliz ze te same tematy daja?
Chyba maja inne na kazdy dzien?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Witam. Czy moglibyscie sie ze mna wymienic wypracowaniami na poziomie B1\B2 ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Fajny tato
(Fajny tato)
Nowicjusz
Moj brat tez to zdaje może ktoś by się z nim podzielił ? Kto zdaje w Oslo ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok