Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Radek napisał:

A prawko wymieniam tylko z tego względu że jak bym zgubił polskie to musiałbym specjalnie do Polski jechać, a tak to wyrobią mi tutaj nowe na miejscu

to i paszport wymień od razu na wszelki wypadek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(djmemphis)
Wiking
wow jestem pod wrazeniem naszej polskiej umiejetnosci koloryzujacej rozne info na jakis temat

kiedy zmienily sie przepisy dotyczace otrzymywania pozwolenia o prace mozna bylo tyle dziwnych rzeczy sie dowiedziec jak co gdzie i kiedy. I najlepsze jest to ze kazda historia byla ''prawdziwa'' a teraz jest piekne 7 stron na forum w sprawie prawa jazdy i tez kazda historia jest prawdziwa Tylko skoro wszyscy jestesmy takimi specjalistami i kolegami policjantow to moze by bylo warto zajrzec najpierw w przepisy polskiego prawa, pozniej w norweskie a pozniej pisac te historie.


Jezeli obywatel polski przebywa powyzej 176 dni w innym kraju ma obowiazek wymienic PRAWO JAZDY na nowy dokument danego kraju w ktorym przebywa.

Osobiscie mam norweskie prawo jazdy ktore wymienilem i okres otrzymania wynosil 4 dni!!!! Po 4 dniach prawo jazdy przyszlo poczta w kopercie. Koszt calej operacji wyniosl mnie niecale 300koron !!!! Prawo jazdy mozna tez wyrobic na podstawie zaswiadczenia o zdobytych kwalifikacjach wydanego przez polski wydzial komunikacji. zaswiadczenie musi byc przetlumaczone na jezyk norweski lub angielski. W polsce koszt otrzymania zaswiadczenia to okolo 60 zl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
djmemphis napisał:

Jezeli obywatel polski przebywa powyzej 176 dni w innym kraju ma obowiazek wymienic PRAWO JAZDY na nowy dokument danego kraju w ktorym przebywa.

świetnie. brawo. jeszcze tylko numer odpowiedniego paragrafu do szczęścia potrzebny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(djmemphis)
Wiking
paragraf nie potrzebny... wystarczy przeczytac wniosek o wydanie dokumentu. PS pomylilem sie co do dlugosci pobytu po za granicami kraju. Tzn jezeli obywatel spedza powyzej 185 dni w roku poza polska to wtedy powinien wymienmic prawko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów

(Veileder)
Stały Bywalec
gama28 napisał:
Nie wiem, gdzie czerpać rzetelne informacje, bo mojemu mężowi w ostatni piątek w Statens Vegvesen powiedziano, że jest obowiązek wymiany polskiego prawa jazdy na norweskie, więc od razu złożył podanie i zostawił to polskie, a teraz będzie czekać kilka miesięcy.

NIE MA obowiazku wymiany prawa jazdy na norweskie, o ile posiada sie wazne prawo jazdy wydane w panstwie UE (+ 11 panstw spoza Unii).

www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerkort/D...k+forerkort/EOS-land
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Mnie także w Statens Vegvesen powiedziano /Haugesund/, że mogę ale nie muszę wymieniać polskiego prawa jazdy. Koszt - 300 NOK.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
Początkujący
spokojna twa rozczochrana. Jak tylko będę mógł to napewno to zrobię
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(robinson)
Wiking
Witam, ostatnio chciałem wymienić prawo jazdy w polsce , bardzo miła pani wytłumaczyuła mi że w świetle prawa jeżeli mieszkam za granicą więcej jak 6mc lub na stałe należy wymienić prawo jazdy na norweskie nikt tego nie sprawdza ale jest paragraf za złożenie fałszywego oświadczenia ... Więc moim zdaniem należy zmienić ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Ewelina F.
(eweluusiaa)
Nowicjusz
Dnia 1 kwietnia 2004 roku w Norwegii weszły w życie nowe przepisy wykonawcze dotyczące wymiany zagranicznych praw jazdy na norweskie oraz przepisy dotyczące używania zagranicznych praw jazdy na terenie Norwegii.

Przeniesienie miejsca pobytu z państwa-członka UE/EOG na terytorium Norwegii (pobyt nie mający charakteru osiedlenia się w Norwegii).
Jeśli przeprowadzasz się z kraju UE/EOG do Norwegii nie jest konieczne wymiana posiadanego prawa jazdy na dokument norweski, o ile posiadany dokument prawa jazdy jest ważny. Jeśli chciałbyś jednak dokonać takiej wymiany - jest to możliwe. W takim przypadku należy skontaktować się z najbliższym urzędem "Ruchu Drogowego" (Trafikkstasjon) i tam złożyć wniosek o wydanie norweskiego prawa jazdy. Do wniosku należy dołączyć posiadany dokument prawa jazdy. Na czas oczekiwania na wydanie norweskiego dokumentu wnioskodawca otrzyma tymczasowe prawo jazdy obejmujące te same kategorie, które były zawarte w posidanym dotychczas dokumencie.


nie wiem, moze to juz nie aktualne. wsadzam to co znalazlam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Przemek Zare
(PrzemekZare)
Wiking
cudowny kraj i tolerancyjny w muckowni po roku trzeba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok