Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szkoła - Norwegia

5 Postów
Piotr Bak
(PiotrBak)
Wiking
Witam Wszystkich.
Mieszkam razem z narzeczoną w wynajmowanym mieszkaniu (umowa jest na nas dwojga). Ja mam D-nummer, pracuję a ona nie pracuje i nie ma numeru. Mam pytanie. W lipcu chce przylecieć jej 16 letni syn i zamieszkać z nami i zapisać się do szkoły. On zna angielski na poziomie A2, jednak wiem że będzie musiał się nauczyć norweskiego. Słyszałem, że najpierw sprawdzą jego poziom a później skierują a kurs roczny języka norweskiego. Czy moja partnerka musi mieć pracę żeby jej dziecko chodziło tutaj do szkoły? Prosiłbym bardzo, czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku co muszę zrobić aby zapisać jej dziecko do szkoły. Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
PiotrBak napisał:
Witam Wszystkich.
Mieszkam razem z narzeczoną w wynajmowanym mieszkaniu (umowa jest na nas dwojga). Ja mam D-nummer, pracuję a ona nie pracuje i nie ma numeru. Mam pytanie. W lipcu chce przylecieć jej 16 letni syn i zamieszkać z nami i zapisać się do szkoły. On zna angielski na poziomie A2, jednak wiem że będzie musiał się nauczyć norweskiego. Słyszałem, że najpierw sprawdzą jego poziom a później skierują a kurs roczny języka norweskiego. Czy moja partnerka musi mieć pracę żeby jej dziecko chodziło tutaj do szkoły? Prosiłbym bardzo, czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku co muszę zrobić aby zapisać jej dziecko do szkoły. Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.


Jej dziecko moze byc tu legalnie dluzej niz 90 dni i podjac nauke jedynie w przypadku, gdy ona jest tu legalnie i ma numer personalny.
Niestety nie ma. Dlaczego? To od ciebie tez troche zalezy, zrob z nia laczenie rodzin. Tata nawet nie musi sie zgadzac, jesli chlopak ma 16 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok