Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(5713 niezalogowanych)
14 Posty

(Adriano88852)
Wiking
Dzięki za dobre info!
Okazuje się ,że musze chodzić dalej do szkoły, gdyż polskie prawo na to naciska. Nawet mieszkając w Norwegii ,gdzie jest obowiązek do 16 lat ,to polskiego prawa to nie obchodzi ,bo jestem dalej obywatelem polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Adriano88852 napisał:
Bo takie są u nas realia. Ludzie po studiach idą do pracy na takie samo stanowisko jak degeneraci po OHPie
Moze w Polsce, ale nie tutaj. Tutaj dobre studia, np. techniczne, naprawde cos daja - a przeciez ty chcesz mieszkac tutaj (w Norwegii) a nie w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(Adriano88852)
Wiking
Tak ,wiem że tutaj są całkiem inne realia. Tutaj jest mniejszy popyt na studia, chociaż są darmowe, powie mi ktoś czemu tak jest?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Adriano88852 napisał:
Tak ,wiem że tutaj są całkiem inne realia. Tutaj jest mniejszy popyt na studia, chociaż są darmowe, powie mi ktoś czemu tak jest?

Bo ludzie kształcą sie w danych zawodach na które jest zapotrzebowanie na rynku.
A w PL wszyscy według starego i błędnego przeświadczenia pchają sie na byle jakie studia myśląc ze to da im lepszy start w przyszłość,
Kiedyś w PL po podstawówce z 25 osobowej klasy 5-10 osób przystepowalo do matury a reszta robiła zawód, teraz 20 osób w klasie robi maturę i idzie na studia a reszta zawód.
Gdyby w Polsce otworzyć kierunek studiów "Lopatologia" zapewne na jedno wolne miejsce przypadło by 20 kandydatów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(Adriano88852)
Wiking
Dzisiaj dowiadywałem się na temat tej szkoły i wynika z tego ,że w połowie roku szkolnego nikt nie przyjmie mnie do szkoły, z tego powodu ,że nie będą jednej osoby uczyć wszystkiego od początku programu. No to jest logiczne. Ale jakoś muszę kontynuować naukę ,bo polskie prawo narobi mi g**na, i moi rodzice będą musieli płacić 50tyś. złotych i będą ciągać po sądach... Czy jak mnie wyślą na jakiś kurs języka norweskiego ,to będzie to wystarczające dla polskiego prawa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Adriano88852 napisał:
Dzisiaj dowiadywałem się na temat tej szkoły i wynika z tego ,że w połowie roku szkolnego nikt nie przyjmie mnie do szkoły, z tego powodu ,że nie będą jednej osoby uczyć wszystkiego od początku programu. No to jest logiczne. Ale jakoś muszę kontynuować naukę ,bo polskie prawo narobi mi g**na, i moi rodzice będą musieli płacić 50tyś. złotych i będą ciągać po sądach... Czy jak mnie wyślą na jakiś kurs języka norweskiego ,to będzie to wystarczające dla polskiego prawa?
ZADAŁEM KONKRETNE PYTANIA ... W TWOIM KIERUNKU !
---
Czyżby były niewygodne , że do tej pory nie dałeś odpowiedzi ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok