Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

25 Postów
m b
(comako)
Wiking
A ja dostalam materialy probne na bergens. Ale nie mialam jeszcze czasu nad nimu usiasc. Przegladnelam tak tylko, to ku mojemu zaskoczeniu gramatyka wydaje sie calkiem przystepna ale czesc czytelna niestety nie byla juz tak bardzo zrozumiala. Dam wam znac jak mi poszlo, jak sobie w domu usiade i zrobie samej egzamin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
comako napisał:
eee tam napewno zdalysmy LOL hehhe, ja wlasnie przed chwila zamowilam materialy probne na bergenstest z 2011, powinny mi za tydzien jakis przyjsc, to zobacze co to za hokus pokus z tym testem najgorsze jest to ze za ten to chyba trzeba zaplacic nie?? a on jest dosyc drogi

Zaczynam tez sie rozgladac i szukac, gdzie i jak mam zatwierdzic moj tytul mgr, czy tam dyplom mgr potwierdzic według standardow norweskich, i jakie papiery musze do tego miec wiesz cos moze na ten temat?


chyba musze nowy watek pod tym tematem utworzyc


Dwie rzeczy mi się skojarzyły:

- pierwsza to ewentualność, że i ja ja nie będę płacić za egzamin /poczekam jeszcze dwa tygodnie na potwierdzenie tej tezy/ i dam znać.

-sprawa druga to kwestia uznania wykształcenia. Ja z góry troszkę uznałam w pewnym momencie, że będąc po wydziale prawa tutaj przede mną w NO zbyt długa droga by marzyć o pracy w zawodzie. Podjęłam już decyzję co chcę tu robić i już wiem, że należy zacząć od studiów w NO jak tylko zdam Bergentest.

Nie mniej rozmawiałam wczoraj z rektorem i inspektorem z jednej ze szkół i obaj przyznali rację, że "prawo" nie jest tu w żadnym przypadku przeszkodą do wysłania dokumentów do NOKUT. Wspominam o rodzaju studiów z PL, bo są one zgoła różne od tych, na które tu w NO chcę pójść. Takie czy inne ale wyższe wykształcenie i będzie to ZAWSZE bardzo mile widziane przy szukaniu pracy i w ogóle. Tak więc myślę, że nie ma się co zastanawiać tylko wysyłać. To fakt, że czasem bardzo długo się czeka na uznanie wykształcenia ale to "koster ingenting" jak stwierdził pan inspektor z uśmiechem.


Aaaa, jeszcze coś: czy wyniki ustnego przyjdą osobno? Widziałam czyjeś wyniki pisemne z tamtego roku to miała dziewczyna cały opis:
-lytte ...
-lese...
-skrive...

Znaczy na dwie koperty mam czekać, tak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Justyna x
(justyna85)
Początkujący
tak tak na 2 koperty ustny przyjdzie szybciej tzn powinien przyjść szybciej

a co do studiow to ja jestem po administracji publicznej i sie tez trochę zastanawiałam co z tym tutaj zrobic :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
m b
(comako)
Wiking
Dziewczyny ja juz sie wszytskiego dowiedzialam na temat uznawania tych dyplomow.
A wiec zeby uznac magistra, musze zebrac wszystkie dyplomy ze wszystkich szkol od matury, czyli w moim przypadku swiadectwo maturaclne, dyplom lic i dyplom mgr. Te dokumenty razem z ich suplementami (jesli ktos nie ma suplementow to index) przetlumaczyc u tlumacza przysieglego na norweski lub angielski. A teraz wszystkie te dokumenty i w oryginale polskie i tłumaczenia, kazda pojedyncza strone skserowac, w jakims publicznym oficjalnym miejscu jak biblioteka czy policja, (rett kopi) i dostac pieczatke na kazdej skserowanej stronie.
Wszytskie te skserowane strony oraz wypelniony formuraz z nokut, plus ksero paszortu i ewentualnie pozwolenia na pobyt, wyslac do nokut. Sprawa zajmuje okolo mieszaca, dwuch. Jelsi czegos brakuje oni wysylaja informacje i czekaja az doslesz im brakujaca czesc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
m b
(comako)
Wiking
i tak przyjda dwie koperty, ale mi prierwszy przyszedl pisemny, a ustny wogole mi nie przyszedl i musialam dzwonic do nich ze nic nie dostalam i dopiero mi przeslali ze zdany oczywiscie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
comako napisał:
i tak przyjda dwie koperty, ale mi prierwszy przyszedl pisemny, a ustny wogole mi nie przyszedl i musialam dzwonic do nich ze nic nie dostalam i dopiero mi przeslali ze zdany oczywiscie

Hej Comako,

Czekaj, bo się pogubiłam; masz na myśli poprzednie podejście do NP3 czy teraz Ci przyszły już wyniki pisemnego, z egzaminu zdawanego 3 tygodnie temu?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
m b
(comako)
Wiking
nie mialam na mysli NP2 ktory zdawalam w listopadzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
comako napisał:
nie mialam na mysli NP2 ktory zdawalam w listopadzie

OK, ja NP2 ominęłam, NP1 zdawałam w PL, więc nie mam doświadczenia w kwestii otrzymywania wyników z egzaminu...

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Justyna x
(justyna85)
Początkujący
yupiii muntlig zdany wczoraj przyszły wyniki teraz trzeba czekać dalej na część pisemną
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
justyna85 napisał:
yupiii muntlig zdany wczoraj przyszły wyniki teraz trzeba czekać dalej na część pisemną

Justyna,


Gratulacje !!!! Tak właśnie słyszałam, że ustne mogą być wcześniej ocenione. To w sumie trzeci tydzień dziś od egzaminu...Teraz czekać drugiej koperty trzeba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok