Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
966 już nie jest aktualne
prędzej 968, ale i tego żaden profesor zwyczajny w tej chwili nie potwierdzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Ryszard Szymik
(RyszardSzymik)
Wiking
uciekł Wam wątek flamingi pozdrawiam
Będę głosował na Korwina, bo ma duże poparcie i w latach 90 udowodnił jak był posłem, że chce coś zmienić i nie bawi się w politykę po to żeby zarobić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak


glosoweanie korespondencyjne
tajne wystarczy podac imie nazwisko i pesel

nawet nie trzeba byc Polakiem zeby glosowac
po co pesel wystarczy paszport uni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
może do Lublina jedziesz?pytaj o slomniki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Prezydent_elekt napisał:
jasta102 napisał:
tylko się zastanawiałem jak można jechać na wybory i nie wiedzieć na kogo

Nie wazne na kogo, wazne, ze to sprawa honorowa. W polsce wszystko jest honorowe wiec czemu nie wybory.
Gdyby to byla prawda, do przeprowadzajac rozumowanie dedukcyjne wyjdzie na to, ze te co nie glosujo to i honoru nie majo. Tak z 15mln.
Na szczescie przeslanki musza byc prawdziwe, a nie sa. To jak to jest z tym honorem i polakami?
Błędna nadinterpretacja mojego wpisu, niemniej niech tam.
Są państwa, gdzie głosowanie w jakichkolwiek wyborach, nie tylko prezydenckich, jest bezwzględnym obowiązkiem, obłożonym karą grzywny lub więzienia w razie braku udziału.
Napisałem iż to honor, jest wziąć udział w wyborach i nadal to popieram.

Tak jest, te 15 milionów polaczków, nie ma żadnego honoru, siedząc w domu i złorzecząc, że rządzą jedynie żydy, cykliści i komuniści, a oni biedni, są jeszcze biedniejsi.

W kościele podczas kolekty, nie szastam "pustymi kopertami" by innych krew z zazdrości zalała. Tylko skromnie, daję zawsze koronę lub złotówkę. To mój Honor, nakazuje mi wspomóc innych, niekoniecznie biednych, uciśnionych i potrzebujących kromki razowego chleba.
Kto nie bierze dobrowolnie udziału w wyborach, jest zwykłym kundlem, dzisiaj, nawet ciężko chory, acz przytomny, może korespondencyjnie skreślić poprawnie listę wyborczą i wysłać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
wrzeszczot napisał:


glosoweanie korespondencyjne
tajne wystarczy podac imie nazwisko i pesel

nawet nie trzeba byc Polakiem zeby glosowac
po co pesel wystarczy paszport uni
Odwracasz kota ogonem, manipulując niebezpiecznie formalnymi informacjami.
Paszport i inne dokumenty, potrzebna są jedynie podczas samej rejestracji i w dniu wyborów podczas weryfikacji, sama forma głosowania korespondencyjnego jest tajna dla osoby weryfikującej. Myślałem, że chociaż ty, powstrzymasz się od złośliwych przeinaczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Andrzeju na litość Boską
żeby oddać głos to chyba trzeba jako tako chociaż wiedzieć na kogo
w Polsce te minimum 15 milionów to nie potrafi nazwiska premiera wymienić
a gdzie o wojewodzie mowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
aby zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego należy podać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie a także wskazanie adresu, na który ma być wysłany pakiet wyborczy, albo deklarację osobistego odbioru pakietu wyborczego ( Art. 53b § 3 Kodeksu Wyborczego )

Art. 53g. Zawartość pakietu wyborczego

§ 1. W skład pakietu wyborczego wchodzi:

1) koperta zwrotna;

2) karta lub karty do głosowania;

3) koperta na kartę lub karty do głosowania, zwana dalej „kopertą na kartę do głosowania”;

4) instrukcja głosowania korespondencyjnego;

5) nakładka lub nakładki na kartę lub karty do głosowania sporządzone w alfabecie Braille’a – jeżeli wyborca zażądał ich przesłania;

6) oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok