Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
tomek romek joanna joanna Arkadiusz Grzelak Wiolka Wiola Karolina Karolina Simon L Małgorzata Sienkiewicz Nemciaa sweet man szymek1616 szymek paulinos678 Karolina1221 (7583 niezalogowanych)
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Wiecie co, ja też pracuje tu w sklepie, najcześciej na kasie. Przychodzą do nas Polacy na zakupy, jeśli tylko wychwyce jezyk polski, to zaraz sie do nich odzywam po polsku, czasem czują sie bardzo zaskoczeni. Dla mnie to sama przyjemnośc. I nie ważne, jaka to "kategoria" ludzi. A są w śród nich przypadki "alkoholowe", czy inne... Nie ważne. W każdym razie jedyny przypadek, gdy nie odzywam sie po polsku, to sytuacja, gdy rozpoznałam Polaka po wyglądzie, sposobie chodzenia lub "ski" na karcie płatniczej, ale on sie nie odzywał po polsku. Po prostu mi głupio tak wyskakiwac, jak "Filip z konopii". Poza tym rozpoznajac po wyglądzie ze 2 razy sie pomyliłam, bo był to Litwin. Ale mam czasem tak, że z kimś wczesniej już rozmawiałam po polsku, a tu nagle długa kolejka, mnóstwo stresu i zwyczajnie nie rozpoznałam tego klienta. Raz było też tak, że jakieś dziewczyny rozmawiały ze sobą po rosyjsku, ja wyłapałam jakieś niby polskie słowo, odezwałam sie do nich po polsku i plama, pomyliłam sie.
Róznie bywa. Fakt też jest taki, że praca tego typu bywa naprawde stresująca, bo człowiek musi zrobic wiele rzeczy na raz, o wielu rzeczach pamietac w trakcie obsługi. Czasem, tak jak dziś, tak strasznie mnie głowa rozboli, że zwyczajnie odpływam z bólu. A do każdego trzeba sie mimo wszystko uśmiechnąc i właściwie obsłużyc. Przykro by mi było, gdyby nagle okazało sie, że ktoś by na mnie doniósł, że jednego po polsku obsłużyłam, a drugiego nie. Nie mnie oceniac ani zachowanie kasjera, ani tego klienta. Oba wydaja sie jednak byc śmieszne i małostkowe.
Jakby coś, to zawsze zapraszam do Rimi Hokksund, obsłuże po polsku i nawet utne pogawedke, jeśli tylko nie bedzie dużego ruchu. Ba, pomoge znjelźc towary, zaprowadze do nich, nawet sama do kasy przyniose, hehe. Tak robie na co dzień w stosunku do Polaków, Norwegów i wszystkich innych nacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
tawie napisał:
o tym juz zadecyduje sklep, sytuacje opisalem listownie i wyslalem do centrali, ktora miesci sie w sasiednim budynku.
Moze teraz sie spodoba moja facjata.

zazwyczaj jestem grzeczny, ale widzac twoj pokraczny ryj najchetniej strzelilbym cie w zeby frajerze... nie chcial z toba rozmawiac to sie poskarzyles? nie chcial z toba rozmawiac bo juz z kilometra wyczul ze jestes kurwa i frajer.... Ty jestes pierdolniety jestes czy jak???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ja21 napisał:
patim napisał:
no kurwa Polak Polakowi wilkiem

wez wypierdalaj na ukraine kapusiu





A ty nie jestes tym wilkiem skoro broniąc jakiegoś cmoka co to zapomniał w sekundę jak odpowiedzieć po polsku?????
Widać to w twoim stylu.

Ty21 nie przejmuj się
to typowe u Radiomaryjców
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
AndersB napisał:
ja też czasami żałuje że przyznałem sie że polak jestem w robocie bo zaraz masa głupich wścibskich pytań a ile zarabiam? a jak sie tu dostałem? a czy są przyjęcia?
a to tez standard taki grad pytan... no i jeszcze robote zalatw koniecznie... no badz polak,, wkrec mnie.... buahahhhaahhaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Yatsek napisał:
AndersB napisał:
ja też czasami żałuje że przyznałem sie że polak jestem w robocie bo zaraz masa głupich wścibskich pytań a ile zarabiam? a jak sie tu dostałem? a czy są przyjęcia?
a to tez standard taki grad pytan... no i jeszcze robote zalatw koniecznie... no badz polak,, wkrec mnie.... buahahhhaahhaha

a weź nie załatw mu roboty albo nie daj namiarów to bedziesz polakiem wilkiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
AndersB napisał:
Yatsek napisał:
AndersB napisał:
ja też czasami żałuje że przyznałem sie że polak jestem w robocie bo zaraz masa głupich wścibskich pytań a ile zarabiam? a jak sie tu dostałem? a czy są przyjęcia?
a to tez standard taki grad pytan... no i jeszcze robote zalatw koniecznie... no badz polak,, wkrec mnie.... buahahhhaahhaha

a weź nie załatw mu roboty albo nie daj namiarów to bedziesz polakiem wilkiem

u mnie odpowiedz jest zawsze taka sama.... norweski, papiery hydraulika, doswiadczenie, numer telelonu masz na koszulce... u mnie w firmie naprawde nie potrzebuja takich co to ze szwagrem kilka lazienek ze szwagrem zrobili.... yhm...

wytrwalosci anders wsrod pytaczy hahahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
tawie napisał:
o tym juz zadecyduje sklep, sytuacje opisalem listownie i wyslalem do centrali, ktora miesci sie w sasiednim budynku.
Moze teraz sie spodoba moja facjata.



i bardzo dobrze...może zacznie myśleć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(tawie)
Wiking
Nie chodzi mi o to aby typa podp...alac bo "zapomnial" jezyka w 5sekund?
"Bo u nas w norwegii".

Sytuacja nie miala miejsca pierwszy raz, nie jestem pierwszym typem ktory tak zostal potraktowany. Kolegi zona miala taka sama sytuacje z tym samym czlowiekiem. A moja to juzbdruga taka sytuacja, w odatepie miesiaca.

zlewam na to, moge sie odzywac nawet w arabskim jak go sie naucze.

co do "polacy sami sie pozabijaja". Z turkami problemu tego nie ma, nikt nie jest sobie wilkiem, nieloczne przypadki.

gdybym nie slyszal ze mowi wczesniej po polsku (mimo iz wiedzialem ze to polak, badz polski norweg) olal bym sprawe.
do czasu az nie uzywa tego jezyka w pracy.

Bo to jego sprawa co robi i jak, do czasu az nie traktuje jednych w taki, drugich w inny sposob prawda, udajac ze "ja nie rozumiec".
sam spotkalem sie z ludzmi ktorych uczylem po polsku bo srednio rozumieli inny jezyk, gdy tylko dostali kursy z nav i nauczyli sie "kali chciec" po norwesku, zapomnieli o polskim.

leje na nich, do czasu az znow nie trafie i teraz nie "zademonstruja mi" jak to jest "u nas w norwegii mowic po norwesku".

Wtedy szlag mnie trafi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Zamiast pisać donosy, ze nie odezwał sie do ciebie po polsku, to trzebabylo zapytać go o coś po norwesku. Np. Czy wie jaka ustawa reguluje wiek kupującego alkohol oraz czy sprzedają alkohol osobom w stanie nietrzeźwym. Zrób to następnym razem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
292 Posty
Stały Bywalec
tawie napisał:
Nie chodzi mi o to aby typa podp...alac bo "zapomnial" jezyka w 5sekund?
"Bo u nas w norwegii".

Sytuacja nie miala miejsca pierwszy raz, nie jestem pierwszym typem ktory tak zostal potraktowany. Kolegi zona miala taka sama sytuacje z tym samym czlowiekiem. A moja to juzbdruga taka sytuacja, w odatepie miesiaca.

zlewam na to, moge sie odzywac nawet w arabskim jak go sie naucze.

co do "polacy sami sie pozabijaja". Z turkami problemu tego nie ma, nikt nie jest sobie wilkiem, nieloczne przypadki.

gdybym nie slyszal ze mowi wczesniej po polsku (mimo iz wiedzialem ze to polak, badz polski norweg) olal bym sprawe.
do czasu az nie uzywa tego jezyka w pracy.

Bo to jego sprawa co robi i jak, do czasu az nie traktuje jednych w taki, drugich w inny sposob prawda, udajac ze "ja nie rozumiec".
sam spotkalem sie z ludzmi ktorych uczylem po polsku bo srednio rozumieli inny jezyk, gdy tylko dostali kursy z nav i nauczyli sie "kali chciec" po norwesku, zapomnieli o polskim.

leje na nich, do czasu az znow nie trafie i teraz nie "zademonstruja mi" jak to jest "u nas w norwegii mowic po norwesku".

Wtedy szlag mnie trafi.



Krotko: CWELEM JSTES!!!!
TAKIM JAK TY< NIC TYLKO RYJ OBIC!!!
NIECHCIAL ZE MNA ROZMAWIAC, A DLACZEGO MIAL CHCIEC???
PIES CIE JEBAL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok