Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Krzysztof J Joanna Kuchnicka boj fra oszlo Filip Zenon Łukasz Ch Dominik Żywczak KrecikowaPani (12228 niezalogowanych)
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Polski hip-hop ma się dobrze.
Aż trzy nowe krążki polskich raperów trafiły do pierwszej dziesiątki notowania OLIS.

Najwyżej notowaną nowością (miejsce 4.) pierwszego lipcowego wydania OLIS był krążek Eldo zatytułowany „Zapiski z 1001 nocy”. Wysokie pozycje utrzymały niedawno wydane albumy Tedego „F*ck Tede/Glam Rap” na miejscu 2. oraz lider sprzed dwóch tygodni DonGURALesko z albumem „Totem leśnych ludzi” na miejscu szóstym.

Inną płytą, która zadebiutowała w pierwszej dwudziestce była składanka firmowana przez Marka Sierockiego „I Love Italia” na miejscu 11.

Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazł się album „The House” brytyjskiej piosenkarki o gruzińskich korzeniach - Katie Melua. Jest to już czwarty raz, kiedy młoda artystka trafia z tym albumem na szczyt polskiej listy.

Oto pierwsza 20. listy OLIS (w nawiasie pozycja przed tygodniem):

01. Katie Melua - The House (1.)
02. Tede - F*ck Tede/Glam Rap (3.)
03. Ozzy Osbourne - Scream (34.)
04. Eldo - Zapiski z 1001 nocy (Nowość)
05. Ania - Ania Movie (4.)
06. DonGuralesko - Totem leśnych ludzi (2.)
07. Różni Wykonawcy - RMF Najlepsza Muzyka Pod Słońcem 2010 (7.)
08. Simply Red - Songs Of Love (9.)
09. KombII - O Miłości (6.)
10. Czesław Śpiewa - Pop (8.)
11. Różni Wykonawcy - Marek Sierocki Przedstawia: I Love Italia (Nowość)
12. Różni Wykonawcy - Radio Zet Siła Muzyki – Lato 2010 (7.)
13. Maciej Maleńczuk i Paweł Kukiz - Starsi Panowie (11.)
14. Sade - Solider Of Love (10.)
15. Miley Cyrus - Can’t Be Tamed (13.)
16. Różni Wykonawcy - Bravo Hits Lato 2010 (Nowość)
17. Selena Gomez - Kiss & Tell (15.)
18. Różni Wykonawcy - RMF FM Najlepsza muzyka na imprezę 2010 vol. 2 (14.)
19. Morcheeba - Blood Like Lemonade (21.)
20. Raz Dwa Trzy - Skądokąd (22.)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Właśnie pojawił się długo oczekiwany teledysk do tytułowej „Wojowniczki”, trzeciego już singla pochodzącego z ostatniej płyty Gosi Andrzejewicz.
Za jego produkcję odpowiedzialna jest grupa Endorfina Artmedia z Wrocławia.

„Teledysk ten jest dla mnie szczególny, ponieważ to już 10 klip w mojej karierze. Dlatego bardzo zależało mi na tym aby pod wieloma względami był on wyjątkowy, aby korespondował z tym co dzieje się obecnie w światowym popie, oraz zdecydowanie różnił się od moichpoprzednich teledysków. Postawiłam sobie poprzeczkę bardzo wysoko i postanowiłam dać z siebie wszystko

Włożyłam w ten teledysk wiele ciężkiej pracy, od scenariusza po detale, przygotowanie i opracowanie całości było dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Same sceny taneczne wymagały udziału 24 tancerzy oraz pracy kilku choreografów. Jednak efekt końcowy sprawia, że zapominam o wszystkich trudnych chwilach czując, że warto było!

Niezwykle serdecznie zapraszam Wszystkich do jego obejrzenia myślę, że dla wielu z Was będzie on niespodzianką ” - mówi Gosia

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

W środę, 7 lipca 2010 roku, nowy teledysk Kory zostanie wyświetlony na dużym ekranie.
Klip powstał do piosenki „Zabawy w chowanego”.

Wideo zostanie zaprezentowane tuż przed pokazem filmu „Saga Zmierzch: Zaćmienie” w najbliższą środę, 7 lipca 2010 roku, o godzinie 18:30, w warszawskim kinie Atlantic. Podczas pokazu klipu obecna będzie Kora wraz z ekipą, która go realizowała. Teledysk będzie można oglądać jeszcze przez tydzień, codziennie o godzinie 18:45 (sala C).

Wideo bije już rekordy w internecie. Filmik chwalony jest za formę, reżyserię i scenariusz autorstwa Bartka Ignaciuka. Piosenka „Zabawa w chowanego” zaskakuje nowatorską formą i instrumentarium, kompozytorem i producentem muzycznym jest Marcin Macuk.

Kora będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu w Jarocinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Tegoroczny, 47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się między 10 a 12 września 2010 roku, na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej.
Zmiana lokalizacji spowodowana jest remontem opolskigo amfiteatru.

Telewizja Polska nie ujawniła szczegółowego planu imprezy. Nie wiadomo zatem czy odbędą się koncerty takie jak: Superjedynki, Premiery, Kabareton czy Debiuty - będące dotychczas stałymi elementami opolskiego festiwalu.

Tegoroczny festiwal w Opolu miał się odbyć w dniach 4-6 czerwca 2010 roku. Jednak, 20 kwietnia 2010 roku, TVP ogłosiła decyzję o zmianie terminu imprezy, nie podając jej przyczyn.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Po ogólnopolskiej trasie teatralno-słuchowiskowego projektu „39/89 Zrozumieć Polskę”, Łukasz L.U.C Rostkowski, rozszczepia swoją osobowość na dwie osobne postaci: rapera i performera L.U.C oraz kompozytora Łukasza Rostkowskiego.
Jednocześnie, wraz z letnimi festiwalami, powraca do mikrofonu i scenicznych szaleństw w groteskowych strojach i nastrojach. Na jesień zaś planuje kolejne mocne artystyczne uderzenie.

L.U.C latem…

Na większości festiwali koncert L.U.Ca będzie odsłoną PLANET L.U.C – satyrycznego manifestu, opowiadającego o podróży ze SztamPolandu do idyllicznej krainy Witu. To wykształcanie dystansu do rzeczywistości, a zarazem bunt przeciwko soviet mental i często żenującej rodzimej popkulturze. Główne założenia swej filozofii artysta ogłaszać będzie w towarzystwie przeciągniętego na pozytywną stronę mocy Clone Troopera Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen i innych absurdalnych postaci, z którymi pojawi się na scenie.

3 lipca 2010 roku Łukasz otworzy Dużą Scenę Open’er Festival w Gdyni (Main Stage, godz. 18:00), 7 lipca obecny będzie na Slot Art Festival w Lubiążu (Duża Scena, godz. 23:00), a 16 lipca podczas Festiwalu Piosenki Inteligentnej „Bez Lipy” w Olsztynie (Amfiteatr im. Cz. Niemena, godz. 18:00).

Rozdwojenie jaźni

L.U.Ca nie zabraknie także na scenie tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą. 30 lipca w ramach Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentuje swój ostatni głośny projekt „39/89 Zrozumieć Polskę”, prawdopodobnie w połączeniu z PLANET L.U.C.

Projekty te połączą się po raz pierwszy i ostatni, ponieważ barwny artysta postanowił rozszczepić się na dwie osobne instytucje. L.U.C pozostanie wokalistą, producentem i performerem, którego znamy z szalonych koncertów. Łukasz Rostkowski zaś zajmie się kompozycją muzyki filmowej i teatralnej oraz produkcją poważnych spektakli i słuchowisk historycznych.

I tak, już 8 sierpnia Rostkowski wystąpi w kwintecie jazzowym, tuż przy słynnej replice Liberatora, w jednej z sal Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zlecenie tej nowatorskiej instytucji przygotowuje on bowiem słuchowisko, w którym zaprezentuje sierpniową rezurekcję od zupełnie nieznanej, a charakterystycznej dla tamtych Warszawiaków – humorystycznej strony. Więcej szczegółów dotyczących tego projektu ujawnionych zostanie w połowie lipca.

L.U.C jesienią…

Po wakacyjnych scenicznych szaleństwach przyjdzie czas na złapanie lekkiego oddechu. Spokój nie będzie trwał jednak zbyt długo, gdyż od kilku miesięcy L.U.C gromadzi urządzenia do pracy nad nową płytą. Światło dzienne ujrzy ona najprawdopodobniej już tej jesieni. Na razie Management nie zdradza więcej informacji. Wiadomo jedynie, że będzie to całkowicie wyjątkowy album z okazji 5-lecia solowej działalności L.U.C, na którym nie zabraknie wielokrotnie docenianych tekstów autora.

Tak oto artysta powraca do mikrofonu.

Aktualne informacje i plany koncertów znajdziecie oczywiście na www.eluce.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

19 czerwca 2010 odbył się koncert Piotra Rubika na deskach amfiteatru w Trnavie na Słowacji.
Koncert był olbrzymim sukcesem. Amfiteatr wypełniony po brzegi. Owacyjnie przyjęty każdy utwór, koncert zakończył się pięcioma bisami.

Sam Piotr o występie mówi: „Jestem szczęśliwy, że wreszcie mogliśmy zagrać na Słowacji. Już wiele razy moi fani z tego kraju przyjeżdżali na koncerty do Polski. Koncert przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Nie dość, że był wyprzedany już na miesiąc przed to jeszcze publiczność zgotowała nam tak niesamowitą owację, że długo będę to pamiętał. Już nie mogę się doczekać kolejnego koncertu, w listopadzie, tym razem w Kosicach”.

Piotr promuje swoją ostatnią płytę „Santo Subito” poświęconą życiu Papieża Jana Pawła II.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Kilka dni po wyborach 4mat podaje nam na tacy kawałek „Ja wołam” (prod. FulS ), w którym nawiązuje do obecnej sytuacji w Polsce widzianej jego oczyma.

Jak sam artysta mówi: „Przyznaję, że nie głosowałem, ponieważ nie chcę być odpowiedzialny za to co ewentualnie się wydarzy za jakiś czas, to że jest źle wiemy wszyscy, a sam utwór nie jest formą narzekania, a opinia, do której mamy prawo, chociaż narzekanie to jakiś naturalny odruch w momencie jak jest coś nie tak, bo każdy chciałby poprawy sytuacji w państwie, nie mam zamiaru liczyć na tych panów karmiących nas nadzieją i którzy niby dzięki naszym głosom mają nam pomóc, chcę zobaczyć za 5 lat co oni takiego wniosą w Polskę, wierzę w ten kraj, ale nie ufam tym ludziom, dlatego nie głosowałem, bo jeśli sam sobie czegoś nie wykreujesz to nic nie będziesz miał”.

Słuchaj utworu na: www.mysapce.com/4matshow oraz www.youtube.com/4mattv

Zobacz klip:
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Indigo Tree prezentuje kolejny utwór z płyty „Blanik”, której premiera zapowiadana jest na wrzesień.

Kompozycji posłuchać można na stronie Balcony TV Poznań: www.balconytv.com/v/indigo-tree

Jest to już drugi kawałek z planowanego na wrzesień albumu, pierwszy – „leavingtimebehind” - do posłuchania na stronie MySpace: www.myspace.com/indigotree

Indigo Tree w najbliższym czasie wystąpi:

08.07 Cieszyn, Festiwal Kręgi Sztuki
10.07 Görlitz, La Pampa Festival
08.08 Katowice, OFF Festival 2010

Pierwszy album Indigo Tree „Lullabies of Love And Death” pojawił się w 2009 roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Zobacz klip „Future Time” polskiej formacji Made In Poland, nazywanej „zespołem-legendą nowej fali”:
www.onet.tv/made-in-poland-future-time,7143499,6,klip.html

Teledysk promuje ostatnie jak dotąd dzieło Made In Poland, wydane w 2009 roku po długoletniej przerwie.

Grupa Made In Poland to jedna z legend Jarocina. Ostatni krążek zespołu, „Future Time”, który ukazał się w 2009 roku zebrał bardzo dobre opinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
artur grzybacz
(arturnor1)
Początkujący

Można już oglądać najnowszy teledysk Tedego, promujący wydany 24 czerwca 2010 roku album zatytułowany „F*ck Tede/ Glam Rap”.

Teledysk został zrealizowany przez ekipę Flow Motion i można go obejrzeć na: www.orangemusic.pl/tpsa/run?n=om_teledys...p1=164078&p2=821

Nagranie „Dokąd idziesz Polsko” pochodzi z siódmej solowej płyty Tede. Jest to podwójny album złożony z dwóch niezależnych produkcji. Wspomniany singel pochodzi z płyty „Fu*kTede”, czyli bardziej bezkompromisowej części tego wydawnictwa. Surowa, czarno-biała okładka i kontrowersyjny tytuł oddają charakter tej płyty.

Druga część wydawnictwa, pod tytułem „Glam Rap”, to bardziej łagodniejsza połowa. Album jest nagrany w formie audycji w Radio Sexi Sexi 69FM.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok