Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pieseł w Norwegii. - Norwegia

20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Chciałbym zakupić psa.
Intereseują mnie zasady posiadania psa w Norge,szczególnie zainteresowany jestem wszelkimi dodatkowymi kosztami typu obowiązkowe rejestracje, podatki, koszty szczepień.

Z tego co słyszałem ( a jeśli to nie jest prawdą proszę o sprostowanie) , można wykupić psu normalne ubezpieczenie zdrowotne tak jak ludziom. Czy jego wysokośc zależy również od pochodzenia psa ( chodzi mi o sytuację gdyby był to szczeniak przywieziony z hodowli z Polski ).
Oczywiście cały czas mam na myśli zakup psa rodowodowego....
Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Merestrae
(Merestrae)
Wiking
Witam, zeby przewiesc psa do norwegii musi miec on szczepienie przeciwko wsciekliznie a tego szczepienia nie uzyska szczeniak przed 4 miesiacem zycia a pozniej oczywiscie jest kwarantana miesieczna i w tym czasie piesek takze nie moze opuscic Polski , musi miec podbite szczepienie odrobaczajace ktore nie przekracza 72 godzin przy przekraczaniu granicy norwegii, a ostatnio celnik najbardziej dopytywal sie o badanie o aktualnym stanie psa czy nie posiada zadnych chorob i tak dalej.. ale uffff bo akurat robie takie badanie zawsze jak chce jechac do norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
w moim pytaniu , bardziej mi chodzi o koszty i warunki utrzymania już tu na miejscu.
A co do pochodzenia psiaka, to chodziło mi tylko o to czy pochodzenie psiaka warunkuje wysokość stawki ubezpieczeniowej. Sprawdzałem na szybko na stronie If`u to za labradora (takiego psa chcę) , życzą sobie ok 400 NOK/miesiąc, ale nie było wyszczególnione czy pies jest z NO czy PL, no i czy sam fakt ze pies jest z rodowodem cokolwiek zmienia.
Same warunki "importu" są mi z grubsza znane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Merestrae
(Merestrae)
Wiking
Ja sam posiadam Labradora czarna suczke z rodowodem, szczepienia przeciwko wsciekliznie i odrobaczajace nie sa majatkiem to kwota okolo 400 kr za wizyte takie cos robisz raz na miesiac jak jest maly pozniej zadziej. Ja nie ubezpieczam swojego psa, iz jak dbasz o to co on je i bedziesz dbal o jego stawy.. co nie ukrywamy jest najwazniejsze.. To pies z rodowodem wykluczone ma 70% chorob poprzez dobieranie najzdrowszych par do miotow..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Merestrae
(Merestrae)
Wiking
Oczywiscie przeciwko wsciekliznie robi sie raz do roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Ja niestety dosyć boleśnie się przekonałem o słuszności Twoich słów.
2 lata temu pochowałem labradora który w wieku 9 lat zmarł na skutek komplikacji wszystkich możliwych chorób świata. naszym udziałem były między innymi cukrzyca, kardiomiopatia i problemy ze stawami.
był to najkochańszy pies na świecie i do dziś nie potrafię sie otrząsnąć po jego odejściu, a niestety był to pies "kupiony na targu".
Moje pytania co do ubezpieczeń biorą się stąd, że wiem iż leczenie psa nawet w PL może okazać sie kosztowne (tysiące złotych zainwestowaliśmy na przestrzeni kilku lat) , to nawet nie chcę myśleć ile bym musiał wydać tutaj nie mając takiego ubezpieczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Moniqa ;)
(moswie4)
Wiking
Polecam sprawdzic takie firmy ubezpieczające jak Agria i Gjensidige! Agria pokrywa niektóre leczenia zębów, ktore nie obejmują ubezpieczenia w innych firmach. Pies do Norwegii moze przyjechac od 3 miesiąca zycia z paszportem- pies posiada chip na karku, wpisane odrobaczenie (tabletka posiadająca w składzie praziquantel) 24 godziny przed przyjazdem do No (tabletka działa od 24 h do 120 godziny od podania, i w tym czasie mozemy przekroczyć granice No), szczepienie P/wściekliźnie z zachowanym okresem karencji 21 dni od daty wpisanej w paszporcie. Opłaty w Norwegii- oprocz ubezpieczenia, odrobaczanie- raz do roku, szczepienia podstawowe- raz do roku, wścieklizna 2 pierwsze lata raz w roku i kolejne po 3 latach- bardzo wazne pilnowanie dat szczepienia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Ostateczne pytanie , którym chciałbym zamknąć dyskusję.
Czy istnieje różnica w stawce ubezpieczeniowej , między rodowodowym psem zakupionym w Polsce a Norwegii, czy może pochodzenie zwierzaka nie robi ubezpieczalni róznicy>?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
nie ma zanczeni czy pies jest z rodowodem czy bez, wejdz na agria.no i poczytaj sobie. Ubezpieczenia psa zalezne jest do kilku czynnikow a zwlaszca od kapitalu wlasnego, im wiekszy kapital wlasny tym mniejsza skladka roczna. Polecam ubezpieczyc zwierzaka bo koszty leczenia go tutaj sa poprostu kosmicze np rezonans 12 000 nok, jakas operacja od 20 000 nok, niestety niedawno sam musialem uspic tu psa i dwie wizyty u weterynarza (razem z uspieniem i tym co sie dzieje po) to koszt rzedu 4 000 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
co do samego pochodzenia psa zakupiony w Polsce = 1 kr - wartosc zwierzaka dla ubezpieczalni, zakupiony w Norwegii = cena psa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok