Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Qrde, sprawdziłem i wniosek mam jeden.
Kupię sobie pluszowego, bo za żywego ubezpieczenie droższe niż za samochód......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Moniqa ;)
(moswie4)
Wiking
Rozumiem, że Pani wyżej sie wypowiadająca nie miała żadnych szczepień ani nie szczepiła swoich dzieci. No bo po co przecież nikt juz nie choruje na gruźlicę, odrę, żółtaczkę itd... pozostawiam temat do własnych przemyśleń!
Cokolwiek by sie działo to cokolwiek piszemy łącznie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
lilithshia
(lilithshia)
Wiking
Az dziwne że są jakieś opłaty za posiadanie psa w norge, od 10 lat mieszkam z psem w norge i ani razu nikt się nie doczepił do tego. U weterynarza byliśmy nie raz i też nie poinformował mnie żeby płacić co miesiąc za psiaka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
My mamy psa z rodowodem z Polski zadnych oplat tutaj nie ma. wiadomo za wizyte u weta czy szczepienia trzeba placic jak wszedzie (ceny sa zalezne od miejsca i weterynarza).jesli chodzi o ubezpieczenie to u nas jest ubezpieczony tam gdzie my, auto i przyczepa. wszystko razem w if. zdecydowanie polecam ubezpieczyc bo wtedy ubezpieczalnia zwraca Ci 80 % poniesionych kosztow leczenia ( rowniez antybiotykow). nigdy nie wiesz co sie wydazy. nasz ostatnio zjadl cos na spacerze i mial problemy z zoladkiem wyszlo nas to 1750 kr razem z lekami. wyslalismy papiery do ubezpieczalni 2 dni pozniej zwrocili nam pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
mam psa od 9 lat w Norwegii, owczarek niemiecki dlugowlosy, przywieziony z Polski.
1. Nie ma w Norwegii zadnych podatkow obowiazkowych.
2. Do wjazdu do Norwegii obowiazkowe szczepienie przeciw wsciekliznie i odrobaczenie. O paszporcie i chipie nie wspomne.
3. Wscieklizne powtarza sie tylko w sytuacji, kiedy pies opuszcza Norwegie, tu na miejscu nie ma potrzeby szczepic, bo kraj jest wolny od wscieklizny. Odrobaczenie po kazdorazowym opuszczeniu Norwegii. Od stycznia 2017 nowe przepisy. Odrobaczenie od 24 do 120 godzin przed wjazdem do Norwegii. Chodzi o przede wszystkim o rodzaj tasiemca dvergbendelorm, ktorego nie ma w Norwegii, a ktory jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. Stad tak restrykcyjne kontrole odrobaczenia. Pozostale szczepienia to mieszanka przeciw nosowce, parwowirozie (psi tyfus) itp. Tutaj takie szczepienie to ok. 400-500 koron raz w roku, ale nikt nikogo nie zmusza. Pytanie, co ubezpieczyciel na to, jak pies zachoruje na tego typu chorobe.
4. Ubezpieczenie od kosztow leczenia, zaginiecia i smierci jest dobrowolne ale korzystne na wypadek operacji, wypadku itd. Koszty wtedy ida w tysiace koron. Ubezpieczenie wygasa w wieku 10 lat u psa (w DN. Ja za samochod, psa i ruchomosci w mieszkaniu place w sumie 700 koron miesiecznie. Nie ma zadnego znaczenia, czy pies z rodowodem i medalista, czy kundelek. To od ubezpieczajacego zalezy, na jaka kwote chce psa ubezpieczyc (w razie naglej s,mierci), a od tego zalezy skladka.
5. Koszty utrzymania to karma i ewentualne smakolyki, wiec od Ciebie zalezy, jak bedziesz karmil psa

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok