Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
ut.no/tur/2.5118/ znalazłem nieco info tak jak myślałem teoretycznie od maja do sierpnia jest możliwość tam wejścia może się nie znam ale tego bym się trzymał bo to lodowiec a nie mam aż takiego sprzętu ani doświadczenia żeby w zimowych warunkach tam chodzić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(pablo11)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
K. W.
(kasiaww)
Nowicjusz
LuSii napisał:
Dzień dobry wszystkim ))
ja identycznie jak "kasiaww" bardziej chętna jestem na piesze wyprawy a najlepiej iść w góre aż po same chmury bo ze wspinaczki mogę jedynie Chłopacy za Was kciuki trzymać i życzyć powodzenia
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jest najbliższy dwutysięcznik zaczynając wyprawe od Oslo , albo jak z Oslo bez auta , ale ze zdrowymi nogami dostać się na Kjerag ?









Tenzing Norgay - "Każdy ma swój Everest"



Kjerag polecam - byłam w zeszłym miesiącu ;] pozostałe propozycje zapewne też interesujące, jednak czy nie znalazłyby się jakieś podpowiedzi co do szczytów / wycieczek znajdujących się bliżej Oslo, takich idealnych na cały, ale jednak jeden dzień?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Kasiu. No wlasnie masz tę stonę ww.ut.no Tu są szczegółowe mapy i propozycje wycieczek po całej norwegi. Polecam też członkowstwo w DNT. Ja często korzystam z Hytte w okolicach Oslo a dzięki członkostwu mam klucz i zniżki
kasiaww napisał:
LuSii napisał:
Dzień dobry wszystkim ))
ja identycznie jak "kasiaww" bardziej chętna jestem na piesze wyprawy a najlepiej iść w góre aż po same chmury bo ze wspinaczki mogę jedynie Chłopacy za Was kciuki trzymać i życzyć powodzenia
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jest najbliższy dwutysięcznik zaczynając wyprawe od Oslo , albo jak z Oslo bez auta , ale ze zdrowymi nogami dostać się na Kjerag ?









Tenzing Norgay - "Każdy ma swój Everest"



Kjerag polecam - byłam w zeszłym miesiącu ;] pozostałe propozycje zapewne też interesujące, jednak czy nie znalazłyby się jakieś podpowiedzi co do szczytów / wycieczek znajdujących się bliżej Oslo, takich idealnych na cały, ale jednak jeden dzień?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
u mnie na na Sandvice jest górka typu Kolsås ut.no/tur/2.4707/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
A możesz bardziej rozszerzyć co to jest DNT , na czym polega , co zrobić by tam należeć, jakie są opłaty itp.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(LuSii)
Stały Bywalec
Ale te rejony to lepiej trzymać na okres maj - sierpień prawda? tak jak pisal Damian
no chyba ,że dałoby rade jeszcze we wrześniu


pablo11 napisał:
Najbliżej Oslo z w miarę dobrym dojazdem to polecam Falketind (2069) w Jotunheimen.
Autobusem z Oslo do miejscowości Tyinkryset przy drodze E 16 nie powinno być problemu a potem drogą 53 do jeziora Tyin. Falketind ze swoim sąsiadem Uranostindem (2157) to moim zdaniem jedne
z najpiękniejszych gór w Jotunheimen. Widok z nad brzegu jeziora Tyin na Uranosa to prawie jak patrząc na Matterhorn. Polecam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
www.turistforeningen.no/ tu jest DNT to ich taki związek turystyczny

wydaje mi się że o ile wejść pewnie by sie dało o tyle że z tego co się orientuje to zamykają tam drogi na zimę więc nie da rady tam dojechać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(pablo11)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Paweł Mroziński
(Mroziak)
Nowicjusz
może warto pośleć i zorganizować jakiś wspólny wyjazd na Falketind ? wiekszą ekipą zawsze lepiej. Dograć termin i pojechać, z Oslo to 270 km.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok