Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
No my właśnie mówimy o następnym weekendzie

Kris122 napisał:
hey a przewidują ludziki coś na przyszły weekend. teraz czasu nie mam, ale przyszły weekend myślę że mogli byśmy coś po wspinać gdzieś w okolicach, nie znam rejonu zdaje się na wasze doświadczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Właśnie !!!
Co i kto ma ze szpeju (sprzętu wspinaczkowego - przyp. red) ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michał Zyborowicz
(MichalZyborowicz)
Wiking
ja się dopasuje niezależnie od miejsca
szpej
4x ekspres
1x gri gri
1x stalak
uprząż
buty
magnezja
2 crashpady typu large
kubek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Lina statyk 50m
2 x uprząż
8 HMS
6 stalaków
kpl do wychodzenia (płań, croll, dresler)
taśmy (3 x po ok 2 m pętla)
kubek asek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
u mnie ostatnio ciezko z czasem a wtorki to zupelnie odpada bo mam szkole tak jak i w czwartek
ze sprzetu to
uprząż ale tylko asekuracja
3x stalowe ovale
3x alu tri action
60 m liny poldynamicznej
kask
tasmy 3x120
lonza asekuracyjna
ósemka
ID
bloczek rescue i bloczek zwykly
puanieta
rzutki i linka arborystyczna
do zalozenia stanowiska na drzewie ochraniacz kambium

Tak jak pisalem ostatnio ciezko u mnie z czasem ale chetnie naucze sie czegoś w skalaćh tudziez na sciance
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Andrzej Filip
(Lach1)
Wiking
Michał

Co z tym slackiem dzisiaj gdzie i o której?.
Jeśli coś planujesz na dzisiaj wyślij mi sms 93666313. Niestety nie cały czas jestem online.
Pozdr Andrzej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michał Zyborowicz
(MichalZyborowicz)
Wiking
HEJ HEJ HEJ

dziś o 15 w sofienberg park bawimy się na slack line, zapraszamy wszystkich chętnych im nas więcej tym weselej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Słuchajcie, a takie pytanie- może nie tylko mnie to interesuje.. Jak wiadomo trekking to tylko z mapą. Macie jakieś rady w związku z mapami na smartphony?
W Polsce używałem UMPpcPL bo szlaki turystyczne zaimportowane więc w razie zagubienia na trasie łatwo się można zlokalizować gps-em (dodam może że mi się nie zdarzyło ale asekurant jestem trochę ).
Tutaj wrzuciłem do OSMand-a OpenStreetMap bo offline jest dostępna ale widzę że świetne mapy wektorowe są na UT.no- dużo lepsze topo niż w OSM. Dlatego siedzę i szukam czegoś offline.
Jak na razie wypróbowałem trzy aplikacje na androida-
VIEWRANGER (darmowe mapy opencyclemaps mają lepsze topo niż openstreetmaps ale i tak gorsze niż te z UT, jest opcja zakupu dobrych map.. ale koło 70 dolarów za niezbyt duży rejon),
UT.no (aplikacja na smartphona fajna, mapy dobre ale tylko online)
NORGESKART i tu mapy dobre, można fragmentami ściągnąć offline ale tylko do poziomu zoom 15 ( czyli poziom mniej więcej mapy samochodowej a szczegóły które są ważne czasem w terenie na ekranie telefonu widać przy poziomie 17-18 dostępnym tylko online)
Jak wiadomo zasięg w górach różny bywa dlatego mapa online się może nie sprawdzić szczególnie w warunkach awaryjnych.
Jakieś pomysły, doświadczenia, źródła?
Pozdrawiam, Olek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
Hej koleżko, słuchaj no ja nie wiem
ale pytanie jest dobre tylko mnie interesowały by jakieś mapy topo do garmina, jak byłem w polsce to wgrali mi jakieś mapy całkiem dobre ale jak sie okzalo w terenie raczej ograniczają się do pokazania gdzie jest jezioro tudzież rzeka,
UT ma rzeczywiście świetne mapy ale jak sam pisałeś tylko online
Co do androida i całych tych smartfonów to im czesciej mam je w reku tym bardziej chce wrocic do niesmiertelnej Nokii typu 5110 albo 3310
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
No do garmina jest mapa polski topo 1:20000 chyba, ale UMPpcPL też można w sieci znaleźć w formacie garmina, full legal bo to open source jest.
Z OSM też nie ma problemu żeby znaleźć wersje dla garmina, gorzej było z wyszukaniem na OSMand-a czyli na androida.
Te wersje opencyclemap są lepsze bo poziomice są.. z resztą poszukasz, wypróbujesz.
Tutaj jest kilka stron z których można ściągnąć pliki wiki.openstreetmap.org/wiki/Planet.osm#C...ry_and_area_extracts
Pozdrawiam i idę opatrzeć klify w okolicy, ponoć obite, może przy okazji jakiś boulder znajdę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok