Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Mario
może coś z anglojęzycznych, bądź polskich źródeł naukowych o tym
że grzyby to nie bezwartościowy i ciężkostrawny chłam
to, że gdzieś stosowane jako lekarstwo...
cóż
lekarstwa nie powinny smakować
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
Maryjkap napisał:
Lindemans napisał:
Nie wiem o co ten caly szum ?

Nie mają dzisiaj gdzie zabłysnąć Wczoraj lew parkietu, dzisiaj znawca grzybów
lew parkietu? Ci frustraci siedzą w domu cały czas i chleja do lustra przy okazji wylewajac swoje żale i frustracje na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Witam
Proszę o pomoc (choć ja wcześniej napisała Maryjka będzie to pewnie wróżenie z fusów bo nie zrobiłam zdjęcia)
Wczoraj znalazłam w lesie kilka grzybków w kolorze miodowym, spód bardzo ciemno brązowy (sitko). Najpierw myślałam, że to bagniak, później brałam pod uwagę maślaka ale ostatecznie nie zdecydowałam sie go zabrać - metodą starego harcerza dotknęłam go końcem języka i okazało się, że jest POTWORNIE gorzki. Gorycz czułam w ustach jeszcze długą chwilę.
Pytanie brzmi: co to za grzybek? Może ktoś znalazł podobnego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
waclaw waclaw
(Wafekp)
Wiking
Witam serdecznie!

Nie śledzisz wątków w temacie grzyboznawca - porady. Maryjka się napracowała i opisała na stronie trzeciej jakiego grzyba znalazłaś. To goryczak żółciowy. To, że miał ciemne sitko ( hymenofor ) tzn, że był stary

Wafekp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
prześledziłam wątek przed zadaniem pytania natomiast czy jesteś pewien, że to był goryczak? - był mały, drobny, miał cienki kapelusz i bardzo ciemne sitko - ale absolutnie nie był stary. Kapelusz bardzo klejący dlatego wzięłam go za maślaka, tylko ta gorycz... wszystkie goryczaki, które do tej pory napotkałam (zarówno w Polsce jak i tutaj) wyglądały totalnie inaczej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
waclaw waclaw
(Wafekp)
Wiking
Podejrzewam, że był to goryczak zółciowy. Tylko on daje przy próbie smakowej taką gorycz. Następnym razem musisz zrobić zdjęcie grzyba razem z trzonem, będzie łatwiej go zidentyfikować.

wafekp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a w telewizorze to nawet mówili, żeby dzieci i osoby starsze to w ogóle grzybów nie jadły
bo i te nietrujące też są niezdrowe
tę hołocianą tradycję ciężko wyplenić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
patim napisał:
wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Czter...111563&_ticrsn=5

2 posty wyzej jest ta wiadomosc.
Takie wiadomosci w Polsce sa rok rocznie, a i tak w przyszlym sezonie jakis idiota nakarmi dziecko muchomorem, albo sam zje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok