Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Poluję w Norwegii - Norwegia

19 Postów
ADAM KOWALSKI
(adi977)
Wiking
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie polowań w norwegii, jakie warunki trzeba spełnić aby zostać myśliwym i polować w tym kraju? Chętnie poznam osoby interesujące się tym tematem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
adi977 napisał:
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie polowań w norwegii, jakie warunki trzeba spełnić aby zostać myśliwym i polować w tym kraju? Chętnie poznam osoby interesujące się tym tematem.
Co prawda nie interesuje sie tym zuplnie lecz moge ci odpowiedziec.
Jezeli mieszkasz w Norwegii to musisz zdac jegerprøve.
Jezeli nie mieszkasz w Norwegii lecz chcesz w Norwegii polowac, to musisz miec papiery upowaniajace cie do polowania w Polsce.
Wszystkiego mozesz sie dowiedziec tu:
www.dirnat.no/
(telefon na dole strony)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
ADAM KOWALSKI
(adi977)
Wiking
Dzięki bardzo. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jerzy Kozak
(Urec)
Wiking
Darz Bor!
no to moze odpowie Ci ktos, kto nie tylko interesuje sie polowaniami, nie tylko w Norwegii, lecz rowniez ma na ten temat jakies pojecie :>
Aby polowac w Norwegii musisz :
po pierwsze, byc zarejestrowanym w Jegerregistert, aby to uczynic mozesz, jak kolezanka wspomina, zrobic kurs ,,na mysliwego" w lokalnym osrodku NJFF, lub jesli masz uprawnienia w Polsce, przeslac odpowiednie dokumenty, przetlumaczone na angielski/norweski (zaswiadczenie za Zwiazku o odbytym kursie, ile trwal itd), zaplacic roczna ,,oplate do Zwiazku" i juz *teoretycznie) mozesz polowac
Teoretycznie, bo musisz jeszcze miec pozwolenie od wlasciciela terenu na ktorym zamierzasz polowac, albo w formie ustnej, albo pisemnej, albo wykupujac odstrzal.
tutaj masz linka:
www.brreg.no/registrene/jeger/oss_utenlandsk.html#registrert
nie jest to skomplikowane.
Pozdrawiam,
Darz Bor!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adam Takijaki
(takijaki)
Wiking
a poluje może ktoś w Norwegi albo ma zamiar?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
tomasz t
(Tombox)
Wiking
Jak jestem tutaj dopiero dwa tygodnie i tez bym chciał tutaj zaporowe ale narazie nie wiele wiem co i jak . Mam nadzieje ze z czasem to ogarnę koledzy myśliwi. Darz bor .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
piotr wojtek
(greenland)
Wiking
Trzeba zdac egzamin - jak sie ma polskie papiery, nie trzeba.
Co roku egzamin strzelecki , zeby polowac na duze zwierzeta.
Ze 100 m - cel ok 30 cm, ze swojej broni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wojciech Szwed
(Redtroll)
Wiking
Witam wszystkich .Zastanawiam sie ile byloby chetnych do zawiazania polskiego klubu mysliwych w okolicach asker/dramen. Piszcie!! Moze sie uda...
Mile widziane widomosci od tych ktorzy juz poluja w Norwegii ale niekoniecznie tylko od tych. Rowniez kibice. A moze jakas Diana...?

Darz Bor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
karolina kwiatkowska
(karolcia85)
Wiking
Witam, ja poluje w No od kilku miesięcy. Pozdrawiam Adam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
tomasz t
(Tombox)
Wiking
witam ja byłbym chętny . jeszcze nie poluje w norge ale zamierzam. okolice drammen oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok