Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
agnieszka pawlak Jan spajder Grzegorz Odor (14303 niezalogowanych)
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
 Książki wielokrotnie czytane... Jest ich wiele, moim bieżącym faworytem jest seria opowieści ze Świata Dysku" Terry`ego Pratchetta. Dzisiaj czytam n-ty raz "O Architekturze Ksiąg Dziesięć" Witruwiusza - rzymskiego architekta i filozofa.

Pratchett jest świetny, chociaż niektóre motywy z Niewidzialnych akademików przekraczają moje możliwości odbioru absurdu. Czasem facet totalnie odpływa z tego świata. Ale Cykl o Czarownicach z Lancre jest świetny

Moja książka zaczytana prawie w strzępy to Hrabia Monte Christo. Moim zdaniem arcydzieło, dopiero po przeczytaniu jej nie wiem ile razy zaczynam czasem zauważać jakieś nieścisłości. Chętnie bym to obejrzała na ekranie, ale na 3 filmy które powstały jeden gorszy od drugiego. Czekam więc aż zabierze się za to ktoś kto przeczytał książkę chociaż raz od początku do końca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Do listy polecanych autorow dorzucilbym Jacka Londona, Jefrey Archera (polecam opowiadanie pt. "Szczesciarze" a jezeli chodzi o tytuly to niesmiertelnego "Szwejka" - Jaroslawa Haska.
Ze wzgledu na charakter pracy - wielogodzinne wpatrywanie sie w monitor - ostatnio zamiast czytac, sluchalem audiobookow. Niestety cala moja kolekcja zniknela podczas awarii dysku a obecnie dostep do wielu pozycji jest utrudniony.
Czy ktos z forumowiczow posiada audiobooki i zechcialby sie z nimi podzielic?
Czy macie jakies szczegolnie ulubione?

Darek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Grzegorz G
(Jimmson)
Wiking
Dan Brown, Alex Kava, Graham Masterton, Robert Ludlum, Harlan Coben nie ma chyba lepszych pisarzy. kazdy to mistrz swojego gatunku. polecam osobiscie dana browna i grahama mastertona
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Jimmson napisał:
Dan Brown, Alex Kava, Graham Masterton, Robert Ludlum, Harlan Coben nie ma chyba lepszych pisarzy. kazdy to mistrz swojego gatunku. polecam osobiscie dana browna i grahama mastertona

Dodałabym jeszcze Stevena Kinga do tej listy.

Mam trochę audiobooków tylko nie wiem jak udostępnić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(BeataBasmann)
Wiking
Ja to bym dodała "Kwiat Pustyni" Waris Dirie i "Inny Świat" Herlinga Grudzińskiego to moje dwie ulubione książki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Grzegorz G
(Jimmson)
Wiking
zapomnialem dodac jeszcze Umberto Eco przede wszystkim "imię róży"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Ponura_Panda napisał:
yzia napisał:
Jimmson napisał:
Dan Brown, Alex Kava, Graham Masterton, Robert Ludlum, Harlan Coben nie ma chyba lepszych pisarzy. kazdy to mistrz swojego gatunku. polecam osobiscie dana browna i grahama mastertona

Dodałabym jeszcze Stevena Kinga do tej listy.

Mam trochę audiobooków tylko nie wiem jak udostępnić.


A ja dla całkowitej odmiany polecam serie opowieści o egzorcyście-amatorze, bimbrowniku i niereformowalnym strapieniu okolicznych policjantów Jakubie Wędrowyczu.
...oprócz całej sagi "Jakubów" posiadam inne jeszcze książki autorstwa Pilipiuka ale to właśnie Wędrowycz powoduje wybuchy gromkiego śmiechu w absolutnej ciszy...
lubimyczytac.pl/ksiazka/5049/kroniki-jakuba-wedrowycza



Mam większość,w wersji papierowej. Ostatnio była u mnie rodzinka i brat dorwał Kroniki Jakuba... i właśnie tak rechotał. I nie zadałam głupiego pytania z czego się tak śmieje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Monika Brożek
(Monia697)
Nowicjusz
A ja polecam książki Guillaume Musso!! Są świetne!! Jak zaczynasz czytac to nie mozesz sie oderwac od ksiazki! no a jak sie konczy czytac to chcesz wiecej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Polecam:
Tadeusz Micinskiego - "Xiadz Faust", "Nietota; Ksiega tajemna Tatr"
Witkacy - "622 upadki Bunga", "Nienasycenie", "Pozegnanie jesieni", "Nienasycenie", "Nearkotyki Niemyte dusze", "Nowe formy w malarstwie i wynikające stąd nieporozumienia", "Pojęcia i twierdzenia implikowane przez pojęcie Istnienia"
Stanislaw Witkiewicz - "Na przeleczy", "Pisma estetyczne"
Georgij Iwanowicz Gurdżijew - "Opowiesci Belzebuba dla Wnuka"

Te ksiazki czytam non stop
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Ponura_Panda napisał:
yzia napisał:



Mam większość,w wersji papierowej. Ostatnio była u mnie rodzinka i brat dorwał Kroniki Jakuba... i właśnie tak rechotał. I nie zadałam głupiego pytania z czego się tak śmieje


„Jakub myślał przez chwilę. - Ciapuś! - wrzasnął wreszcie. - Gdzie jesteś, zdechlaku?
- Przecież nie masz psa - zdziwił się morderca.
Dwumetrowy pyton wystrzelił spod łóżka i owinął mu się wokół nóg. - Co to jest? - zawył.
- Zdziwiony? To jest właśnie Ciapuś. Ciapuś, uduś pana.”


Masz klaska za Ciapusia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok