Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
magda gruza (1365 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
inviduality napisał:
Witam mam pytanie! wczoraj dostałem od szefowej umowę na czas nieokreślony, dziś od policji dostałem pozwolenie na pobyt także bez terminu wygaśnięcia. I w urzędzie skarbowym kazali mi wypełnić dokumenty które mówią o tym że zostaje na stałe czy coś takiego.... Problem w tym że jestem tu autem na polskich blachach. Czy powinienem go teraz zwieść do Polski??? Miesiąc temu nim przyjechałem dopiero.... Mogę się poruszać mimo tych dokumentów? bo słyszałem że żeby móc sie poruszać to muszę mieć to wszystko wystawione na rok... PROSZĘ O ODPOWIEDŹ KOGOŚ KTO BARDZO SIE ZNA NA TYM TEMACIE...
PARĘ LAT TEMU ZNAŁEM SIĘ BARDZO W TYM TEMACIE bo osobiście. Podejrzewam, że żadne większe zmiany nie zaszły. Byłem w takiej samej sytuacji jak i ty. Nie wiem, czy wiedziałeś, ale teraz już wiesz, że masz mieć przy sobie w samochodzie niezbędne dokumenty upoważniające cię do jazdy na polskich blachach. Ja tą brzydką sytuację rozwiązałem tak. Poszedłem do szefowej i powiedziałem co jest grane. Poprosiłem aby wypisała mi drugą umowę o pracę(dopilnuj aby była tylko w jednym egzemplarzu), prawie identyczna jak ta pierwsza, tylko że wystawiona na rok czasu. Umowę tą strzeż i trzymaj zawsze w aucie. To działało wtedy. Zatrzymali mnie celnicy w Kristiansand. Krzywili się. Wysłali do główniejszych w Stavanger. Ci popatrzyli, ale mogli mnie pocałować. Także wal jutro do swojej szefowej po dodatkową umowę o pracę i zyskasz prawie rok czasu na zakup norweskich blach. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
a nie będzie po prostu łatwiej napisać pismo do toll z prośba o przedłużenie pozwolenia na jazdę polskim autem ??????
poczekasz z miecha na odp i będziesz musiał dosłać im milion papierków ale powinni ci wydać zgodę
pozatym wydaje mi sie ze piewrszy rok mozesz niezaleznie jaka masz umowe a o 2 rok musisz sie starac o pozwolenien ale nie wiem w zeszłym roku tak było -wydaje mis ie ze niewiele sie zmieniło bynajmniej nic nie słyszałam na ten temat
Ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do toll i oni udziela ci najwłaściwszej odpowiedzi i pokierują jak jej zaradzić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
kami napisał:
a nie będzie po prostu łatwiej napisać pismo do toll z prośba o przedłużenie pozwolenia na jazdę polskim autem ??????
poczekasz z miecha na odp i będziesz musiał dosłać im milion papierków ale powinni ci wydać zgodę
pozatym wydaje mi sie ze piewrszy rok mozesz niezaleznie jaka masz umowe a o 2 rok musisz sie starac o pozwolenien ale nie wiem w zeszłym roku tak było -wydaje mis ie ze niewiele sie zmieniło bynajmniej nic nie słyszałam na ten temat
Ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do toll i oni udziela ci najwłaściwszej odpowiedzi i pokierują jak jej zaradzić


Wydaje ci się właśnie, przepisy mówią jasno , jeśli masz umowę na stałe to jesteś traktowany od pierwszego dnia jakbyś był tu 12 m-cy i jeden dzień. Rozmawiałem osobiście na ten temat z urzędnikiem w toll który sam twierdził że taki przepisz jest idiotyczny i nielogiczny, ale NIC NIE PORADZISZ JAK CI DOWALĄ KARĘ ZA ŁAMANIE PRZEPISÓW. Nie spotkałem jeszcze nikogo kto by został ukarany na tej podstawie (policja pewnie kieruję się zdrowym rozsądkiem lub niewiedzą w tej materii, nie dając kar)
Można jeździć na polskich blachach mając stały numer personalny, umowę na stałe meldunek ale do tego trzeba spełniać szereg rygorystycznych warunków.............

Najlepiej załatwić sobie umowę na rok u pracodawcy wtedy policja i toll mogą ci skoczyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
bob norek
(bob74)
Początkujący
pytanko :mam stały personal,pracowałem w 2008 i 2010,natomiast w 2009 przebywałem w Pl i byłem na ten rok wymeldowany przez folkeregistrad.na stronach UDI zarejestrowałem się w marcu 2010 natomiast 5-letnie pozwolenie dostałem w pażdzierniku 2010...obecnie przebywam na zasiłku,jestem tu zameldowany i...czy mogę jezdzić na polskich tabl? Teoretycznie wszak jestem tu od pażdziernika...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
Zuzu napisałam ze mi sie wydaje i ze nie jestem pewna czy przepisy sie nie zmieniły
co do czego jestem pewna ze to co napisałam NAPEWNO obowiązywało w zeszłym roku bo znajomi mieli ten sam problem i sie kontaktowali z toll i dostali odpowiedz ze mogą a po roku maja napisac pismo o pozwolenie na nastepny rok Napisali I JE DOSTALI!!! pomimo kontraktow na stale foldsenummer-ow i wszystkich innych ,ba ponad to wiedz ze maz pracował juz w no 5lat!!! z kontraktem na stale a zona do niego dojechała i po3 miesiacach dostała kontrakt na stale co wszystko zaznaczyli w pismie i musieli przesłac kopie kontraktów pozwoleń i milion innych papierków miedzy innymi papier ze nie dorobili sie tego auta(polskiego) za pieniądze z norwegi i nie pamiętam jakie jeszcze inny bzdurne papierki dlatego odsyłam do źródła bo tak było rok temu
a wiem ze tak było napewno!! bo sama widziałam odpowiedzi od toll jakie dostawali
dlatego autora tego watku tez odsyłam do zrodła do TOLL a nie do pytania forumowiczów bo bez obrazy ale czasem jest tak ze ktos komus cos palnie tamten bieze to na serio i powtarza te plotke czesto dodajac jej cos od siebie -i mamy taki głuchy telefon--tak było jak pytałam o eucontroll to mi napisal ktos ze jak mam bład nr3 to nie wyjade z warsztatu a co sie okazało jak pojechałam i spytałam sie mechanika czy to prawda to mi powiedział ze warsztat samochodowy nie jest władny do takich działan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
a i tak mi przyszło do głowy ze ktos tu dał autorowi watku "zajebista' rade z lewym kontraktem na rok ...czy wy naprawdę uważacie ze w tak totalitarnym i jawnym państwie urząd jakby nie patrzeć państwowy toll nie ma wglądu do innego urzędu państwowego skatt w którym jest ten stały kontrakt ????
ta historyjka wg mnie jest wyssana z palca i najgłupsza z jakimi sie spotkałam, ale co tam Polak potrafi Wiem ze uważacie norwegów za głąbów bez szkoły(tak wnioskują czytając niektóre posty) ale cit realizmu trzeba zachowac - I ubolewam nad tym ze tylko takich spotykacie bo po zachowaniu moich znajomych norwegów w kilku rożnych syt z udziałem rożnych osób zauważyłam ze Norwedzy maja dar dostosowania sie do poziomu intelektualnego rozmówcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
...fredi

jak juz oproznisz to szklo,to lepiej nigdzie nie jedz (chyba,ze autobusem)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
bob norek
(bob74)
Początkujący
...ja to ogólnie rzadko pojazdów używam...(beer)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok