Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4 Posty
Beata Woźniak
(beakwiat)
Wiking
Jeśli potrzebujesz nadal fachowej pomocy psychologicznej lub terapii, mogę Ci zaoferować swoją pomoc. Zawodowo pomocą psychologiczna zajmuję się od kilkunastu lat, obserwując efekty myślę ze efektywnie. Mieszkam w Polsce, jednak w Norwegii jestem często.
Pozdrawiam, Beata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Wioletta Precikowska
(Wioletta E.)
Nowicjusz
DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików i DDD-Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych

Powstała nowa grupa wsparcia dla DDA i DDD w Oslo.
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy mogą kontaktować się telefonicznie:
Tel. 46243566
Udział w grupie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą jedynie koszta bieżące związane z zakupem kawy, herbaty i ewentualnie wynajmu sali.

Osoby, które nie spotkały się dotychczas z terminem wspólnoty DDA i DDD mogą przeczytać poniżej czym jest grupa DDA oraz zajrzeć na stronę internetową www.dda.pl gdzie są wyczerpujące informacje na ten temat.

Wspólnota DDA nie jest miejscem, gdzie ludzie siadają w koło, winiąc rodziców za wszystkie swoje problemy. Wspólnota DDA jest miejscem (programem) stworzonym po to, aby ułatwić Ci zidentyfikowanie kłopotliwych obszarów Twojego bieżącego życia (np. praca, związki, intymność, itp.), oraz żeby dopomóc Ci w zrozumieniu, skąd Twoje problemu pochodzą i jak sobie z nimi radzić.
DDA jest programem zmian. Jest również programem rozpoznawania sytuacji złego traktowania i zaniedbywania Ciebie w przeszłości, ale to nie wszystko. Może pomóc Ci dostrzec, jak złe traktowanie wpłynęło na Ciebie, czego nauczyłeś się o sobie i o świecie, oraz jak przekonania nabyte na skutek tamtych doświadczeń mają niszczący wpływ na Twoje obecne życie.
W pewnym sensie, można powiedzieć, że program DDA jest nauką znaczenia modlitwy o "pogodę ducha, abym godził się z rzeczami, których nie mogę zmienić, odwagę, abym zmieniał rzeczy, które mogę zmienić i o mądrość, abym odróżniał jedne rzeczy od drugich."
Z materiałów wspólnoty DDA (samopomocowych grup wsparcia)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Wioletta Precikowska
(Wioletta E.)
Nowicjusz
Witam serdecznie,

dla osób nadal zainteresowanych dołączeniem do grupy DDA i DDD podaję, że spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00 a kończą o 14.00.

o miejsce spotkań prosimy pytać osobiście pod podanym powyżej numerem telefonu.

pozdrawiam,
Wioletta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(kaju77)
Wiking
Myślę, że zwyczjanie zachowałeś sie asertywnie. Kiedyś prowadziłem zajęcia w polskiej szkole na temat asertywności czyli o wyrazaniu swoich potrzeb i stawianiu granic nie raniąc innych. Efekt ? Po miesiącu pani dyrektor dzwoniła do mnie ze dzici są beszczelne bo pytaja o sensownosc zajec i odmawiaja jezeli nie mają one sensu. My Polacy często sie naginamy pod ciezarem poczucia winy. Uważam, że zachowałeś sie zdrowo ps 10 lat byłem psychoterapeuta w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marta Duda
(magdalena92)
Wiking
Witam. Bardzo proszę o podpowiedż do kogo mogę sie zwrócić z nieco nietypową sytuacją.Jak mogę pomóc człowiekowi,który mieszka tutaj ze swoją żoną-Ona przez długi czas była agresywna wobec niego i startowała z "rączkami"a kiedy on już w końcu nie wytrzymał i porządnie ją odepchną to ta zgłosiła na policję że zagraża jej zdrowiu i życiu i...musiał poddać się badaniom psychiatrycznym i obecnie przebywa w szpitalu.Wiem że tutaj kobiety są na pozycji wygranej bez względu na to czy facet jest winny czy nie.Proszę o pomoc- jak można udoowodnić ,że to nie on jest tak do końca winny tego co się stało. Gdzie miałby udać się po wyjsciu ze szpitala?? żona odgraża się ,żę wsadzi go więzienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
ukryta kamera w domu,dowod nie do podwazenia,ale w tym kraju i tak moze byc ciezko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marta Duda
(magdalena92)
Wiking
Ciężko?? facet nie kocha swojej żony chce się rozwieżć a ona twierdzi ,że zgnije pod mostem bo tak go upierd... że jak nie będzie z nią toooo nie będzie z żadną.I widać nie żartuje bo ktoś ją "fajnie prowadzi".Ale jak ON może z nią walczyć skoro jak na razie wynika ,że ONA może wszystko a on??? przecież są chyba jakieś ośrodki pomocy dla mężczyzn? w Polsce są a tutaj? gdzie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Jonczyk
(annach2)
Wiking
A Polsce pręznie działa centrum praw ojca, ( www.prawaojca.org.pl). Jezeli sa małzenstwem to rozwód będa przeprowadzac pewnie w Polsce. U nas też funkcjonuja RODK - rodzinne osrodki dizgnostyczno konsultacyjne, które obecne w praktyce coraz bardziej sprzyjajaa Panom( może to za duzo powiedziane, ale sa obiektywne i nie cierpia na "syndrom matki Polski"

Zresztą nie wiem czy mają dzieci,

Pytanie tylko: Czy nie łatwiej bylo by sie z zoną dogadać? Czy on naprawde chce rozwodu ? Czego naprawdę chce ? Czego oczekuje zona w tej całej sutuacji ?

Zadziwiajace, że dwoje ludzi kiedyś się kochało, a póxniej tak się niszczą... w efekcie finalnym wszyscy na tym cierpią,,,zona na pewno też.

I jeżeli w rzeczywistości Pan nie porzejawia cech agresywnych i psychopatycznych to w badaniu psychologicznym wyjdzie, że nie jest osoba agresywną, Podobnym badanią powinna sie poddac zona - ( podstawowe Neo- FFi i MMPI)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Wioletta Precikowska
(Wioletta E.)
Nowicjusz
Kiedyś natknęłam się tutaj na ulotkę jakiegos stowarzyszenia czy tez organizacji pomagającej mężczyznom-ofiarom przemocy ze strony kobiet. Chodziło głównie o znęcanie psychiczne, bo to jest najczęstsza forma przemocy w przypadku kobiet. Wiem, że oferowali grupę wsparcia, jednak nie zachowałam ulotki i nie pamiętam szczegółów. Jeśli ten znajomy zna norweski to niech spróbuje poszukać w internecie. To jest bardzo trudna sprawa, bo kobieca przemoc choć bardzo powszechna z reguły nie zostawia sladów fizycznych i trudno ją udowodnić. Warto, więc znaleźć ludzi doświadczonych w tym temacie i skorzystać z pomocy fachowców.
Poza tym ważne jest by ten znajomy rozpoczął proces wychodzenia z pozycji ofiary i wziął odpowiedzialność za swoje własne życie.

pozdrawiam,
Wioletta
www.thesoundofzen.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Witam,
Przede wszystkim psycholog w Norwegii posiada autoryzacje oraz specializacje.
Zwykle psycholog ktory uzyskal autoryzacje rozpoczyna 5 letnia specjalizacje( mozna nie robic specjalizacji bedac psychologiem ale to rzadkosc).
Zawod psychologa jest w Norwegii tytulem chronionym , co niestety nie jest jeszcze prawnie uregulowane w Polsce.
Tytul chroniony oznacza, ze nie moga podawac sie za psychologow osoby nie posiadajace wyzej wymienionych wymagan.
Dlatego przed podjeciem decyzji trzeba upewnic sie czy osoba oferujaca uslugi rzeczywiscie spelnia kryteria.
pozdrawiam
Monika Engan
psycholog
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok