Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

500+ - Norwegia

2 Posty
Paweł kc
(Pablo_kc)
Wiking
Witam.
Czy jeśli pobieram rodzinne na dzieci w Polsce program 500+ również mnie obejmuje? Co z rodzinnym w Norwegi jeśli zacznę pobierać 500 zł w Polsce? Czy nie koliduje jedno z drugim?
z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
koliduje. w "500+" jest wyraźnie zaznaczone że nie można pobierać podobnego zasiłku w innym kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Slawcio1982)
Wiking
jezeli pobierałes zasiłek rodzinny w Norwegii przed 1 kwietnia 2016 to nic nie koliduje z 500+
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
RobertMarek Marek
(RobertMarek)
Wiking
Aja gdzieś czytałem że jeśli jedno dziecko ma się w Polsce to nie można brać dwóch dofinansowań w pl i no ale jak ma sie dwójkę dzieci to wtedy można w no dostać na drugie wg stawek norweskich co urzędy i tak pomiedzy sobą weryfikują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Slawcio1982)
Wiking
Robert masz racje bo tak jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Pablo_kc napisał:
Witam.
Czy jeśli pobieram rodzinne na dzieci w Polsce program 500+ również mnie obejmuje? Co z rodzinnym w Norwegi jeśli zacznę pobierać 500 zł w Polsce? Czy nie koliduje jedno z drugim?
z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam


W przypadku, gdy np. ojciec dziecka pracuje i mieszka w Norwegii, a matka dziecka mieszka w Polsce i nie pracuje, pierwszeństwo wypłaty zasiłku rodzinnego leży po stronie Norwegii. Inna sytuacja występuje w sytuacji, gdy matka dziecka pracuje i mieszka w Polsce. Wówczas pierwszeństwo wypłaty należy do kraju, w którym mieszka dziecko.

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-rodzinny.html
Zgłoś wpis
2 Posty
Paweł kc
(Pablo_kc)
Wiking
W moim przypadku żona pracuje w Polsce, czy jest możliwe żeby pobierać rodzinne w Norwegi i pobierać 500+ w Polsce..???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok