Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

potrzebuje pomocy - Norwegia

4 Posty
halotunowa
(halotunowa)
Wiking
Witam wszystkich.Czy zechce mi ktos pomoc zarejestrowac sie do lekarza po raz pierwszy?Pracuje od paru tygodni,numer D,rejestracje z udi posiadam lecz nie man jeszcze zadnej odp iz jestem zameldowana co za tym idzie,nie otrzymalam info o dostepnosci I wyboru lekarza a jestem w sytuacji is musze dostac sie do niego jak najszybciej.Bylam w przychodni w miejscu zamieszkania,w sumie kolo domu lecz kobita z angielskim na bakier i tylko Dali mi nr tel I kazali dzwonic gdzies niestety nie znam jezyka norweskiego I to utrapienie gdyz nie wiem co mam dalej robic.Gdy próbuje dzwonic automatyczna sekretarka nawija po norwesku i jestem w kropce.Czy zechcialby ktos mi pomoc?Bede bardzo wdzieczna.Jestem z Oslo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Piotr Wdaka
(nyinorge)
Nowicjusz
Hej,

Jesli to naglaca sprawa udaj sie na legevakt ( ostry dyzur).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
halotunowa
(halotunowa)
Wiking
Hej,az tak to nie.Nie umre jesli poczekam kolejne dwa-trzy dni.Lecz wkoncu bede musiala udac sie do lekarza a spedza mi sen z powiek ten klopot jak sie do niego dostac.W kazdym razie dziekuje za zainteresowanie moim problemem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Evelinaa)
Wiking
Hej
Niestety mając Dnummer nie możesz wybrać i zapisać się do lekarza 'stałego'. Do tego potrzebny jest stały numer personalny. Poza tym zapisując się do danego lekarza np. dziś, na wizytę możesz umówić się dopiero od przyszłego miesiąca. Jeśli źle się czujesz, tylko legevakt Cię ratuje.
Lekarza wybiera się na stronie helfo.no
Zdròwka życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
halotunowa napisał:
Witam wszystkich.Czy zechce mi ktos pomoc zarejestrowac sie do lekarza po raz pierwszy?Pracuje od paru tygodni,numer D,rejestracje z udi posiadam lecz nie man jeszcze zadnej odp iz jestem zameldowana co za tym idzie,nie otrzymalam info o dostepnosci I wyboru lekarza a jestem w sytuacji is musze dostac sie do niego jak najszybciej.Bylam w przychodni w miejscu zamieszkania,w sumie kolo domu lecz kobita z angielskim na bakier i tylko Dali mi nr tel I kazali dzwonic gdzies niestety nie znam jezyka norweskiego I to utrapienie gdyz nie wiem co mam dalej robic.Gdy próbuje dzwonic automatyczna sekretarka nawija po norwesku i jestem w kropce.Czy zechcialby ktos mi pomoc?Bede bardzo wdzieczna.Jestem z Oslo.
Nedzna prowokacja. W przychodni kolo domu kobieta z nędznym angielskiem.
Ty nie zadzwonisz bo nie znasz norweskiego.
Ale angielski znasz?
Jasta102
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
halotunowa
(halotunowa)
Wiking
Dokladnie wlasnie tak.Kobieta w przychodni po zapytaniu czy rozmawia po angielsku odpowiedziala ze tylko troszeczke I powiedziala zebym zadzwonila pod podany numer.I tyle.Nie wyjasnila Nic.Przykro ze ludzie odbieraja zapytanie na jakiś temat jako prowokacje.Co ja bym na tym miała skorzystać???Przykro mi ale nie wiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
halotunowa
(halotunowa)
Wiking
Evelinaa dzieki za info.z tego co wyczytalam w necie to spodziewałam się ze bez stałego numeru nie mam prawa wybrac lekarza lecz myślałam ze mogę skorzystać z wizyty u jakiegokolwiek w przychodni.troche się pogubiłam ponieważ przychodnia działa pod nazwa legesenter i myślałam ze tam czegos się dowiem .Mimo wszystko dziękuję za rady i mile slowo.Szukam dalej.Milej nocy życzę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Joanna Kolakowska
(Joasiaa)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
halotunowa napisał:
Pracuje od paru tygodni,numer D,rejestracje z udi posiadam lecz nie man jeszcze zadnej odp iz jestem zameldowana co za tym idzie,nie otrzymalam info o dostepnosci I wyboru lekarza a jestem w sytuacji is musze dostac sie do niego jak najszybciej Najważniejsza rzecz, to trzeba mieć zarejestrowaną co najmniej jedną legalną wpłatę zaliczki na podatek na swoim podatkowym koncie w urzędzie skarbowym, tu akurat nie ma znaczenia status meldunku -D- czy -F- oraz aktualne miejsce pobytu.Jeżeli jeszcze nie dostałaś pierwszej wypłaty na konto, to i tak wybór lekarza nie jest możliwy.
Jeżeli to bardzo pilny przypadek to niestety musisz się zgłosić do tej placówki o której pisałaś jednak prywatnie /pomijając fakt iż jesteś w ciąży powyżej 12 tygodni/.
Inna sprawa iż powinnaś mieć polską kartę helfo. To swoisty osobisty identyfikator w europejskim systemie lecznictwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
slenak radek
(slenak radek)
Wiking
Remigrant napisał:
halotunowa napisał:
Pracuje od paru tygodni,numer D,rejestracje z udi posiadam lecz nie man jeszcze zadnej odp iz jestem zameldowana co za tym idzie,nie otrzymalam info o dostepnosci I wyboru lekarza a jestem w sytuacji is musze dostac sie do niego jak najszybciej Najważniejsza rzecz, to trzeba mieć zarejestrowaną co najmniej jedną legalną wpłatę zaliczki na podatek na swoim podatkowym koncie w urzędzie skarbowym, tu akurat nie ma znaczenia status meldunku -D- czy -F- oraz aktualne miejsce pobytu.Jeżeli jeszcze nie dostałaś pierwszej wypłaty na konto, to i tak wybór lekarza nie jest możliwy.
Jeżeli to bardzo pilny przypadek to niestety musisz się zgłosić do tej placówki o której pisałaś jednak prywatnie /pomijając fakt iż jesteś w ciąży powyżej 12 tygodni/.
Inna sprawa iż powinnaś mieć polską kartę helfo. To swoisty osobisty identyfikator w europejskim systemie lecznictwa.



Dziaderk miales sie tu wiecej nie pokazywac ,donosicielu,kreaturo dzwoniles do adm i zablokowali defendera, kurwa jestes i to zasyfiona , ty sie ciuloku z hosioka wincyj na Slunsku nie pojawiaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok