Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Szukam pomocy w autoryzacji dyplomu - Norwegia

13 Posty

(jakubtodryk)
Wiking
Witam serdecznie, poszukuje osób, które przeprowadzały już autoryzacje dyplomu dla zawodu Ratownika Medycznego. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
jakubtodryk napisał:
Witam serdecznie, poszukuje osób, które przeprowadzały już autoryzacje dyplomu dla zawodu Ratownika Medycznego. Pozdrawiam

A co za problem zrobic kopie dyplomu, tłumaczeń, wypenic formularz i wyslac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Witaj kolego.

Na początek to najlepiej siedzieć już w Nor.
A teraz po kolei:

1. Przetłumacz na angielski (tłumacz przysięgły):

- dyplom ratownika medycznego
- suplement dyplomu
- świadectwo (w zależności czy jesteś po licencjacie czy studium)
- referencje z pracy ratownika (min 5 lat)
- szczegółowy plan toku nauki (ile godzin każdego przedmiotu i czego dotyczył przedmiot)
- szczegółowy plan praktyk zawodowych
- zaświadczenie CCP dotyczące poświadczenia prawa wykonywania zawodu w Twoim kraju.

2. do tego:

- ksero paszportu
- wydruk potwierdzenia opłaty za proces autoryzacji (1560 NOK)
- wypełniony formularz o wszczęcie procedury autoryzacji.

Wszystko co przetłumaczysz wysyłasz na adres (pocztą tradycyjną w kopercie ):

Postadresse: Statens Autorisasjonskontor for helsepersonell (SAK) Postboks 8053 Dep 0031 OSLO Besøksadresse: Calmeyersgate 1, 0183 Oslo

UWAGA !!! Wysyłaj tylko kopie !!! Kopie muszą być z pieczatką zgodności z oryginałem. Takie coś dostaniesz na policji, Alkopi, a najlepiej w NAV (w Oslo polecam ten na Soli - facet zrobił mi od ręki ponad 30 potwierdzeń i nawet nie chciał oryginałów)

A teraz najciekawsze. Ja poszedłem na żywioł i nie wysałem im szczegółowego planu toku nauki, oraz CCP, bo nie mam pojęcie skąd to załatwić I wiesz co? Dostałem autoryzację. Moje dane są świeże bo autoryzację mam od miesiąca, a czekałem (czas oczekiwania to ok 4-6 miesięcy) a ja dostałem w 27 DNI !!!

Więcej info masz tu : www.sak.no/sites/SAK/yrkesgruppe/Sider/a...er.aspx#.Ul1UiFDwbE0

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
Mimo iż to nie mój wątek , to dziękuję za ta odpowiedź. Wyjeżdzam do NO w lipcu przyszłego roku i też będę się starać o autoryzację dyplomu tyle że pielęgniarskiego. Napisałeś tu wszytko czego nie wiedziałam , jakies papiery już mam ale nie wszystkie. Teraz wiem jak to załątwic. Dzieki za wątek i za odpowiedż. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Nie dziekuj, bo z pielęgniarzami jest dużo gorzej, znaczy ciężej. Widać ratowników tu brakuje, a pielęgniarek jest sporo. A z opowieści wiem, że niektóre moje koleżanki czekały nawet rok, bo ciągle czegoś brakowało w dokumentacji, a ja już załatwiły to inne się przedawniały.
Szczególnie CCP (musi być nie starsze niż 3 miesiące) Dla was wystawia to Krajowa Izba Pielegniarska. Dla ratowników nikt w Polsce nie wie kto wystawia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(jakubtodryk)
Wiking
Dresler81 wielkie dzięki za odpowiedź, takich ludzi tutaj trzeba, konkretna i rzetelna informacja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
To dajcie po kciuku w górę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Tak @dresler!
Wielkie Dzieki,ze stworzyles kolejnego idiote!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
Idiotą jesteś Ty sam ! Właśnie to udowodniłeś tym wpisem !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Daj spokój S.M. Ten koleś jest niereformowalny i ma jakieś kłopoty ze sobą. Szkoda marnować klawiatury na niego. Po prostu zlewka, a my piszemy dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok