Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Stolica Norwegii znów się zamyka. Rada Oslo wprowadza kolejny surowy lockdown

Monika Pianowska

01 marca 2021 11:16

Udostępnij
na Facebooku
6

Nowe postanowienia, opisane w komunikacie prasowym na stronie gminy Oslo, dotyczą m.in. branży gastronomicznej, handlu, organizacji imprez oraz edukacji. adobe stock/ licencja standardowa

Rok po pojawieniu się koronawirusa w Norwegii i po prawie czterech miesiącach stosowania najsurowszych środków kontroli zakażeń w skali kraju rada Oslo zdecydowała się na ich zaostrzenie i wprowadzenie kolejnego lockdownu, ogłosił podczas konferencji prasowej 28 lutego burmistrz stolicy Raymond Johansen.
Nowe postanowienia, opisane w komunikacie prasowym na stronie gminy Oslo, dotyczą m.in. branży gastronomicznej, handlu, organizacji imprez oraz edukacji.
Decyzję o wprowadzeniu bardziej rygorystycznych środków kontroli zakażeń i zdecydowanych zaleceń dotyczących unikania kontaktów społecznych Rada Oslo podjęła w związku z zaobserwowanym wzrostem infekcji w obrębie Oslo. Dotyczy on głównie szybciej rozprzestrzeniających się, zmutowanych wariantów koronawirusa „zaimportowanych” z zagranicy, w szczególności brytyjskiej odmiany.

Zaostrzone zasady będą obowiązywać na razie od 2 do 15 marca. Ich wdrożenie oznacza, że:

  • wszystkie restauracje muszą być zamknięte, mogą jedynie wydawać dania na wynos;
  • zamknięte będą również sklepy, z wyjątkiem sklepów wymienionych na państwowej liście zwolnień, takich jak sklepy spożywcze, apteki i sklepy monopolowe;
  • galerie i punkty sprzedaży sztuki muszą zostać zamknięte;
  • imprezy plenerowe są zabronione;
  • w szkołach średnich i szkołach dla dorosłych 1 i 2 marca będzie obowiązywał poziom czerwony i prowadzone tylko nauczanie cyfrowe, natomiast od 3 marca wszystkie szkoły będą działać w ramach połączenia obecności fizycznej i nauczania cyfrowego.
Pressekonferanse 28. februar 2021

Place budowy na cenzurowanym

Ponadto nie zaleca się organizowania zajęć na świeżym powietrzu dla osób dorosłych w wieku powyżej 20 lat, jak również odradza się mieszkańcom Oslo prywatne spotkania i wizyty w prywatnych domach, z wyjątkiem osób samotnych oraz dzieci i młodzieży z tej samej grupy bądź klasy. 8 marca rozpoczną się też masowe badania uczniów z wykorzystaniem próbek śliny i zwiększy liczba testów na obecność wirusa wśród nauczycieli.
Kilka z największych ognisk infekcji w Oslo w ostatnich tygodniach pojawiło się na placach budowy. W związku z tym miasto wprowadza własne przepisy ustawowe z jasnymi zasadami kontroli zakażeń w tych miejscach. Umyślne lub rażąco niedbałe naruszenie przepisów będzie podlegało karze pozbawienia wolności do 6 miesięcy. Jak zapowiadają władze Oslo, nowe zasady zostaną połączone z ukierunkowanymi i wzmocnionymi testami na placach budowy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


GosienkaMala

16-03-2021 14:38

Ladna ta dziewczyna z reklamy Multinor finans

Rafi74

01-03-2021 18:26

Niech wśród ciapatych poszukają źródeł wszelkich infekcji sobie szukają lepiej

Tomasz W

01-03-2021 17:00

Jeżeli nie pasuje zawsze możesz wrócić tam skąd przyjechałeś a tam czeka na ciebie praca za grosze i zycie jedno z najdrożyszch w UE.

jan kaczmarek

01-03-2021 15:00

Macie kasę na tzw.Funduszu Naftowym....więc się zamykajcie.
Tylko w pewnym momencie może jej zabraknąć...i co wtedy?
Wrócicie do jaskiń?
Nic nie jest już w stanie zdziwić mnie w tym kraju.

minip.70

01-03-2021 12:58

A moze by,a gdyby tak:
Zamknac ta (pozal sie Boze) stolice,raz na zawsze?
Albo jeszcze lepiej,zaorac i posadzic kwiatki??
Byloby i ladniej i ekologiczniej i sliczniej...same plusy!

Nyga

01-03-2021 11:52

Absurd za absurdem. Przez rok od ogłoszenia tej pseudo pandemii w Norwegii żyło się w miarę normalnie, ale widać moda na zniewolenie społeczeństwa przyszła i tutaj.
Widok kierowcy z maską na twarzy gdy w aucie nie ma innych osób tylko umacnia w przekonaniu, że wytresowane norweskie społeczeństwo zrobi dosłownie wszystko co rząd nakaże.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram