Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Mieszkaniec domu opieki w Oslo zakażony koronawirusem: przyjął wcześniej dwie dawki szczepionki

Emil Bogumił

24 lutego 2021 09:24

Udostępnij
na Facebooku
2

Szczepienia w Norwegii rozpoczęły się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

U podopiecznego domu opieki Ellingsrudhjemmet w Oslo wykryto zakażenie koronawirusem. Mieszkaniec ośrodka został zaszczepiony 25 stycznia. Nie wykazuje objawów choroby. Z powodu wystąpienia infekcji, 23 pracowników i 22 pensjonariuszy skierowano na kwarantannę.
Reklama
Podopieczny Ellingsrudhjemmet otrzymał pozytywny wynik testu w poniedziałek 22 lutego. Jak informuje NRK, wcześniejsza diagnoza wskazywała na brak obecności koronawirusa w organizmie seniora. Inni pensjonariusze domu opieki nie zarazili się. Testy wykazały zachorowanie na COVID-19 wśród dwóch pracowników. Infekcja zmusiła do przebadania ponad 200 osób związanych z Ellingsrudhjemmet. Testy będą powtarzane co trzy dni. Zakażenie u podopiecznego ośrodka to pierwszy od listopad przypadek koronawirusa w domach opieki zlokalizowanych w Oslo. Władze stolicy chwaliły w ostatnich tygodniach program szczepień. Wskazywały, że przyczynił się on do wyeliminowania pandemii wśród najstarszych.

Większość seniorów w Oslo zaszczepiona

W połowie lutego służba zdrowia w norweskiej stolicy poinformowała, że zakończył się proces szczepień wśród podopiecznych domów opieki. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) poinformował, że przyjęcie dwóch dawek szczepionki nie chroni w stu procentach przed zakażeniem. – Od zaszczepienia do zbudowania ochrony przed COVID-19 potrzeba czasu. Oznacza to, że ktoś może zachorować, jeśli zarazi się zaraz po szczepieniu. Nie otrzymamy pełnej ochrony, dopóki nie minie około tygodnia od otrzymania drugiej dawki – przyznała na łamach NRK Line Vold, przedstawicielka FHI.

Poniżej: Komunikat Ellingsrudhjemmet informujący o zakażeniu pensjonariusza.
Według danych z 23 lutego, w Norwegii zaszczepiono 290 321 osób. Od początku pandemii zmarło 608 osób. Testy wykazały 68 758 zakażeń.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wojciech Peterson

24-02-2021 11:27

Ilu zmarło po zaszczepieniu?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram