Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Rząd uruchamia pakiet kryzysowy i ujawnia trzy scenariusze rozwoju epidemii w Norwegii

Monika Pianowska

29 stycznia 2021 13:30

Udostępnij
na Facebooku
19

Pesymistyczny scenariusz uwzględnia sytuację, w której nie udaje się zaszczepić liczby osób wystarczającej, aby móc wycofać środki kontroli zakażeń przed końcem roku. adobe stock/ licencja standardowa

Podczas konferencji prasowej 29 stycznia reprezentanci rządu – minister finansów Jan Tore Sanner, minister edukacji Guri Melby i minister ds. dzieci i rodziny Kjell Ingolf Ropstad – z premier Erną Solberg na czele przedstawili nowy pakiet kryzysowy dla norweskich przedsiębiorstw oraz studentów i uczniów poszkodowanych w wyniku pandemii. Solberg ujawniła także trzy możliwe scenariusze, jakie przewidują norweskie władze.
Najbardziej optymistyczny zakłada, że każdej osobie z grup ryzyka będzie można zaproponować szczepionkę do Wielkanocy, a reszcie społeczeństwa do lata, przy czym emisja zmutowanych wariantów koronawirusa będzie pod kontrolą, a sytuacja epidemiczna w Europie obiecująca. Wówczas większość środków kontroli w kraju fiordów będzie można wycofać przed latem.
W scenariuszu pośrednim występują opóźnienia w dostarczaniu szczepionek: grupy ryzyka otrzymują dawki przed latem, a pozostali przed przełomem roku, natomiast chociaż poziom zakażeń zmutowanymi wersjami wirusa będzie wysoki, uda się utrzymać go w ryzach. To pozwoli wycofać niektóre środki kontroli zakażeń można w wakacje, ale niektóre władze utrzymają jeszcze jesienią, a ostatnie do Nowego Roku.
Ostatni, pesymistyczny scenariusz uwzględnia sytuację, w której nie udaje się zaszczepić liczby osób wystarczającej, aby móc wycofać środki kontroli zakażeń przed końcem roku.
Według premier Solberg już na początku marca będzie wiadomo, czy wystarczy szczepionek, aby osiągnąć najbardziej optymistyczny scenariusz.

Oto niektóre środki przewidziane w ramach najnowszego pakietu kryzysowego:

 • Przedłużenie systemu rekompensat dla przedsiębiorstw o ​​dużym spadku obrotów do czerwca (4 miliardy koron)
 • Zwiększone dotacje w gminach dla lokalnych firm, szczególnie dotkniętych środkami kontroli zakażeń (1 miliard koron)
 • Przedłużenie okresu restrukturyzacji branży imprez i turystyki do czerwca (1 miliard koron)
 • Przedłużenie programów stymulacyjnych i rekompensat dla kultury, wolontariatu i sportu do 1 września (650 milionów koron)
 • Dotacja dla Avinor na pierwszą połowę 2021 r. (2,75 miliarda koron)
 • Ukierunkowane środki dla studentów, aby nie rzucali nauki i w celu przeciwdziałania opóźnieniom w nauce (1,1 miliarda koron)
 • Nowe i rozszerzone oferty szkół letnich latem 2021 r., aby pomóc dzieciom i młodzieży nadrobić zaległości w edukacji (500 milionów koron)
 • Wzmocnione wysiłki na rzecz osób długotrwale bezrobotnych i zwolnionych (1,1 miliarda koron)
 • Zwiększona dotacja na innowacje w ramach Innovation Norway (500 milionów koron)
 • Tymczasowe zasady dotyczące zasiłku chorobowego dla pracowników, osób wykonujących wolny zawód i samozatrudnionych w przypadku nieobecności spowodowanych koronawirusem zostaną przedłużone do czerwca (660 milionów)
 • Ukierunkowane środki integracyjne, takie jak nauka języka norweskiego, programy wprowadzające i działania informacyjne skierowane do grup imigrantów (320 milionów koron)
 • System rekompensat za wydatki pracodawców związane z kwarantanną wjazdową dla zagranicznych pracowników zostanie przedłużony do kwietnia (240 milionów)
 • Testy w hotelach kwarantannowych i na przejściach granicznych (203 milionów koron)
 • Przedłużenie tymczasowego programu odroczenia płatności podatków i ceł do końca czerwca, z wyjątkiem wniosków o podatek VAT, które stają się wymagalne po 12 kwietnia (200 milionów koron).

Źródło: regjeringen.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wojciech Orlowski

09-02-2021 05:44

Nieźle. Klikam że lubię A tu mi się kilka że nie lubię WTF?

Joanna Kuchnicka

03-02-2021 22:25

Krzysztof Makowski napisał:
Polonistka - Joanna Kuchnicka ;-]


Nie jestem polonistka.
Skad taki wniosek?
Tylko konkretnie prosze.

Joanna Kuchnicka

02-02-2021 22:46

bojfraoszlo napisał:
Asikhb napisał:
Kolejny przypadek, ktory trzeba ignorowac. Pomeczy bule sam ze soba i mu sie znudzi.
...MAKOOOOOSKI...to bardziej typ....kiełbasa w góre....i lecimy z tymi frajerami.....


Widzisz jak pisze. Sam do siebie. Post pod postem. Minuta po minucie. Tym z najbardziej sterczaca kielbasa \"entuzjazm\" szybko opada. Szkoda czasu i zero zabawy z nim, a baki bardzo smierdzace puszcza.

boj fra oszlo

02-02-2021 22:19

Asikhb napisał:
Kolejny przypadek, ktory trzeba ignorowac. Pomeczy bule sam ze soba i mu sie znudzi.


...MAKOOOOOSKI...to bardziej typ....kiełbasa w góre....i lecimy z tymi frajerami.....

Joanna Kuchnicka

02-02-2021 21:45

Kolejny przypadek, ktory trzeba ignorowac. Pomeczy bule sam ze soba i mu sie znudzi.

boj fra oszlo

02-02-2021 18:11

...MAKOOOOSKI !
...co ty perłdolisz człowieku !

Megip

02-02-2021 12:14

Krzysztof Makowski
Ten temat można rozwinąć na kategorie i podkategorie, ale nie ma sensu… Z tobą nie ma logicznej rozmowy ani tej przelanej na wirtualne białe kartki. Jesteś bardzo ciężki, jak wampir energetyczny... Nie mam ochoty uczestniczyć w plastikowych relacjach, w których ważniejsze staje się przerzucanie argumentami, nieuzasadnione „bo tak”, „bo taką mam ochotę”, „o nic mi nie chodzi” i foch jak Burj Khalifa. Łapanie za słówka przerabiałam w relacjach dobre 15 lat temu i najzwyczajniej w świecie nie chcę mi się do tego wracać. Nie mam już nastu - lat, aby tłuc ludziom do głowy na czym polega szacunek i wzajemność na czyny. Twoje Myślenie wygląda tak: skoro coś mądrze brzmi i logicznie trzyma się kupy – musi być prawdą. Prawdą może i jest... Konkretniej powszechną jej odmianą – gównoprawdą! Jak często oglądając film na YouTube, czytając artykuł, zadajesz sobie podstawowe pytania: Czy autor filmu / artykułu jest kompetentny w tym, co mówi? Jeśli uważasz, że jest kompetentny, to… dlaczego tak uważasz? Z powodu dobrej prezencji, doboru słownictwa, płynności wypowiedzi, przekonania, z jakim stawia puentę za puentą? Czy to wystarczające atrybuty do tego, by z całym przekonaniem stwierdzić, że podawane przez tę osobę informacje są rzetelne i niewyssane z dupy? Ten ktoś posiada opinię, najczęściej niepopartą niczym, czuje niepowstrzymaną chęć, by się swoimi wydmuszko-przemyśleniami dzielić ze światem. Czasem te złote porady rzeczywiście, wynikają z jakichś doświadczeń. Czyli: gość miał dwie, trzy sytuacje na podstawie których buduje generalizację i z których wyciąga objawione wnioski. Szczerze? Nie rusza mnie to...
Jak mam traktować Cię poważnie, kiedy oczerniasz Tu ludzi w tym kobiety i przyklejasz krzywdzącą łatkę?? I chcesz mi tym udowodnić, ze w spodniach nosisz kilo mortadeli i dwa strusie jaja(?) Zacznij czytać to co inni do Ciebie piszą, zacznij dopuszczać do siebie krytykę, skończ z dziecinnym uporem maniaka... Poświęć więcej czasu swojej kobiecie, spójrz głęboko w oczy i przytul. Przytulanie jest dobre na wszystko... Zajmij się facet sobą i swoim jestestwem...
I na koniec jak zwykle...
Nikt nie powinien godzić się na udrękę, w której nie sposób zbudować relacji międzyludzkich. I Tak samo nikt nie ma prawa tracić naszego czasu a tym bardziej Mojego..,-
Namiętności życzę.

boj fra oszlo

01-02-2021 23:07

Krzysztof Makowski napisał:
Zamiast odwijania łapek, bo wiem jak łatwo się to robi za pomocą Tor Browser będę dalej was punktował sprawdzonymi informacjami. Mam nadzieję, że rozsądnie myślący Polacy docenią moje posty. Nigdy się nie sprzedam !...wRealu24,MN,Michakiewicz,Sumlinski,Jaszczur,Nowak,itd...to są antysemici....plętą farmazony w niszowych tv ..dla atencji...prawdy i półprawdy poparte faktami i dokumentami ktorych nikt nigdy nie widział...podsycanie nienawiści pod zasłoną pseudopatriotyzmu.i jeszcze schlebiają ,,żywemu świetemu z Torunia,,...co za brak kultury...spotkania rozpoczynając od pacierza a potem jazda z jadem do rodaków ,Żydów,Niemców i UE...żenuła jak powiadają Indianie...

Megip

01-02-2021 17:52

Makowski....
Uderz w stół, a nożyce się odezwą...
Widzę, że mam krytyka - fanatyka...Bardzo się Cieszę, bo To oznacza, że nie jestem szara, niezauważalna tylko wzbudzam emocje i uczucia
Często masz mniemanie o sobie wielkie jak sam Pan Bóg, szkoda tylko, że to nie idzie w parze z tym, co z sobą reprezentujesz. Popatrz na siebie – Twój sposób wysławiania się, myślenia, wyciągania wniosków, nadinterpretacja słów (nie tylko moich),
którymi nie da się zainteresować czytelników tychże komentarzy. Z dobrym wychowaniem masz tyle wspólnego co chińska kurtyzana z cnotą... Nasz bohaterski górniku w kogucich piórkach.
I teraz rozdziaw japę i rób oczy...
Będę sobie pozwalać na swoje niecenzurowane i radykalne wpisy... Jednak nie chce być przy tym apodyktyczna. Pamiętaj, że jestem osobą wolną i mam prawo myśleć, oceniać i wyciągać własne wnioski. Cenię sobie każde zdanie, ale uważam, że poziom bezpodstawnej nienawiści i hejtingu, osiągnął dawno punkt krytyczny... Pisała ci ostatnio o tym Pani Joanna cyt. "Gdzie ty ich tam Oni Ciebie" (ale nie tylko ona..) wiele osób. Jeśli nie podoba Ci się temat lub sposób podejścia do niego, wysuń rękę spod majtek i grzecznie wyjdź! Zamiast komentować w sposób obraźliwy, destruktywny i chamski... A wszyscy będziemy szczęśliwi!

Joanna Kuchnicka

31-01-2021 21:02

Krzysztof Makowski napisał:
Spróbuj się domyśleć gdzie mam ciebie i twoje wypociny. Posługuję się faktami, rzetelnymi źródłami i wypowiedziami poważnych, niezależnych, nieskorumpowanych osobistości. Nie chcesz, to nie czytaj moich postów i od******l się ode mnie. Unikniesz szoku i zakażenia.
Zacznij od poprawnej pisowni.
DOMYSLIC sie.
Potem dolacz wlasne wypowiedzi (wypociny) Sugerujac sie WLASNYMI przyemysleniami na podstawie faktow, rzetelnych (tu tez sie przyda myslenie) zrodel, wypowiedziami powaznych, niezaleznych i nieskorupowanych osob. ( Nazywasz ich osobistosciami. Moze wyjasnisz dlaczego)
Ludzie chcac nie chcac czytaja co piszesz.
Nie zakazasz, ani nie zarazasz. Co nie czyni cie ekspertem od wtargniecia do organizmu drobnoustrojow chorobotworczych.....wbrew twoim przekonaniom.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram