Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Partia Postępu atakuje: za zakażenia odpowiadają przyjezdni i nieudolna polityka rządu w sprawie granic

Emil Bogumił

08 lutego 2021 17:00

Udostępnij
na Facebooku
17

Według Partii Postępu, ograniczenia na granicach zostały wprowadzone zbyt późno. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Działacze Partii Postępu (FrP) na czele z liderką Siv Jensen twierdzą, że rząd Erny Solberg zastosował nieodpowiednie metody w walce z pandemią koronawirusa. Politycy krytykują przepisy, które wprowadzono w ruchu transgranicznym. Dodają, że przyjezdnych powinny dotknąć daleko idące restrykcje.
Reklama
Siv Jensen uważa, że mieszkańcy Norwegii musieli dużo wycierpieć przez zbyt długie otwarcie granic dla wszystkich przyjezdnych. – Zwłaszcza jesienią wielu denerwował fakt, że Norwegowie podlegali surowym restrykcjom. W tym samym czasie sytuacja na granicach kraju wymknęła się spod kontroli. Rząd wymyślał środki, ale były one wprowadzone głównie na papierze, a nie w rzeczywistości. Ludzie przekraczali naszą granicę i wlewali się do kraju – skomentowała liderka FrP w rozmowie z VG. Dodała też, że od sierpnia apeluje, by każdy podróżny miał obowiązek przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa. Partia Postępu proponowała, by konieczne było przeprowadzenie 10-dniowej kwarantanny wjazdowej i usunięcie wątpliwych wyjątków od tej reguły.

Blisko 200 tys. osób przekroczyło w 2021 roku norweską granicę

Jak wynika z rejestrów służb, do pierwszego lutego norweską granicę przekroczyły 180 204 osoby. 48 438 przyjezdnych stwierdziło, że są zwolnieni z kwarantanny wjazdowej. Dane Urzędu ds. Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego (DSB) wskazują, że nałożenie restrykcji nie zniechęciło podróżnych do przekraczania norweskiej granicy. W pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów, do kraju fiordów przyjeżdżało około 3 tys. osób, w porównaniu ze średnio 4,8 tys. w tygodniach poprzednich. Pomimo zaostrzenia przepisów, blisko tysiąc podróżujących uzyskiwało zwolnienie z obowiązku przebywania na 10-dniowej kwarantannie. – To, co mówi Erna Solberg, nie jest prawdą. Granice nie są zamknięte. Nie można mówić o posiadaniu kontroli nad sytuacją, kiedy co trzecia osoba zwolniona jest z obowiązku kwarantanny – komentował w rozmowie z Nettavisen Per-Willy Amundsen, przedstawiciel Partii Postępu.
: Norweską granicę najczęściej przekraczają mieszkańcy Szwecji, Polski oraz Finlandii.

: Norweską granicę najczęściej przekraczają mieszkańcy Szwecji, Polski oraz Finlandii. Fot. Fotolia.com

Po słowach krytyki i niepokojących danych służb granicznych, norweski rząd poszedł krok dalej. 31 stycznia wszedł w życie przepis, który zaostrza przepisy dotyczące kwarantanny wjazdowej i przeprowadzenia testów po przekroczeniu norweskiej granicy. Rada Ministrów Erny Solberg ogłosiła, że wszystkie wyjątki dla osób posiadających zaświadczenie o przebyciu COVID-19 zostały zlikwidowane. Zatwierdzona została tylko ta dokumentacja o przebytej chorobie, która pochodzi od norweskich instytucji służby zdrowia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Krzysztof Zalewski

15-02-2021 15:30

Ale pojechałeś po rodaku, którego nie znasz. Pewnie sam dla kraju robisz wiele, dlatego tak myslisz o tych , którzy wyjechali. Nie znam Ciebie człowieku. Ale jedno wiem na pewno. Ludzie, którzy ciężko pracują w Polsce i ledwie im starcza do pierwszego są po prostu niezadowoleni z życia. To , że Ty jesteś nieszczęśliwy nie powinno stanowić o trzeźwej ocenie sytuacji. Zadaj sobie pytanie:
Czy umiem cieszyć się czyimś sukcesem?
Czy tylku wkurza mnie, że ktoś ruszył 4 litery z "kanapy" po to żeby coś w życiu zmienić?

Mirek wędkarz

14-02-2021 17:29

A ja tylko na wczasy do Norwegii za zarobione w Polsce pieniądze i współczuję idiotom, dla których liczą się tylko " piniendze" zostawiając rodziny w kraju, na któy plują z nienawiści.Nie dotyczy to jednak tych Polaków, którym dobro Polski leży na sercu, a o kraju ojców odnoszą się z szacunkiem.

Megip

09-02-2021 02:00

Jachu1972
O czym ty piszesz facet (??)
A ty co zrobiłeś, prócz jałowego bełkotu?? Pytam, bo co mogę napisać o Tobie i podobnym myśleniu baranach, którzy przekonania i poglądy zamiast nosić w sercu, noszą na modnych bluzach, beznadziejnych tatuażach i facebookowych udostępnieniach z kwejka...Nie ma sensu strugać wielkiego Polaka, kiedy kierujesz się tylko swoim dobrem i wciąż kombinujesz jak wydymać rodaka. Nie ma sensu udawać wielkiego Polaka, kiedy nasi bracia musza uciekać za pracą za granicę.. (A Ty gdzie k...a jesteś?) Kiedy policja morduje rodaków paralizatorem lub pałuje kobiety... kiedy politycy wciąż obiecują to samo, tylko po to, aby z każdym rokiem dymać i ośmieszać ludzi jeszcze bardziej...Kiedy wciąż za wszystko rosną ceny a jakoś wypłaty stoją w miejscu. Kiedy jesteście małymi zakłamanymi chorągiewkami. Tchórzami, którzy poglądy mają tylko na facebooku i podobnych gównach... Nie ma co udawać wielkich patriotów, kiedy pozwalasz na to, aby w Twoim kraju politycy grali na nosie, odlewając się na konstytucję, za którą niegdyś nasi dziadkowie musieli przelać krew.
Pytam co robisz, co zrobiłeś?... I z czego tu się cieszyć?
Z tego, że kilkadziesiąt lat temu matki straciły mężów i dzieci, tylko po to, aby dziś dobrze się żyło tym którzy kradną i kombinują? Z tego, że Twoi bliżsi i znajomi, jebią za najniższą krajową, robiąc to czego nie lubią? Pracodawca chętnie dałby im więcej, gdyby nie dymało go Państwo. Dlatego uśmiechnij się mrówko europy i wypruwaj sobie żyły w imię wolnej Polski. Śmiało! Po co tu siedzisz??
Wolność słowa??
Proszę bardzo.

mart enty

09-02-2021 00:14

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
mart enty

08-02-2021 23:36

Jachu1972 napisał:. Uważaj na siebie...[/quote]

Czy to groźba?

mart enty

08-02-2021 23:33

Jachu1972 napisał:
mart enty szkalujesz Polaków, swoich rodaków łotrze ! Tego postępowania nie zaakceptuje żaden naród. Uważaj na siebie...
Łojojoj. Szkalujem naród polaków...
Nie dziubdziusiu. Tylko debili. Ja też jestem Polakiem, jakbyś nie wiedział. Tylko ta patriotyczna wasza mać retoryka jest godna pożałowania, a nie Godła, na które się powołujecie, niczym katoliki na zwłoki wiszące na krzyżu :*

mart enty

08-02-2021 23:15

Jachu1972 napisał:
No, i to jest odpowiedź godna systemowego trola z MN.

Nie dziubdziusiu, to są odpowiedzi godne pseudoadwersarzy, którzy wyrastają tu z nowymi nickami, jak grzyby po deszczu. Niestety, te grzyby, nie dość, że niesmaczne, to z pewnością niejadalne :*

pikar

08-02-2021 23:11

To nie jest partia postępu tylko partia zacofania i ksenofobii nawet Pis w najlepszych latach nie miał takie anty emigranckiej retoryki

mart enty

08-02-2021 22:22

Krzysztof Makowski napisał:
Zawsze się do czegoś przyczepisz co nie ma miejsca - chcesz zwrócić na siebie uwagę? Nie powinienem ci w ogóle odpowiadać, ale zrobię wyjątek: nie wspieram żadnej partii, Konfederacji również - bo często głosuje przeciwko naszemu interesowi narodowemu jak reszta skorumpowanych sprzedawców.

ciupciaj się dziubdziusiu :*

MiroMaro

08-02-2021 20:07

UWAGA na norweską mutację wirusa! otumania mózg, jest wyjątkowo zaraźliwa zwłaszcza wśród populacji rdzennej (jaskiniowej)

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram