Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Norwegia wciska hamulce. Nowe obostrzenia po wzroście infekcji

Monika Pianowska

07 sierpnia 2020 15:18

Udostępnij
na Facebooku
20

Minister zdrowia Bent Høie. flickr.com CC BY-SA 2.0 autor: Kjetil Ree

Pauza w otwieraniu granic dla kolejnych państw, ustalona nowa godzina obowiązkowego zamykania barów i ograniczona liczba uczestników dużych imprez to niektóre z postanowień przedstawionych przez ministra zdrowia Benta Høie podczas konferencji prasowej 7 sierpnia.
W związku z ostatnim nagłym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Norwegii władze w porozumieniu z Instytutem Zdrowia Publicznego postanowiły przystopować w rozluźnianiu restrykcji nad fiordami.

Nie musisz – nie wyjeżdżaj za granicę

Aby nie ryzykować gwałtownego rozprzestrzeniania się infekcji, od soboty 8 sierpnia lokale gastronomiczne z alkoholem nie będą mogły działać po północy. Z kolei w wydarzeniach kulturalnych lub sportowych nie będzie mogło wziąć udziału więcej niż 200 osób. Nowej oceny stanu epidemii w kraju fiordów rząd dokona we wrześniu i wówczas podejmie decyzję o ewentualnym dalszym „otwieraniu społeczeństwa”.

Władze nadal odradzają wyjazdy zagraniczne, nawet do krajów znajdujących się na tzw. zielonej liście. – Zwiększona aktywność w zakresie podróży doprowadziła do wzrostu liczby infekcji w Norwegii. Odradzamy teraz wszelkie niepotrzebne podróże za granicę – powiedział podczas konferencji Høie. Osoby przyjeżdżające z państw, w przypadku których Norwegia wymaga kwarantanny, po przybyciu np. na lotnisko czy do portu oraz w drodze na domową kwarantannę muszą nosić maseczki.

Mimo niepokojących doniesień europejskich organów kontrolujących pandemię obowiązek kwarantanny nie zostanie nałożony na osoby wracające z Polski. Do czerwonej listy 6 sierpnia dopisano jednak Czechy, Francję, Monako oraz Szwajcarię.

W trosce o pracowników bez auta

Pracodawców proszą natomiast o umożliwienie zatrudnionym pracy z domu przynajmniej przez 2-3 dni w tygodniu, jeśli wykonywany zawód na to pozwala, bądź przesunąć godziny pracy. Chodzi przede wszystkim o tych, którzy korzystają z transportu publicznego – zabiegi te mają zapewnić w autobusach czy tramwajach odpowiednio dużo przestrzeni dla podróżnych i zmniejszyć ryzyko zarażenia się. 

14 sierpnia pojawią się natomiast postanowienia co do noszenia maseczek w miejscach publicznych. Można się spodziewać, że będzie ono wymagane w transporcie miejskim w godzinach szczytu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


mart enty

10-08-2020 18:56

Nieobecny napisał:
Ref:” Norwegia wciska hamulce.” Wciskać to można ciemnotę.

W czym jestes mistrzem uciekający trollu

Tomasz Lenartowicz

10-08-2020 14:34

Ref:” Norwegia wciska hamulce.” Wciskać to można ciemnotę.

Piotr De

08-08-2020 21:08

A ja chcę minusy. Proszę.

pobo _

08-08-2020 19:21

Karolinabbb

08-08-2020 15:48

Następne informacje co do zmian kiedy?

Janek1972

07-08-2020 20:11

Cwaniactwo, wyzysk, lichwa, korupcja i inne patologie, to również kolebka ciemnej strony ludzkości - z którą należy bezwzględnie walczyć bez wpływu religii i innych ciemnot..

Tolll Bra

07-08-2020 20:02

Więcej pølse dla nas!!!!!!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram