Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Niepokojący wzrost zachorowań w kraju fiordów. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku maja

Emil Bogumił

06 sierpnia 2020 11:30

Udostępnij
na Facebooku
3

Zwiększa się również liczba osób, które przebywają na kwarantannie. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Norweskie służby medyczne informują o niepokojących trendach, związanych ze wzrostem zakażeń koronawirusem. W ciągu trzech dni wskaźniki infekcji powiększyły się o 94 przypadki. W środę 5 sierpnia FHI odnotowało 9362 zachorowania na COVID-19 w całym kraju.
Reklama
Według danych epidemiologów, ostatni tydzień lipca był najgorszym od początku maja. Medycy poinformowali o 195 nowych przypadkach zakażenia. Biorąc pod uwagę gminy, sytuacja wygląda najgorzej w Bergen. W ostatnich dniach, pozytywny wynik testu otrzymało w mieście 13 osób. – Martwimy się, ponieważ obserwujemy obecnie trend wzrostowy. Większość osób, u których potwierdziło się zakażenie, pochodzi zza granicy. Są to zarówno turyści, jak i mieszkańcy podróżujący z czerwonych i zielonych państw Europy –  wyjaśnia Merethe Brattetaule zajmująca się opieką zdrowotną w Bergen.

Coraz więcej osób przebywa na kwarantannie

Jak stwierdził w rozmowie z Nettavisen Bjørn Guldvog, kierujący Dyrekcją ds. zdrowia, większość epidemicznych wskaźników wzrasta. – Obserwujemy znaczny wzrost liczby osób poddawanych kwarantannie, a także wzrost liczby zakażonych w ostatnich tygodniach. Martwi mnie to – przyznał dyrektor. Dodał też, że władze Norwegii spodziewały się takiego rozwoju wydarzeń. Niepokoi go jednak fakt, że wzrost zainfekowanych zauważalny jest wśród młodych osób.
Ze statystyk wynika, że w Norwegii zaobserwować można pierwszy trend wzrostowy od początku kwietnia. W środę zarejestrowano 9 362 przypadków zakażenia, co oznacza wzrost o 28 osób w ciągu jednego dnia. Z najnowszych danych Europejskiej Agencji Kontroli Zakażeń ECDC wynika, że wskaźnik dla Norwegii wynosi 4,5 zainfekowanych na 100 tys. mieszkańców.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Łukasz 83 R1

07-08-2020 05:41

3 miesiące "lockoutu" w Polsce i jaki wynik? Miliardy strat dla gospodarki, a wirus w jakiś cudowny sposób ma się dobrze. W imię pogardy dla rozumu zamkną nas ponownie? To niedorzeczne. Ludzkość musi stawić temu czoła tak jak zrobili to Szwedzi. Nawet rok w zamknięciu nie spowoduje, że wirus zniknie.

klamkazapadla

06-08-2020 16:55

Jak ławo zmanipulować ludzi, a Ci łykają wszystko jak pelikany ... w sklepach nikt się nie zakaża a w kopalniach wszyscy , my musimy nosić maseczki w innych krajach nie trzeba, w Brazylii jest 52 % zakażonych i chowają ludzi w parkach i lasach w Polsce wynik 51 % i spadek umieralności w skali kraju ... Santa Maria jak się z tego nie śmiać !

Rado Bogstad

06-08-2020 14:53

Przestańcie wypisywać te głupoty i straszyć ludzi!!!!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram