Aktualności

Lot tylko w maseczce. SAS wprowadza nowe zasady podróży

Natalia Szitenhelm

14 maja 2020 09:46

Udostępnij
na Facebooku
2

SAS prosi wszystkich korzystających z usług linii, by sprawdzali na bieżąco informacje związane z lotem do danego kraju. materiały prasowe SAS AB

Skandynawskie linie lotnicze wprowadziły szereg środków ostrożności, które od 18 maja będa obowiązywać pasażerow na pokładzie samolotów. Podróżny, korzystający z oferty SAS, będzie musiał założyć maseczkę ochronną, a także stosować się do nowych zasad wejścia na pokład, informuje biuro prasowe linii w komunikacie prasowym.
Reklama
- Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników zawsze było priorytetem linii - poinformowano w komunikacie prasowym z 13 maja. Dlatego też, by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem, SAS wprowadza szereg środków ostrożności, które bezwzględnie będą obowiązywać wszystkich pasażerów i personel na pokładzie.

To się zmieni

SAS informuje, że wszyscy pasażerowie w wieku od 6 lat wzwyż w okresie od 18 maja do 31 sierpnia muszą podróżować z maseczką ochronną na twarzy. Zmienia się także procedura wejścia na pokład - pasażerowie, którzy mają miejsca z tyłu, wsiadają do samolotu jako pierwsi. Z pokładu samolotów usunięto wszelkie niepotrzebne akcesoria typ: koce, poduszki, foldery reklamowe z kieszeni w siedzeniach. Niedostępna będzie także oferta usług gastronomicznych, by zminimalizować kontakt pasażerów z personelem. Ponadto ograniczono maksymalny bagaż podręczny - jedna torba na jednego pasażera.

O maseczkę ochronną pasażer musi zatroszczyć się we własnym zakresie. Linia ich nie zapewnia. SAS informuje, że nie akceptuje zakrywania nosa i ust szalikiem lub chustą - w grę wchodzi tylko maseczka.

SAS, podkreślono w komunikacie, zdaje sobie sprawę, że ograniczenia w zagranicznych podróżach bardzo wpłyną na branżę lotniczą, jednak ma nadzieję, że z czasem coraz więcej pasażerów będzie latać samolotami. Linia informuje też, że wszystkie samoloty są poddawane dezynfekcji zgodnie z nowymi procedurami kontroli zakażeń.

Dobre procedury kontroli zakażeń i suche, czyste powietrze na pokładzie sprawiają, że samolot to bezpieczny sposób podróżowania. W Skandynawii wiele osób jest całkowicie zależnych od SAS i podróży samolotami. Te osoby mogą być pewne, że bardzo poważnie podchodzimy do wszystkich kwestii związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

~Mattias Hedrén, wiceprezes ds. bezpieczeństwa i ochrony w SAS

Podróżni, sprawdzajcie informacje

SAS prosi wszystkich korzystających z usług linii, by sprawdzali na bieżąco informacje związane z lotem do danego kraju - regulacje wprowadzone przez rządy państw, by zniwelować rozprzestrzenianie się covid-19, mogą się bowiem od siebie różnić. SAS zwraca uwagę, by np. pasażerowie upewnili się, że mają wystarczającą liczbę masek ochronnych na podróż i po wylądowaniu.
SAS to dla niektórych pasażerów w Skandynawii najważniejszy środek transportu.
Źródło: MN

Norwegian idzie w ślad za SAS-em

Po tym, jak SAS wprowadził nakaz dla podróżnych, by na pokładzie samolotu mieli na twarzy maseczkę ochronną, tego samego dnia identyczną regulację wprowadził Norwegian, poinformowała agencja prasowa NTB. Regulacje w sprawie podjęcia odpowiednich środków ostrożności bazują na wytycznych Komisji Europejskiej. Podobne środki ogłosili kilka dni temu przedstawiciele Ryanaira, który od 1 lipca ma przywrócić loty po Europie - irlandzkie linie chcą wykorzystać 90 proc. użytkowanych tras. 

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Joanna Kuchnicka

15-05-2020 00:34

tiltomek napisał:
Niech będzie
Laskawca.
tiltomek napisał:
[quote]mogą nawet mierzyć temperaturę na lotnisku przed wejściem, byleby przywrócili loty do Polski. /quote]


Zdajesz sobie sprawe, ze temperature mierzy sie na trzy sposoby?

Tomasz Tomasz

14-05-2020 12:25

Niech będzie,mogą nawet mierzyć temperaturę na lotnisku przed wejściem, byleby przywrócili loty do Polski. Czekamy

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram