Aktualności

Ryanair wraca na lotniska: pierwsze połączenia już w wakacje

Emil Bogumił

12 maja 2020 11:02

Udostępnij
na Facebooku
2

Pasażerów czeka dostosowanie się do nowych warunków sanitarnych. flickr.com/Andy Mitchell

Jedna z największych tanich linii lotniczych – Ryanair – planuje powrót na rynek. W komunikacie prasowym czytamy, że wznowienie regularnych lotów po Europie powinno nastąpić 1 lipca 2020 roku. Przewoźnik chciałby wykorzystać 90 proc. użytkowanych tras.
Jak informuje Ryanair, rejsy będą wykonywane z mniejszą częstotliwością. W związku z tym, powrót dawnego rozkładu zostanie zrealizowany w 40 proc. Wszyscy podróżni, którzy będą chcieli skorzystać z oferty, muszą przygotować się na nowe restrykcje. Pasażerowie otrzymają obowiązek założenia maseczek. Ograniczone zostaną także zakupy na pokładzie. – Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie – informuje przewoźnik w komunikacie.

Szeroki wachlarz środków ostrożności

Jak informuje Ryanair, wszystkie samoloty floty posiadają niezbędne filtry powietrza. Codziennie są również dezynfekowane. Poza pasażerami, z maseczek korzysta personel pokładowy. Ponadto, wprowadzono następujące obostrzenia: pomiar temperatury na lotnisku, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w telefonie oraz ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Na pokładzie będzie można nabyć jedynie paczkowane jedzenie oraz napoje. Akceptowana będzie jedynie płatność kartą. Toalety będą udostępniane na żądanie pasażerów.
Kryzys wywołany koronawirusem mocno uderzył w branżę lotniczą.
Kryzys wywołany koronawirusem mocno uderzył w branżę lotniczą. Źródło: ryanair.com
Powrót do podróżowania samolotem będzie wiązał się z dodatkowymi formalnościami. – Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE – informuje Ryanair.

Możliwość wznowienia połączeń do konkretnych państw uzależniona jest od polityki krajowych rządów. W Polsce zakaz lotów obowiązuje obecnie do 23 maja 2020 roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Szybki Bill

13-05-2020 19:23

Kwarantanna po przybyciu do Norwegii nie jest jeszcze zniesiona.

Kuba 12

13-05-2020 10:36

Tak tak, kupujemy bilety a później pocałujcie nas w d.... .Ciekawe jak będzie latał na Torp.kto go tam wpuści.....

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram