Aktualności

Kiedy Polska zniesie zakaz lotów międzynarodowych? Termin się przesuwa

Natalia Szitenhelm

02 czerwca 2020 09:19

Udostępnij
na Facebooku
1

Nie wiadomo, co z lotami zagranicznymi po 19 czerwca. Takie - między Polską a Norwegią - ogłosił już choćby Ryanair. stock.adobe.com/standardowa/moodboard

W połowie czerwca Polska miałaby wznowić loty międzynarodowe, poinformował na antenie Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Podobny termin wskazał również wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Ostateczna decyzja należy jednak do szefa rządu, choć już teraz wiadomo, że termin zniesienia zakazu się przesunie - PLL LOT ogłosiły, że do 19 czerwca włącznie odwołano loty międzynarodowe.
Reklama
1 czerwca Polskie Linie Lotnicze opublikowały komunikat, w którym informują, że do 19 czerwca włącznie obowiązywać będzie krajowy rozkład lotów:
Decyzję o podtrzymaniu włącznie lotów krajowych polski przewoźnik argumentuje bezpieczeństwem pasażerów i załóg, a także aktualną sytuacją epidemiczną. - Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie - wyjaśnia. Z tego wynika, że przesuwa się więc wstępny termin zniesienia zakazu lotów zagranicznych - pierwotnie mówiono o połowie czerwca.

Loty zagraniczne w połowie czerwca?

28 maja gościem Sygnałów Dnia nadawanych na antenie Programu I Polskiego Radia był Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. W rozmowie z prowadzącym audycję Krzysztofem Świątkiem nakreślił wstępny termin otwarcia przez polski rząd granic, a tym samym wznowienia lotów międzynarodowych.

- Mogłoby to być 15 czerwca i pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było także dla naszych spółek, mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT - odpowiedział na pytanie prowadzącego o to, czy realny jest termin otwarcia granic 15 czerwca, wskazany przez wicepremier Jadwigę Emilewicz.

Soboń podkreślił jednak, że ostateczna decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego.

LOT szykuje siatkę połączeń

O możliwym wznowieniu połączeń międzynarodowych w połowie czerwca mówi także Michał Fijoł, wiceprezes Polskich Linii Lotniczych LOT. Pod koniec maja na antenie Polskiego Radia RDC poinformował, że spółka w czerwcu ogłosi międzynarodowe trasy, które miałyby ruszyć po 15 czerwca. Podkreślił jednak, że na pierwszym planie jest bezpieczeństwo pasażerów, a więc wszystko zależy od aktualnej sytuacji epidemicznej. 

Poniżej: Fijoł o możliwym wznowieniu połączeń mówił w audycji radiowej. 

Od 1 czerwca połączenia krajowe

PLL LOT od 1 czerwca wznowiły połączenia krajowe. Na pokładzie obowiązują jednak restrykcje związane z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. M.in. w samolocie pasażerowie muszą nosić maseczki ochronne, a na pokładzie może być zajęta maksymalnie połowa wszystkich miejsc. 

Poniżej: LOT informuje, że pasażerowie muszą zajmować miejsca zgodnie z planem szachownicy. 
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Keri H

02-06-2020 10:26

Niech wreszcie rzad zacznie cos robic w tej Polsce. Nauczycieli nie beda badac, sluzbe zdrowia nie beda badac, na badania przesiewowe nie stac, tylko gornikow, krzykaczy zdiagnozowali. Od kilku miesiecy kazdy dzien, to 400-500 nowych osob zakazonych. W ten sposob nigdy nie polecimy do kraju. Nigdzie nas nie chca. Grecja, Czarnogora. Zobaczymy kto jeszcze.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram