Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ryanair: od końca czerwca wracają połączenia między Polską a Norwegią Transport i komunikacja
Natalia Szitenhelm 01 czerwca 2020
14:54

Ryanair: od końca czerwca wracają połączenia między Polską a Norwegią

5
Skomentuj
Pierwsze loty już od 2 czerwca. cristianstorto - stock.adobe.com/ tylko do użytku redakcyjnego
Irlandzki tani przewoźnik poinformował, że od lipca przywraca 40 proc. swojego pierwotnego rozkładu lotów. Wśród europejskich tras są też loty między Polską a Norwegią.
Reklama
W komunikacie prasowym z 1 czerwca Ryanair informuje, że: “przywraca siatkę pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach”.

Loty na trasie Polska-Norwegia

Ryanair przywraca loty do Norwegii z dwóch polskich miast. W rozkładzie na stronie przewoźnika można kupować już bilety na loty.
  • Kraków - Sandefjord Torp - od 22 czerwca: 2 razy w tygodniu, od lipca: 3 razy w tygodniu, od sierpnia: 5 razy w tygodniu

Poniżej: samoloty z Krakowa do Sandefjord w czerwcu polecą w poniedziałki i piątki.
screenshot ryanair.com
  • Gdańsk - Sandefjord Torp - od 1 lipca: 3 razy w tygodniu, od 3 sierpnia: 4 razy w tygodniu 

Poniżej: samoloty z Gdańska na lotnisko w Sandefjord będą latać w środy, piątki i niedziele
screenshot ryanair.com

Loty pod kontrolą

Przewoźnik informuje w komunikacie, że pasażerów podczas lotu obowiązywać będą specjalne procedury mające zapobiec rozprzestrzenianiu się covid-19.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu. Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny.

Oprócz tego pasażerowie będą musieli wypełnić karty lokalizacji. Z toalety będzie można korzystać tylko na żądanie. Obsługa będzie serwować tylko paczkowane jedzenie i napoje - płacić za nie można wyłącznie kartą.

W samolotach członkowie załóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Papuga777PL
Papuga777PL 07-06-2020 08:40

Ja proponuję, aby „tani przewoźnik RYANAIR” zwrócił kasę za sprzedane loty, które się nie odbyły, bo od 2 miesięcy piszę maile i NIC. Tzn kasa już niby zwrócona a na moim koncie nie ma.
Udają, że sprawa załatwiona a tak nie jest.

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
nataliaMojaNorwegia
nataliaMojaNorwegia 03-06-2020 09:18

@voodoo31 Tak: W komunikacie prasowym z 1 czerwca Ryanair informuje, że: “przywraca siatkę pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach”.

Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 02-06-2020 18:53

KrzysztofGzela napisał:
Podobno ma latac 1 osoba jednym samolotem xdd

podbijam,zeby cie zadowolic i wszystkich ,ktorzy dali ci lapke w gore!!!
...1 osoba,1 samolot i 1 koza
...pasi?

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
voodoo31
voodoo31 01-06-2020 18:27

A jak to się ma do zamkniętych granic?

31
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Krzysztof Gzela
Krzysztof Gzela 01-06-2020 15:54

Podobno ma latac 1 osoba jednym samolotem xdd

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas