Sprawdź, czy masz prawo do odpisów pendlera

Zrób test
Aktualności

Jest nadzieja na otwarcie Norwegii przed końcem 2021. Władze ds. zdrowia opracowują plan działania

Monika Pianowska

01 marca 2021 17:30

Udostępnij
na Facebooku
20

Według norweskiego dyrektora ds. zdrowia, Bjørna Guldvoga, istnieje nadzieja, że ​​Norwegię uda się ponownie całkowicie otworzyć do końca 2021 roku. flickr.com/Statsministerens kontor/fot. Eirin Larsen, SMK/https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Norweski Urząd ds. Zdrowia i Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego pracują nad nową strategią, która ma doprowadzić do złagodzenia, a w końcu i rezygnacji z obostrzeń w kraju fiordów. Według norweskiego dyrektora ds. zdrowia, Bjørna Guldvoga, istnieje nadzieja, że ​​Norwegię uda się ponownie całkowicie otworzyć do końca 2021 roku.

Realizacja czterech etapów

Strategia, która zostanie przedstawiona w drugiej połowie marca, zakłada realizację czterech etapów.  Faza pierwsza będzie polegała na złagodzeniu środków kontroli infekcji dla dzieci i młodzieży, jak również środowisk pracy. Będzie się jej można spodziewać najwcześniej w maju lub czerwcu. Kolejny etap prawdopodobnie rozpocznie się 4-6 tygodni po realizacji pierwszej fazy i będzie obejmował ulgi związane z imprezami i turystyką.
Faza trzecia ma z kolei dotyczyć restrykcji związanych z zachowaniem dystansu społecznego i wymogów co do liczebności grup w różnych okolicznościach. Jej wdrożenie zakłada również rezygnację z biur domowych i powrót do zakładów pracy. Ostatnią rzeczą, której w ramach czwartego etapu nie trzeba będzie restrykcyjnie przestrzegać, będą podstawowe wskazówki dotyczące kontroli zakażeń, takie jak dezynfekcja rąk i pozostanie w domu, gdy jest się chorym. Zakłada się jednak, że system testowania, śledzenia, kwarantanny i izolacji zostanie utrzymany przez długi czas.
Faza trzecia ma z kolei dotyczyć restrykcji związanych z zachowaniem dystansu społecznego i wymogów co do liczebności grup w różnych okolicznościach.

Faza trzecia ma z kolei dotyczyć restrykcji związanych z zachowaniem dystansu społecznego i wymogów co do liczebności grup w różnych okolicznościach. stock.adobe.com/licencja standardowa

Możliwe trzy scenariusze

W pracach nad planem działania norweskie władze ds. zdrowia opierają się na trzech różnych scenariuszach. Według optymistycznego każdemu z grup ryzyka uda się podać szczepionkę przed Wielkanocą, podczas gdy reszcie dorosłej populacji Norwegii jeszcze przed wakacjami. Uwzględniany scenariusz pośredni przewiduje opóźnienia w procesie szczepienia społeczeństwa Norwegii i zwiększoną liczbę zachorowań wywołaną mutacjami koronawirusa.
Trzeci scenariusz, najbardziej pesymistyczny, to wizja kraju fiordów w znacznym stopniu dotkniętego nowymi mutacjami wirusa, na które nie działają szczepionki, w związku z czym szczepienia należy rozpocząć od nowa. Wówczas pełne ponowne otwarcie może nastąpić dopiero w okolicach końca roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Don!

03-03-2021 09:53

Proste i skuteczne działanie powinno wyglądać następujaco : przy pierwszych objawach przeziębienia wykonujemy szybki test antygenowy .Jeślii dodatni szybko rozpoczynamy terapię blokującą replikacje wirusa (preparatami hydroksychlorochiny lub amantadyny itp) izolujemy chorego i testujemy jego rodzinę (otoczenie) .Dwukrotnie ujemnych szczepimy .Rezygnujemy stopniowo z testów PCR .Do jesieni odkładamy szcepienie ozdrowieńców posiadających immunoglobuliny IGG przeciwko koronawirusowi. Miesiąc i po problemie o nazwie Covid.

zarowa086

02-03-2021 23:33

A co Ty mi tu imputujesz? Zacytuj fragmenty mojej wypowiedzi w których „stwierdzam” że mam wysokie iq i powołuje się na moja „rzekomą inteligencje”.
Co do przysłowia, jest mi doskonale i brzmi delikatnie mówiąc ironicznie z Twoich ust

mart enty

02-03-2021 23:14

zarowa086 napisał:
Jak się nie ma nic ciekawego do dodania, to zawsze można się przyczepić o jedną spacje za dużo, ale dzięki za podpowiedź panie profesorze Miodek
Alez to byla calkiem merytoryczna wypowiedz odnosnie Twojego przekomarzania sie z R75 odnosnie IQ. Skoro masz go tak wiele jak twierdzisz, to wypadałoby wykorzystać go choć w części na naukę języka w jakim się wypowiadasz, a potem zająć się szlifowaniem treści, jaką chcesz przekazać na forum. Bo z tego co widzę, to ani pisownia, ani te wylewne Twoje treści ni chu chu, nie idą w parze z tą Twoją rzekomą inteligencją, na którą się powołujesz.
Nadal w pierwszym i drugim wypadku, jest to ni mniej, ni więcej, tylko bełkot.
Znasz chyba to stare powiedzenie, że lepiej, gdy głupi milczy i sprawia wrażenie głupiego, niż gdy się odezwie i rozwieje wszelkie wątpliwości

zarowa086

02-03-2021 22:49

Jak się nie ma nic ciekawego do dodania, to zawsze można się przyczepić o jedną spacje za dużo, ale dzięki za podpowiedź panie profesorze Miodek

mart enty

02-03-2021 22:34

zarowa086 napisał:
Rafauku rozumiem, że nie robiłeś nigdy testu iq, spróbuj, na prawdę warto, tak z czystej ludzkiej ciekawości, podpowiem Ci, i tu Cię zaskoczę, że nie potrzeba żadnej osoby do oceny Twojego wyniku. Miałem ogromną nadzieje, że wyjaśnisz mi w końcu o co Ci chodzi z tymi Bożenkami, ale chyba się nie doczekam. Spokojnego wieczoru.

Piszemy naprawdę, a nie na prawdę panie ajkju

zarowa086

02-03-2021 22:27

Rafauku rozumiem, że nie robiłeś nigdy testu iq, spróbuj, na prawdę warto, tak z czystej ludzkiej ciekawości, podpowiem Ci, i tu Cię zaskoczę, że nie potrzeba żadnej osoby do oceny Twojego wyniku. Miałem ogromną nadzieje, że wyjaśnisz mi w końcu o co Ci chodzi z tymi Bożenkami, ale chyba się nie doczekam. Spokojnego wieczoru.

boj fra oszlo

02-03-2021 22:22

...głupota i brak rozsądku należy zawsze kontrować,inaczej mogłaby stać się prawdą..nie wszyscy myślą logicznie...nie wszyscy myślą.....
Ps. ja to nawet czasami i głupiemu dam łapkę w góre...niech sie pocieszy przez chwilę...

zarowa086

02-03-2021 20:37

Rafał, chłopie co Ty masz z ta Bożenką? Wytłumacz mi o co chodzi bo ja tu jestem od niedawna.
Biorąc pod uwagę fakt, że nie potrafisz odpowiedzieć nawet na jedno, proste pytanie wnioskuje, że ta liczba 75 to raczej wynik Twojego iq.

zarowa086

02-03-2021 18:40

Rafał z tego co sam pisałeś jakiś czas temu jesteś bardziej zorientowany w stawkach za trolling w sieci, ile tam masz? 6-7 groszy za komentarz? Popraw mnie jeśli pisałeś o innych kwotach. Pracujesz w Norwegii na etacie, posiadasz samochód z silnikiem benzynowym i jeszcze dorabiasz w taki sposób, uwłaczający ludzkiej godności... Czy w ciagu miesiąca jesteś w stanie napisać wystarczającą ilość przepełnionych jadem komentarzy, aby zarobić chociaż na pokrycie raty ubezpieczenia zdrowotnego? Jesteś już w takim wieku, że musisz uważać na swoje zdrowie, ciągle napływy adrenaliny, złości i frustracji mogą skończyć się dla Ciebie tragicznie

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram