13
dni
do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii!
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Władze Oslo chwalą program szczepień: koronawirus wyeliminowany z domów opieki

Emil Bogumił

20 lutego 2021 12:00

Udostępnij
na Facebooku
23

W początkowej fazie pandemii, koronawirus szybko rozprzestrzeniał się w placówkach opieki. Fot. Cathal Mac an Bheatha, StockSnap

Robert Steen, odpowiedzialny w ratuszu norweskiej stolicy za kwestie opieki zdrowotnej, poinformował, że w Oslo zaszczepieni zostali wszyscy podopieczni domów opieki. Ponadto od trzech tygodni nie zaobserwowano nowych zakażeń wśród pensjonariuszy. Według optymistycznego scenariusza każdy Norweg powyżej 18 roku życia zostanie zaszczepiony do końca lipca 2021 roku.
Reklama
O szacunkach dotyczących programu szczepień poinformował szwedzki koordynator ds. szczepionek, Richard Bergström. Odpowiada za zaopatrzenie w środek zarówno Szwecji, jak i Norwegii. Realizacja optymistycznego scenariusza wymaga zrealizowania pewnych warunków. W marcu i kwietniu zatwierdzone do użycia powinny zostać szczepionki od producentów Curevac, Janssen i Novavax. Wówczas, program szczepień mógłby być kontynuowany przy wykorzystaniu sześciu specyfików. Obecnie norweska służba zdrowia wykorzystuje medykamenty od przedsiębiorstw Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. Zapał Richarda Bergströma studzi Geir Bukholm, odpowiedzialny w FHI za środki kontroli zakażeń. Przyznał jednak, że scenariusz Szweda wciąż da się zrealizować. – W kwestii szczepionek wciąż coś się dzieje. To bardzo kruche przedsięwzięcie. Wiele spraw może zakończyć się niepowodzeniem – komentuje dla TV2 Geir Bukholm.

Seniorzy z Oslo bezpieczni

Optymistyczne informacje przekazał także Robert Steen, odpowiedzialny w ratuszu norweskiej stolicy za kwestie opieki zdrowotnej. Na konferencji prasowej, która odbyła się 17 lutego poinformował, że zakończył się proces szczepień wśród podopiecznych domów opieki w Oslo. Zaznaczył, że akcja zakończyła się sukcesem. Od trzech tygodni wśród pensjonariuszy placówek nie zaobserwowano żadnego zakażenia. Dodał też, że proces szczepień cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców miasta powyżej 80 roku życia. – 90 proc. osób pozytywnie zareagowało na naszą propozycję i potwierdziło chęć zaszczepienia się. [...] W Oslo nie mamy problemu z dotarciem do seniorów. Jeśli nie możemy skontaktować się telefonicznie, pracownicy opieki społecznej przychodzą do ich domów – podkreśla Robert Steen.
Proces szczepienia mieszkańców Norwegii rozpoczął się w okresie świątecznym.

Proces szczepienia mieszkańców Norwegii rozpoczął się w okresie świątecznym. Fot. Pixabay

Od początku pandemii w Oslo wykryto 18 451 przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba nowych infekcji zaczęła spadać w połowie stycznia, po zakończeniu poświątecznej fali zachorowań na COVID-19. Władze norweskiej stolicy zaobserwowały nieznaczny wzrost, który towarzyszy miastu od 10 lutego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Gdyby J. Kuchnicka nie dodała sobie 40 polubień, na chwilę obecną miałaby 38 łapek na minusie, ale posiada funkcje administratora i robi co jej się rzewnie podoba - dlatego może bezkarnie szkalować i wyzywać ludzi np. od debili i włos jej z głowy nie spadnie.

Słowianin Polak

24-02-2021 02:21

Ponownie usunęli wznowione ze względu na "regulamin". Pojawiam się i znikam, i znikam... Pszeczkole .

Słowianin Polak

24-02-2021 02:00

Oferty usług pseudo seksualnych, naciągających na koszty zwykłych ludzi nie są usuwane i pojawiają się non stop - tu moderator nie ma uprawnień zbanowania. Przypadek? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo...

Słowianin Polak

24-02-2021 01:38

Oczywiście wszystko zapisuję i polecam innym - róbcie screeny z tego co się tu odwala. Może przyjdzie czas, że będziemy ich rozliczać i sądzić z anty Polskiej działalności.

Słowianin Polak

24-02-2021 01:25

Usunięte posty znów widoczne . Przedszkole, a nie poważny portal informacyjny ! "Pojawiam się i znikam, pojawiam się i znikam" a za chwilę odwrócą Nam łapki Polacy i tylko lewacki przekaz przejdzie do historii...

Słowianin Polak

24-02-2021 00:21

Zdziwiłem się bardzo, że po 2 dniach oczekiwania moderator zatwierdził jednak zasadność zamieszczenia mojego postu odnośnie Kuchnickiej w tym artykule. Jak stali bywalcy wiedzą, że kilkukrotnie byłem banowany i jestem na cenzurowanym, bo prawda sponsorowane lewactwo w oczy kole. Do Watykanu i ichniejszej indoktrynacji, okradania społeczeństwa za pomocą wiary też mi daleko. Kilka razy już mówiłem, że grupka (około 6 osób) łapka w łapkę sobie przybijają hejtując racjonalne posty forumowiczów wytykając jakieś bzdety, pisownię, a to brak logiki, a to agenturę, czy chore teorie spiskowe celowo skłócając nas pomiędzy sobą. Ten portal nie jednoczy Polaków tak samo jak cała reszta mainstreamu. Jeszcze nie wiem, czy pojawi się ten post dla wszystkich innych, a nie dla mnie jedynie zalogowanego to nagrodzę ładną fotką natury . Dość manipulacjom na MN !

mart enty

23-02-2021 19:42

bojfraoszlo napisał:
...niestety to juz obłakanie...wszedzie widzisz te minusy,ktore niektórzy moga sobie dodawać uznaniowo...niby za jakie zaslugi i w jakim celu maja taka możliwość....spisek?????

spizeg

boj fra oszlo

23-02-2021 19:00

...niestety to juz obłakanie...wszedzie widzisz te minusy,ktore niektórzy moga sobie dodawać uznaniowo...niby za jakie zaslugi i w jakim celu maja taka możliwość....spisek?????

Słowianin Polak

22-02-2021 20:10

Dwa dni temu "Joanna Kuchnicka" dodała sobie 40 polubień. Z -20 w jednej chwili zrobiło się +20. Czyli obecnie powinna mieć -31. Naprawdę nikt nie zauważył tego perfidnego oszustwa ?

MiroMaro

22-02-2021 12:53

Jedyna szczepionką która mogę się zaszczepić to Sputnik V! Następnie mogę przyjąć dwie dawki szczepionki chińskiej produkcji. Wtedy żaden wirus nie jest mi straszny

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram