Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Aktualności

Gdy norweska policja odkrywa Amerykę… Seks w salonach tajskiego masażu

Martyna Engeset-Pograniczna

27 marca 2024 14:00

Udostępnij
na Facebooku
3
Gdy norweska policja odkrywa Amerykę… Seks w salonach tajskiego masażu

W komunikacie prasowym policjanci zadeklarowali, że chcieliby wzbudzać zaufanie pracownic salonów masażu. pexels.com/public domain

Norweskie media donoszą o udanej akcji rodzimych służb. Policja, w tym jednostka specjalna Kripos, przy wsparciu Økokrim (instytucji zajmującej się przestępstwami gospodarczymi), skontrolowała ponad 50 salonów tajskiego masażu w kilkunastu norweskich miastach. W wielu potwierdzono przypadki świadczenia usług seksualnych. Tylko czy to policyjny sukces, czy jednak porażka, skoro wyniki akcji dla nikogo nie są zaskoczeniem, a proceder trwa w najlepsze?
Sprzedawanie usług seksualnych jest w Norwegii legalne, ale kupowanie – już nie. Nielegalne jest także ułatwianie i promowanie ich sprzedaży. Tajskie salony masażu znajdują się pod obserwacją policji z uwagi na ryzyko wystąpienia w nich handlu ludźmi i pracy przymusowej, w tym tej o charakterze seksualnym.
Dużo uwagi poświęcono temu tematowi w Norwegii dwa lata temu. W programie telewizyjnym „Brennpunkt” wyemitowano na przykład interwencyjny reportaż przedstawiający przebieg i wyniki dziennikarskiego śledztwa NRK. Reporterzy zauważyli, że mimo że salony masażu wyglądają niepozornie, a klientów znajduje się niewielu, to zarobki niektórych masażystek – prezentowane przez nie chętnie w mediach społecznościowych pod postacią rachunków za towary luksusowe, na przykład torebki drogich marek – wydają się pokaźne. Nieproporcjonalnie wysokie jak na masaż. Skąd środki na te zakupy?
W wielu salonach masażu to właściciel zgarnia znakomitą większość zysków z biznesu, posuwając się do wyzysku imigranckiej taniej siły roboczej.

W wielu salonach masażu to właściciel zgarnia znakomitą większość zysków z biznesu, posuwając się do wyzysku imigranckiej taniej siły roboczej.stock.adobe.com/licencja standardowa

Zagadka wydaje się o tyle prosta do rozwiązania, że klienci tych przybytków publikują w internecie opinie w rodzaju: „Zaczęliśmy od masażu, ale trwało to krótko. Jedyne, o czym byłem w stanie myśleć, to to, jak cholerną miałem na nią ochotę, więc to się szybko skończyło seksem”.

Problemem jest przemoc

W podobnym okresie w norweskich mediach można było też przeczytać historię masażystki, wobec której klient dopuścił się przemocy fizycznej o charakterze napaści seksualnej. Odwiedzający salony masażu mężczyźni potrafią reagować brutalną agresją na wieść, że oferowaną w danym miejscu usługą jest masaż i tylko masaż. Tu uwidacznia  się problem z obiegową, powierzchowną narracją skupiającą się na opłatach za seks i na pracownicach salonów masażu, a nie właścicielach tych firm ani na klientach.
Pozostając na tym poziomie, piętnuje się grupę społecznie wykluczoną, niekiedy siłą wypychaną na rynek usług seksualnych,  a nie na tę uprzywilejowaną, która je beztrosko konsumuje. W wielu salonach masażu to właściciel zgarnia znakomitą większość zysków z biznesu, posuwając się do wyzysku imigranckiej taniej siły roboczej. A klienci czują się bezpiecznie, uważają, że są bezkarni.

Policyjne marzenia…

W komunikacie prasowym policjanci zadeklarowali, że chcieliby wzbudzać zaufanie pracownic salonów masażu – by, jeśli coś by im zagrażało, nie obawiały się poinformować o tym organów ścigania. By ufały norweskim służbom. Policja przyznała też jednak, że niedawna operacja ujawniła istnienie wielu niedociągnięć w procedurach postępowania tej instytucji. Sukces policyjnej akcji przypomina nieco triumf z dowcipu „operacja się udała, ale pacjent zmarł”.
Źródła: ABC Nyheter, Nettavisen, NRK
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

27-03-2024 22:56

Martin19 napisał:
Nic dziwnego jak w mediach są reklamowane i polecane zabawki dla kobiet aaa szczególnie adventskalender .. 24 zabawexzki w jednej paczce…. kobity same sobie zrobią dobrze …jensen nie zaspokojony to szuka na boku .. nie stać na walacjie do Tajlandii to po taniości na miejscu sobie pociupie.

Tak. Zrobia sobie dobrze. Nie musisz juz sledzic i komentowac postow. Daj se spokoj chlopcze....
Zajmij sie w Polsce robieniem dobrze Polsce. A po I sobie samemu....Polecamy raz jeszcze wizyte u psychiatry. Do trzech razy sztuka.

Martin19 napisał:
nie stać na walacjie do Tajlandii to po taniości na miejscu sobie pociupie.
Szukaj! szukaj..szukaj...

jan kaczmarek

27-03-2024 18:39

Pełne samoloty paszczórów norweskich do PL to po co lecą?
Na zakupy i nachlać się...? Nie tylko, nie tylko.
Zabawki są zarąbiste w dzisiejszych czasach dla obu płci ale jednak....czegoś im brak.

Martin19

27-03-2024 18:12

Nic dziwnego jak w mediach są reklamowane i polecane zabawki dla kobiet aaa szczególnie adventskalender .. 24 zabawexzki w jednej paczce…. kobity same sobie zrobią dobrze …jensen nie zaspokojony to szuka na boku .. nie stać na walacjie do Tajlandii to po taniości na miejscu sobie pociupie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok