Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Oslo zachęca do przesiadania się na rower. Wkrótce będzie można naprawić go za darmo Życie w Norwegii
Monika Pianowska 31 maja 2020
08:00

Oslo zachęca do przesiadania się na rower. Wkrótce będzie można naprawić go za darmo

Skomentuj
Celem rady Oslo jest, aby 25 proc. wszystkich podróży w stolicy odbywało się rowerem do 2025 r. MN
W związku z zaleceniami władz Oslo, aby w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się koronawirusem podróżować w miarę możliwości innym środkiem transportu niż publiczny, warsztaty rowerowe mają obecnie jeszcze więcej pracy niż zwykle w sezonie wiosennym.
Żeby jednak dodatkowo ułatwić życie mieszkańcom stolicy i zachęcić ich do dojeżdżania do pracy rowerem, wkrótce rada miasta zapewni możliwość darmowej naprawy jednośladu, informuje Partia Zielonych (MDG). Nie wiadomo jeszcze, jak duża kwota na realizację projektu zostanie wykorzystana z gminnego budżetu.

Celem rady Oslo jest, aby 25 proc. wszystkich podróży w stolicy odbywało się rowerem do 2025 r. W 2019 jednak odsetek ten wyniósł 7,3 proc..

Zachęta dla cyklistów

W ciągu kilku najbliższych tygodni gmina będzie zabiegać o zawarcie umów z serwisami rowerowymi na terenie Oslo. Stołeczne władze zapewniają, że postarają się, by w każdej dzielnicy znalazły się zakłady, w których będzie można skorzystać z bezpłatnej usługi. Obecnie w środkach transportu miejskiego w Oslo, jak autobusy czy tramwaje, dopuszczalna liczba pasażerów stanowi tylko 30 proc. zajętych miejsc.
To spore utrudnienie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na pracę zdalną i nie posiadają własnego auta, ponieważ w godzinach szczytu są narażone na oczekiwanie na mniej zapełniony pojazd. Właśnie dlatego stołeczni politycy zachęcają do przesiadania się na rower lub przemieszczanie się do miejsca zatrudnienia pieszo.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Nominalna a efektywna stopa oprocentowania - jakie są różnice i którą się sugerować?

Nominalna a efektywna stopa oprocentowania - jakie są różnice i którą się sugerować?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas