Komunikat prasowy

Ruter ogranicza liczbę pasażerów w komunikacji: w tramwaju i metrze dopuszczono 30 proc. miejsc

Emil Bogumił

19 maja 2020 10:21

Udostępnij
na Facebooku

Ilość miejsc będzie zwiększana wraz z poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju. Leif Jørgensen [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Ruter, koordynator transportu miejskiego w Oslo i części Viken, zlecił akcję oznaczania miejsc, które można zająć w środkach komunikacji. Działania mają zapewnić większą odległości między pasażerami i ograniczyć do minimum możliwości zachorowania na COVID-19. Operator ograniczył liczbę miejsc o 70 proc.
Jak informuje Ruter, w pociągach metra pojedzie maksymalnie 130 osób, zamiast dotychczasowych 450. W tramwajach, w których można zająć tradycyjnie 212 miejsc, ilość spadnie do 59. Akcja powinna zakończyć się do końca maja. Przedstawiciele Rutera informują, że nie będą skupiać się na sprawdzaniu zachowania pasażerów i przestrzeganiu przez nich środków ostrożności.
– Prosimy pasażerów o szczególną uwagę i oczekiwanie na następny odjazd, gdy w wybranym środku transportu zabraknie miejsca – informuje Cathrine Myhren, rzeczniczka prasowa Rutera. Podobne apele wystosowali również pozostali operatorzy komunikacji publicznej w kraju. Większość z nich postanowiła ograniczyć miejsc w pojazdach, zaznaczając jednocześnie, że przede wszystkim liczy na odpowiedzialność pasażerów.

We wschodniej Norwegii dozwolone miejsca w pociągach oznacza Vy. W składach liczba pasażerów została ograniczona o połowę. Tego typu działania podjęli również operatorzy połączeń autobusowych. – W przyszłości umożliwimy podróż transportem zbiorowym większej ilości osób. Podejmujemy w tej sprawie dalsze kroki. [...] Chcemy utrzymać obecne rozkłady i zapewnić bezpieczeństwo podróżującym – podsumował Øystein Dahl Johansen, przedstawiciel Ruter.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram