Świętujemy urodziny!

Odbierz rabat 50% na wszystkie ogłoszenia

Sprawdź
Życie w Norwegii

Kierowcy, macie jeszcze miesiąc na zmianę opon: Statens wydłuża termin

Natalia Szitenhelm

02 kwietnia 2020 10:45

Udostępnij
na Facebooku

Mimo że został jeszcze miesiąc, by zmienić opony, zarząd apeluje do kierowców, by nie zostawiali tego na ostatnią chwilę./zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/PhotoPoplavska

Norweski Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) pod koniec marca poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa wydłuża okres na wymianę opon z kolcami (piggdekk) na letnie ogumienie. Nowy termin dla całej Norwegii upływa 1 maja.
Reklama
W całej Norwegii, oprócz okręgów Nordland i Troms og Finnmark, opon z kolcami można używać od 1 listopada do pierwszego poniedziałku po świętach wielkanocnych, który w 2020 wypada 13 kwietnia. W północnej części kraju fiordów termin na wymianę upływa 1 maja - i to właśnie tę datę dla całej Norwegii Statens ustanowił teraz jako ostateczny termin zmiany piggdekków na letnie ogumienie. 

Termin wymiany opon z kolcami został odroczony do 1 maja, informuje Zarząd Dróg:

Nie czekajcie do ostatniej chwili

Mimo że został jeszcze miesiąc, by zmienić opony, zarząd apeluje do kierowców, by nie zostawiali tego na ostatnią chwilę. - Zachęcamy kierowców do jak najszybszej wymiany opon z kolcami na letnie. Jednocześnie zdajemy sobie także sprawę, że w czasie epidemii koronawirusa może to stanowić problem - obowiązuje kwarantanna, warsztaty czy wulkanizacje są zamknięte lub działają krócej - skomentowała obecną sytuację Ingrid Heggebø ze Statens vegvesen, cytowana w komunikacie prasowym.

W Norwegii panuje zasada, że opony mają być dostosowane do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Opon z kolcami można używać więc także poza powyższymi okresami, ale tylko, jeśli wymagają tego warunki pogodowe.

Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram