Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

I po rebrandingu. Nowa nazwa najważniejszej organizacji naftowo-gazowej w Norwegii

Natalia Szitenhelm-Smeja

05 sierpnia 2022 11:45

Udostępnij
na Facebooku
I po rebrandingu. Nowa nazwa najważniejszej organizacji naftowo-gazowej w Norwegii

To już druga zmiana nazwy, pierwsza nastąpiła w 2012 - Norsk olje og gass zastąpiło Oljeindustriens landsforening. /zdjęcie poglądowe stock.adobe.com/standardowa/Kovalenko I

Już nie Norsk olje og gass, a Offshore Norge - tak teraz brzmi nazwa najważniejszej w Norwegii organizacji zrzeszającej firmy z branży naftowo-gazowej na norweskim szelfie kontynentalnym. Zastąpiła poprzednią, wprowadzoną w 2012.
Reklama
- Nowa nazwa w pełni oddaje zakres prowadzonej przez nas działalności, zarówno na morzu, jak i na lądzie - z dumą ogłasza Offshore Norge. Na początku sierpnia zakończono bowiem proces rebrandingu. Organizacja znana do niedawna jako Norsk olje og gass chciała, by nowa nazwa podkreślała wkład w rozwój zielonej energii i nowych gałęzi przemysłu. - Norwegia to kraj bardziej związany z energetyką niż z sektorem naftowo-gazowym - argumentowała w marcu decyzję o zmianie nazwy prezes zarządu Monica Bjørkmann.

Poniżej: Offshore Norge informuje o zakończeniu procesu rebrandingu.

Myśleli i wymyślili

W proces zmiany nazwy zaangażowano zrzeszone przedsiębiorstwa, które mogły zgłaszać swoje pomysły. Nazwa miała być opisowa, odzwierciedlać wkład stowarzyszenia w rozwój zielonych gałęzi przemysłu, a także mieć długą żywotność. - Nie szukamy nazwy takiej jak Vy [nazwa państwowych kolei - przyp. red.] - z przekąsem podkreślała organizacja.
Do Norweskiego Stowarzyszenia Ropy Naftowej i Gazu należy ponad 100 firm związanych z działalnością naftowo-gazową na norweskim szelfie kontynentalnym, w tym gigant naftowy Equinor czy PGNIG Upstream International AS - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.


Offshore Norge, MojaNorwegia
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram