Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Automaty zamiast listonoszy. Poczta testuje je w Oslo Życie w Norwegii
Monika Pianowska 26 stycznia 2020
08:00

Automaty zamiast listonoszy. Poczta testuje je w Oslo

2
Skomentuj
W Norwegii zauważa się coraz mniejsze zapotrzebowanie na tradycyjne usługi pocztowe. MN
Przez najbliższe półrocze norweska poczta będzie testować nową sieć paczkomatów – prawie 100 schowków na przesyłki klientów Posten Norge pojawi się w Oslo i okolicach. Z pierwszych Pakkeboksów można korzystać już od 20 stycznia.
Użytkownicy będą mogli otworzy schowki za pomocą aplikacji mobilnej, łączącej automat z telefonem za pośrednictwem Bluetootha. Jak zapewnia producent paczkomatów, SwipBox, będą nie tylko łatwe w obsłudze, lecz także nie przysporzą problemów przy rozlokowywaniu ich w mieście. Działają bowiem na baterie i nie wymagają podłączenia do sieci internetowej ani elektrycznej.
Reklama
Pakkeboksy, które pojawią się w kraju fiordów, zdały już egzamin w Danii. Poza tym, że ze schowków będzie można odbierać swoje przesyłki pocztowe, wkrótce posłużą one również do realizowania zwrotów, np. po zakupach online.

Robot, który dostarcza paczki

To nie jedyne zmiany, jakie ma w planach na ten rok Posten Norge – od 1 lipca listonosze będą dostarczać listy i przesyłki jedynie co drugi dzień, a w przyszłości zupełnie zniknie opcja doręczania listów do domów. Zamiast tego będzie je trzeba odbierać w wyznaczonych punktach. Wszystko to przez mniejsze zapotrzebowanie na tradycyjne usługi pocztowe.

Norweska poczta w ostatnich latach wprowadziła również do swojego systemu robota, który dostarcza przesyłki. Maszyna jeździ po Kongsberg, a mieszkańcy miasta po otrzymaniu informacji, że ich paczka jest w drodze, sami decydują, w którym punkcie trasy robota chcą ją odebrać.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
DK84
DK84 26-01-2020 21:33

Niedługo za miske ryżu będziemy pracować.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Piotr De
Piotr De 26-01-2020 14:12

O kurde! Jak już zlikwidują ludzi do pracy to zostaną tylko do zlikwidowania sami ludzie. Przecież to są miejsca pracy. Autobusy autonomiczne. W banku nie ma ludzi. Teraz na listonoszy wybiła czarna godzina

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas